Kürtlük kürtçülük

İsimli konu WH 'Makaleler' kategorisinde, xscorpionix üyesi tarafından 28 Haziran 2009 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Kürtlük kürtçülük. arkadaslar hep aklımı kurcalamıstır.kürtlük nedir kürtçülük nedir. ben kendım doguluyum ama bu memleketın bütün ama bütün topragına canımı veririm.bu...

1. arkadaslar hep aklımı kurcalamıstır.kürtlük nedir kürtçülük nedir.
    ben kendım doguluyum ama bu memleketın bütün ama bütün topragına canımı veririm.bu ulkede gecmıste yasanan olaylar var mesella okulunu bıtırmeden davası ugruna surgune yollanan santcılar.vatan haını ılan edılen ınsanlar var anlamadıgım su devlet 3 sene once vatan haını ılan ettıgını 3 sene sora kahraman ılan edıyor.ornek siwan perwer.ahmet kaya peki nasıl oluyor sanatcıların yasamlarına bakalım.
    mesella siwan perwer
    aslen urfalıdır.dünyada ender 4 okka ses sahıplerınden bırıdır.
    1991 de fransaya cagırılan belırlı sanatcılardan bırıdır.
    vermıs oldugu konserde cok etkılenen prenses diana sahneye cıkıp kendısını tebrık ettı.
    konsere cagırılıs bıcımı dunyada vatansız tek sanatcı ne kadar acı
    sıwan perwer bugune kadar 30 dan fazla albume ımza atmıstır.hatta soyledıgı bır cok sarkıyı ıbrahım tatlıses gıbı sanatcıların bestesı sanarak dınlemıstır.
    örnek: cane cane cane bu beste sıwan perwere aıt olup ıbrahım tatlıses kendı albumu dıye cıkarmıstır.
    bunun gıubı daha bır cok ornek arkadaslar kurduyle turkuyle alevısıyle lazıyla cerkezıyle bız kardes toplumuz.
    askere gonderdıgımız abımız babamız canımız cıcımız sıkılan kursun yıne bızden ulkede sunu anlamıyorum neden askerde vefat edenlere sehıt denılıyor belkı bır cok arkadasım bana kızıcak ama ben bu sehıt kelımesının akılara kazınılmıs bı tabu olarak goruyorum.yanı sehıtlık nedır.devletı mılletı bayragı ıcın savasanlar dogru degılmı evet dogru
    pekı daha 5 yıl oncesıne kadar askerde namaz yasaktı namazın yasak oldugu bır yerde namazı gızlı kılmak zorunda kalan askerde oluyodu kılmayanda basımızı cevırıyoruz bu tarafa bu tarafta devletın oyununa gelmıs bır orgut pkk ee onalarda namaz kılıyo sımdı gercek sehıt kımdır .basımızı arkamıza cevırelım bakalım gorelım gercek sehıt.
    ısraılle savasan fılıstın
    amerıkayla savasan afganıstan
    rusyayla savasan cecenıstan kı vs vs vs
    arkadaslar tabuları yıkalım tas atana gul atalım gelın kaynasalım bızı ıcten yıkmaya calısan dıs guclerı catlatalım sıkılacak kursunu onlara sıkalım bırbırımızı sen sucusun ben bucuyum dıye yargılamayalım .kürtte benım türkte benım cerkezde benım lazda benım alevıde benım
    ama herseyden once bunların basında muslumanda benım .o yuzden daha cok yazılacak seyler var yanı defterın kapagı dahı aralanmamıs seyler . ahmet kaya vatan haını sıwan perwer vatan haını sehrıbana kurdı vatan haını kawa zozan dılan bunların hepsı vatan haını ben devletın vatn haını dedıgını bagrıma basıyorum ınanın buna cunku dedıgım gıbı bılıorumkı o vatan haınlerı 3 sene sora kahramn olacaklar.
    örnek deniz gezmiş
    yılmaz güney
    nazım hikmet
    vs vs vs

saygılar sunuyorum lutfen elestırılerınızı dogru yapın kardeslıkten bahsedılıyo ben bu sekılde dusunuyorum sende fıkrını beyan edersın saygılar
    28 Haziran 2009
  2. Kürtlük kürtçülük Cevapları

3. bence bu yazıyı dikkatli oku ondan sonra ben yorum yapayım sana.o kahraman olacak dediklerin isimlerden hiç birisi kahraman olmaz bu ülkede.kahramanlık deyiminide iyi araştır okadar kolay değil o iş.
    28 Haziran 2009
  4. Yazıy okudum okumadan anlamadan yazmam kahraman olmaz dedıgın isimlere gelelım neden kahraman degıl basbakan bugun konferanslarda toplantılarda nazım hıkmet sıırlerı okumuyomu ahmet kaya mezarı dısarda keske yapmasaydık o vatan haını degıl be memlekete mal olmus bır sanatcı denılmedımı ee bunların dısında mılletveıllerı almanyada sıwan perwerle gorusup turkıyeye getırmeye calısmadımı yanı sence bunlar kıme yapıldı sımdıye kadar kımseye bu ınsanlar 10 sene sorasının denız gezmısı olmıyacagını kım soyluyo bana kımse
    29 Haziran 2009
  5. Sen kahramanlık teriminden ne anlıyorsun ? Vallahi biz apoyu özledik diye almanyalarda şarkı söyliyen bölücü haritalarla orda burda şaklabanlık yapanlar senin gözünde kahraman oluyorsa problem yok.Başbakana gelince kendileri şehidede kelle diyor.Laiklik ülkeye zarar verir diyordu zamanında ama şuan ondan laik ve demokratik bi insanda yok.anladın ?
    29 Haziran 2009

6. anlamadım şimdi sunu söylüyorum anlamamazlıktan gelıyosun denız gezmıs mahir cayan ve arkadasları sence bundan 60 yıl once neydıler amerıcan konsolusunu kaldırmıs terorıstlerdı laıklık kavramına gelınce bır soru soruyorum bana cewab versın arkadaslar lutfen
    bır elınde cay bır elınde seker var sekerı caya atmassan ne olur cewap sekersız cay olur
    aynı tur bır ornek bır elınde corba bır elınde tuz var tuzu corbaya atmassan ne olur tuzsuz corba olur
    dını devlet ıslerıne devletı dın ıslerıne karıstırmassan ne olur
    DINSIZ DEVLET OLUR

guzel kardesım layık adam musluman adam degıldır sen burasını anlamıyosun
    29 Haziran 2009
  7. yanı anlatmak ıstedıgım bu ulkede kahramanlıkta cok kolay :):): kahraman olmamakta
    29 Haziran 2009
  8. askere gonderdıgımız abımız babamız canımız cıcımız sıkılan kursun yıne bızden ulkede sunu anlamıyorum neden askerde vefat edenlere sehıt denılıyor belkı bır cok arkadasım bana kızıcak ama ben bu sehıt kelımesının akılara kazınılmıs bı tabu olarak goruyorum.yanı sehıtlık nedır.devletı mılletı bayragı ıcın savasanlar dogru degılmı evet dogru
    pekı daha 5 yıl oncesıne kadar askerde namaz yasaktı namazın yasak oldugu bır yerde namazı gızlı kılmak zorunda kalan askerde oluyodu kılmayanda basımızı cevırıyoruz bu tarafa bu tarafta devletın oyununa gelmıs bır orgut pkk ee onalarda namaz kılıyo sımdı gercek sehıt kımdır .basımızı arkamıza cevırelım bakalım gorelım gercek sehıt.

Pkkda namaz yasak öğrende gel. Atmasyon yapma. Askeriyede namaz yasak değil sadece birliğin içinde kılınması yasak biz Arap ordusu değiliz. Ordunun içinde din, siyaset olmaz. O dağdaki geberenler ittir şehit değil. Gerçek şehit vatanı için ölen şehittir. O zavallılarada acıyorum. Kandırıp dağa çıkartıyolar eline bir iki silah veriyorlar güya kahraman olacak yemek yediği tabağa tükürüyorlar farkında değiller. Ayrıca Pkkda namaz yasaktır ibadet edemezsin. Örgütün kurallarında, itirafçıların raporlarında açıkça dile getirilmiştir. Allah yolunda ölen herkes şehit olur. Evine ekmek götüren bir baba yolda ölse şehit sayılır. Bizim askerlerimizin şehit sayılması tabu değildir. Onlar ülkelerinin rahat yaşamaları için ölen kişilerdir biz yaşayalım hayat bulalım diye canlarını vermişlerdir bu yüzden onlar şehit dağdakiler leş anladın mı...
    29 Haziran 2009
  9. Güzel kardesım cok emın konusuyosun galıba ıtırafcısın sende :)
    saka saka tabıı sımdı bız burda gundemdekı ıtırafcıları fılan tartısmıyoruz herkes ıstedıgı gıbı konusabılır sonucta tv ısıne gelenı ekrana cıkarıyo ıkıcısı ben doguluyum yanı pkk benım kadar tanıyamassın nerden bılıosun sen namazın yasak oldugunu anlamadım ama saygı duyuyorum.sımdı ordunu ıcınde sıyaset olmaz dın olmaz dıyosun bız bunun aksını soylemıyoruzkı ama sunu soyluyoruz memleketın %99 musluman denılıyor tamam dıyoruz sımdı bunun % 30 u askerdeyse % 20 sı dagdaysa hadı dıyelımkı %20 sınıde alevı ve ermenı kısıler olusturuyosa sence bu memleketın % de kacı musluman veya soyle yapalım bır sabah senınle bulusalım gıdelım sabah namazında camılere bakalım 3 saf eger dorduncu safı bulabılırsen ok derım elını operım he sımdı dıyceksınkı musluman olmayan memleket musluman olmayan asker musluman olmayan kesım pekı ben sunu merak edıyorum musluman degılız aksını ısbat edemessın musluman degılsek ermenıde degılız ee hrıstıyanda degılız pekı turkıye cumhurıyetının dını nedır.
    sanatcılar hakkında soyledıgım herseyın arkasındayım ve bunu bu konusmayla tasdıklıyorum
    tesekurler
    29 Haziran 2009
  10. Ben itirafçı değilim babamız asker komando anladınn buradan biliyoruz ayrıca salak değilim bn okumam yazmam var anladın kitaplarda, gazetelerde, haberlerde görüyoruz. Pkk terrör örgütü dini değil siyasi bir terrör örgütüdür ve örgüt içinde ibadet yasaktır. Askeriyede müslüman olmayan asker yoktur orduyu bilmeden atma senin sanatçıların beni ilgilendirmez. Sen bnce bunu toplum içinde hele hele ananı babanı görebilmek istiyosan hiç söleme. Çünkü senin için savaşan nöbet tutan askerlerimizden biri bunu duysa seni lafını bitirmeden boğazlar ve gerçek şehidin kim olduğunu sana iyi anlatır.
    29 Haziran 2009
  11. sen rahat ol ben bu konuyu nöbet tutan askerlerın komutanlarıylada tartıstım komando oglu olabılırsın pekı o zaman bana ergenekonu acıklarmısın yanı daha 15 yıl oncesıne kadar dogudaa kaybolan ınsanlar pkk teror orgutune mal edılmıstı yok efendım pkk kacırdı pkk sakladı dıye haberlerde cıkmıstı sımdı merak ettıgım bu o yıllarda 30000 kısının katılı olan pkk nın bugunku bılancosu 14000 yanı 16000 kısıyı bu ulkenın gelmıste gecmıste genelkurmay baskan adayları dahı olan ınsanların kurdugu bır orgut kaybetmıs sımdı neyı tartısıyoruzkı ben pkk haklı demıyorum canım kardesım benım davam bu yıllardan berıı bu soylem altında ınsanları bıbırıne kırdırdılar ınsanlar ben kurdum dıyenı pkk olarak goruyodu yanı rahatca kımlıgını soylıyemıyodu nede ınkar edıyoruz neden onaylamıyoruz bunu daha 15 yıl oncesıne kadar ınsanlar devlet ıslerıne gıremıyodu yanı bende yasadım bu gunlerı bende senın yaptıgın askerlıgı yaptım ben kımseyı haklı cıkarmıyorum ama sunu soyluyorum devletın yanlısları cok devlet bazı partılerı bıtırmek ıcın kurdugu orgutler bugun devletın basına kazak oruyo yaa sunu anlamıyorum kendı kendımı yıyorum neden pkk bıtırılmıyor neden yaa nasıl bıtırılmıyor yanı 3-5 soysuzsa sopsuzsa neden bıtırılmıyor ornek bır evın ıcınde bır fare evın sahıbı farewyı yakalayamıyor .aklıma benım su gelıyor bence bunun bıtırlmemesındede bazıların cok buyuk cıkarı var bak parantes ıcınde sucu bucu degı bazıları dıorum ama dedıgım gıbı ben pkk cı degılım allah gostermesın elhamdulıllah muslumanım ve turkum ama turk kımlıgı altında kurdum kesınlıkle kürtlüğümü saklamıyorum çünkü peygamberın hadisi var a.s soyunu inkar eden bizden degildir. ben bunları savunuyorum
    saygılar sunuyorum
    29 Haziran 2009
  12. Bu ülkede herkesin T.C kimlik kartı var yani ve doğudaki halkında kimlik kartı vardı. Bu ülkede bu karta sahip olan herkes başbakanda olur cumhurbaşkanıda olur. Bunun örneği mecliste mevcut (DTP) ülke kimseyi engellemedi. Ayrıca babam ergenekoncu falan değil. Bende ergenekoncu değilim. Sana ergenekonu açıklmakla mükellefde değilim. Ergenekoncular Pkk ile bile işbirliği yapmış kişilerdir. Ayrıca Pkk terrör örgütü savunuyorum dediği halkı kendi elleriyle öldürdü ve çarpıştırdı. Pkk neden bitirelimiyor? İşte bu güzel bir soru ve bnde sana cevabını hemen vereyim çünkü o örgütün üzerinden geçinen çok ülke şirket ve kişi var. Sürekli onları destekliyorlar ya saklıyorlar ya silah verip yeniden güçlendiriyorlar. Türkiyenin önüne siyasi engeller koyuyorlar işte bu yüzden Pkk bitmiyor. Çünkü bu adamlar herkesden yardım alabiliyor. Dağlarda rahatça saklanıp mağaralardan hiç çıkmıyorlar. Sayıları azalmaya başladı mı mayın kurup bekliyorlar ve yine can alıyorlar. Bizim önce içerde kendi sorunlarımızı çözüp Pkk sorununa öle bakmamız lazım. Pkk örgütünü zamanında devlet destekledi sonra yıkamayınca Hizbullah kuruldu o desteklendi sonra Hizbullahta bize çorap ördü. Ama onları bitirdik yani Hizbullahı. Pkk ise kendine çok destekçi buldu ve yaşadı. Bizimkiler başta hafife aldı ama 90 larda anladık ki bunlar harbi sorun sonrada yok edemedik işte zayıflattık her şey yaptık liderlerini bile ele geçirdik ama başkaları hemen başkasını başa geçirip destekledi. İşte bu yüzden Pkk yok edilemiyor...:uzgun:
    29 Haziran 2009
  13. tesekurler baya acıklayıcı konusmussun yanı dıoruzkı pkk bu devletın kurdugu bır orguttur abdullah ocalanda dsi devlet su işlerinde calısan bır memurdu ve devletın kurdugu bır orgutun basına getırıldı sora bır davanın arkasına saklanılıp (kürtcülük) ve o insanlarıda kulanarak devletin himayesinden cıkıp kendi basına egemen olmaya calısan bir örgüt.senınle buraya kadar hemfıkırım o zaman burda şöle bir problem cıkıyor osmanlı zamanında sürülen ermeniler doguya gidermiş sürgün bölgesi olarak secilen doğu ili osmanlı zamanından beri hep göz ardı edilmiştir.sence doguda yasayan yaklasık 10 milyon insanı ki ben azınlık olarak söylüyorum aslında sayı 25 milyona yakın insanı sence her köye bir karakol metoduyla yönetebilirmisin.hayır tabiki hayır kardesim ben erzincan 3.ordu hava savunmada yaptım askerlıgımı tuncelı ıl sınırına kadar kovaladıgımız pkk orgutune kursun sıkamıyoduk emır gelmeden sen neden bahsedıyosun pusu yerdık tek kursun yakmadan cıkardık o pusudan veya kalnlar kalırdı sımdı merak ettıgım bızmı bıtırmıyoruz yoksa zxaanla kendı kendıne guclenıyomu veya bızden herkes kendı uzerıne dusenı yapıomu daglıca baskını yani insansız heron ucaklarıyla genelkurmaydan baskın olmadan 3 saat once pkk ızlenıyor ama onlem alınmıyor yaa bız neyı tartısıyoruzkıı neyı sen askere gonderdıgın al kardesım öldür nasıl olsa öldügü zaman sehit olucak dedıgın kardesıne bır sor bakalım sehıt olmak ıstıyomu ıstemıyomu neden sehıt oluyo veya bız bosuna konusmayalım sunu soyluyorum yıne arkasındayım pkk benım gözümde faredır ve fareyı kedı yakalar devlet orgutu bıtırmek ıcın orgut kurmasına gerek yok devlet doguya sahıp cıksın allaha sukur son 3 - 5 yıldır sahıp cıkılıyo kan davaları fılan azaldı bak bakalım pkk doguya gırıp sıyaset yapabılıomu.asker köye ıner adamlar korkudan bır sey soylıyemez cunku askerın koye gelmesı zaten kısın 2 saat yazın 45 dakıka asker gıder pkk gelır yanı ordakı ınsanları bır sahıplenelım onlara baktıgımızda terorıst gıbı bakmayalım bak bakalım pkk kalıyomu kalmıytomu ben bunu tartısıyorum baska soledıgım bır sey yok
    saygılar
    29 Haziran 2009
  14. Benim babam Astsubaydı ve 25 yıl görev yaptı. Sadece Türkiye değil Afganistan, Pakistan, Kaşmir ve bazen doğuya da giderdi. Sen babamın yaşadığının 4te 1 rini yaşasan herhalde aklını kaçırırdın. Hiç üzerine çin füzesi attılar mı, ya da arabanla giderken gerizekalının biri üzerine PKM ile ateş etti mi, dirseklerin sıyrıldı mı ya da hepsini bırak hiç arkana bakmadan evden çıktın mı? O kahrolasıclarda biraz cesaret olsa önce pusu atmazlar. Bunların statejisi böle vur kaç sonra gir mağaraya. Savaşta en az hata yapan kazanırmış ama biz çok hata yaptık. Pkk zamanla güçlenmiyor zamanla güç kaybediyor. Barzani bile açıklama yapıyor dost olalım diye neden çünkü korkuyor. Ayrıca bizim ordunun hep saçma kuralları vardır ateş etmeden ateş etme gibi salak salak bağırırız teslim olunn diye sanki o da olacak olur mu hiç girer mağaraya verir roketi kanası uğraş ondan sonra. Ama merak etme artık bunların adamları kalmadı şimdi yine mayın döşüyolar hem Obama bunların ipini çekti ayrıca Iraktada iç savaş çıkmak üzere kimle kim arasında Sunni ile Kürtler arasında bu Pkk fazla uzun sürmeden artık biter.
    29 Haziran 2009

15. İNŞALLAH
    benimle beraber bütün herkesin istedigi o ama inş devlet içinde bir daha baska bir pkk cıkmaz cünkü devletin dostundan cok dusmanı var emın ol yanı onemlı bır mevkıye gelen örgüt kuruyor sora ugras babam ugras aman 10 bın sehıt aman 20 bın sehıt benım anlatmak ıstedıgımde bu bız bırız bırlık beraberlık ıcınde kımsenın esarbına kımsenın pantolonuna kımsenın dılıne karısmadan turklugu kesımlerın aklına kazıyarak onların huzuru ve guvenı ıcın ugrasmak yoksa aman kurtluk cıkıcak kuralım bır orgut aman kuralım alevıler cıldırdı aman su aman bu dıyerek bız daha cok ama cok sehıt verırız kıı ıns bundan sora vermeyız kal salıcakla saol aydınlattıgın ıcın

saygılar
    29 Haziran 2009
  16. Evet çok doğru söylemişsin. Bu ülkede Enver Paşa zihniyetli çok adam biraz yükseliyor devlet elden gidecek bn kurtaracam havalarına giriyor. Sonra bir örgüt işte bugünkü Ergenekon gibi. Biz Osmanlıdan beri böyleyiz Osmanlı zamanında 24 dil konuşuluyordu ülkede ve biz böyle 600 yıl yaşadık. Benim bulunduğum şehirde 3 tane kilise var:D biz hoşgörülü bir devlet ve milletiz ve destanda da dediği yazdığı gibi biz büyümeye devam ettikçe düşmanlarımız peşimizden ayrılmayacak. Bizde bu düşmanlarla artık mücadele edeceğiz.
    29 Haziran 2009
  17. Ewt ınsallah galıp olucaz hayırlı aksamlar saol yorumların ıcın

tesekurler gorusmek uzere

saygılar
    29 Haziran 2009
  18. Görüşürüz....:D
    29 Haziran 2009
  19. İnsanı kahraman yapanda dışlayanlar hükümetlerdir Devlet değil Devlet hükümet ayrımını yapmak gerekir. o zaman vatan haini olarak kabul edilenler neden mi şimdi kahraman oldular Devlet hükümet ayrımını yaparsan cevabı kolaylıkla bulabilirsin arkadaşım. Hükümet veya siyasi politika değişince insanların değerleride değişir azalır veya çoğalır bu durumu Devlete bağlarsak yanlış olur. son olarak Ülkemizin birliği beraberliği için çalışan bu vatanı bu bayrağı sahiplenebilen her Kürt kardeşimizdir saygılar..
    9 Ağustos 2009
  20. ben bişi demiyorum tartışılarak biryere varılmıyor. icraat gerek arkadaslar icraat ;))
    demeyle olmuyor!!!
    9 Ağustos 2009
  21. aslında kürt meselesi çıkar çatışmasının devamında oluşan bir sorun haline gelmiştir.
    10 Ağustos 2009
soru sor

Kürtlük kürtçülük