Limonlu çayın Zararları Limonlu çay Faydaları

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, Pro Yazar üyesi tarafından 17 Haziran 2013 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Limonlu çayın Zararları Limonlu çay Faydaları. Bu paylaşımımda limonlu çayın zararları ve limonlu çay faydaları hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen yararlandıysanız ve Sağlık... Limonlu cheesecake > Limonlu pelte ...

 1. Bu paylaşımımda limonlu çayın zararları ve limonlu çay faydaları hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen yararlandıysanız ve Sağlık paylaşımlarımızın devamını istiyorsanız konuya teşekkür edin. Limonlu çayın Zararları Limonlu çay Faydaları ile iligli olan sorularınızı ve merakınızı gidereceğini düşünüyorum.

  lımonlu cayın faydaları limonlu çay zararlımı limon ve kanser limonun kansere etkisi lımonlu cay

  Limonlu Çayın Cilt Kanserine Etkisi  Çayın Tüketimi


  Çayın genellikle zararlarından bahsedilip durulur.Ancak bir şeyin zararından bahsediliyor ise demekki bunun yararı da vardır.Çayın dünya üzerinde bu kadar fazla tüketilmesi zararından değil elbette.Birçok faydası olan çayın öyle bir faydası daha var ki mucize gibi.


  Çayın Cilt Kanserine Faydaları


  Hergün iki bardak çay içmek cilt kanseri riskini %65 oranında düşürüyor.Evet yanlış duymadınız.Bilim adamlarının yaptığı araştırmaya göre her gün iki bardak çay içmenin cilt kanseri riskini yüzde 65 oranında azalttığını ortaya çıkardı. Yapılan açıklamalara göre, çayın limonlu olarak tüketilmesi halinde ise bu risk daha da düşüyor.

  Amerikalı bilim adamları, cilt kanserine yakalanmış bin 400 kişiyle 700 sağlıklı deneğin beslenme ve yaşam şekillerini karşılaştırdı. Araştırma ile günde iki fincan yeşil veya siyah çay içen deneklerin cilt kanserine yakalanma riskinin yüzde 65?e kadar azalabildiği belirlendi. Çaya limon katmanın ise bu içeceğin kanserden koruyucu özelliğini daha da artırdığı tespit edildi.

  Araştırmanın sonuçlarını "European Journal of Cancer Prevention" (Avrupa Kanser Önleme Dergisi) adlı tıp dergisinde yayımlayan Dartmouh Tıp Fakültesi araştırmacıları, çayın içinde bulunan "polifenol" maddesinin antioksidan özelliği sayesinde kanserden korunmaya yardımcı olduğunu belirtti.

  Ancak kanser uzmanları, yalnızca çay içerek cilt kanserinden korunmanın mümkün olmadığı uyarısında bulundu. Uzmanlar, bu hastalığı önlemenin en iyi yolunun cildi güneşten korumak olduğunu söyledi.
  17 Haziran 2013
  #1
 2. Limonlu çayın Zararları Limonlu çay Faydaları Cevapları

soru sor

Limonlu çayın Zararları Limonlu çay Faydaları