Kürdandan kabe... Ve diğer maketler

İsimli konu WH 'Garip Olaylar' kategorisinde, Y@z Y@ğмυяυ üyesi tarafından 11 Şubat 2010 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Kürdandan kabe... Ve diğer maketler. Kürdandan Kâbe... Amerikalı sanatçı, 6 milyon adet kürdan kullanarak dünyanın ünlü yapılarının maketlerini yapıyor [IMG] Dünyanın en önemli mimari... Altın Oran ve Kabe Mucizesi Limon ve portakaldan rüya gibi maketler ...

1. Kürdandan Kâbe...
    Amerikalı sanatçı, 6 milyon adet kürdan kullanarak dünyanın ünlü yapılarının maketlerini yapıyor

Dünyanın en önemli mimari yapılarının minyatürlerini kürdanla yapan ABD’li sanatçı Stan Munro’nun aralıkta New York’ta açacağı yeni sergisinde Sultanahmet Camii’nin maketi de bulunuyor.

6 yıldır bu işi yapan 38 yaşındaki Munro, bütün yapıları 1:164 ölçeğinde küçültüyor. Daha önce “Kürdan Kent 1” adlı bir sergi açan Munro, aralıkta açacağı yeni sergisine de “Kürdan Kent 2: Tapınaklar ve Kuleler” adını verdi.

Sergide Sultanahmet Camii’nin yanı sıra Kâbe, Vatikan gibi kutsal mekânların yanı sıra Piza Kulesi ve Burj Dubai gibi kulelerin de maketleri yer alıyor.

11 Şubat 2010
  2. Kürdandan kabe... Ve diğer maketler Cevapları

3. çok güzel duruyorlar sağolasın.
    11 Şubat 2010
  4. enteresan.. :D
    11 Şubat 2010
  5. Süper hepsi :)
    11 Şubat 2010
  6. teşekkürler arkadaşlar bende hayran kaldım açıkcası:)
    11 Şubat 2010
  7. Çok güzel fakat bana boş iş gibi geldi.
    11 Şubat 2010
  8. Ufff manyak yapmış adam,baya bi zaman alır :bravo::bravo:

sağol paylaşım için :tamam:
    11 Şubat 2010

9. arkadaşım herşeyimiz dolu dolumu tüm vaktimizi anlamlı ve dolumu geçiriyoruz yooo hiçbirimiz yapmıyoruz ama o boş vaktini böyle değerlendirmiş orada emek var sevgi var beceri var bunları görebilmeni isterdim :)... teşekkürler
    11 Şubat 2010
  10. Tabii ki de gördüm fakat kürdandan maket yapmak için ömrünü harcamak doğru gelmedi.
    Emeğine saygı
    Sevgisine bravo
    Becerisine helal
    Fakat dediğim gibi, boş iş.

Hatta bir hikâye vardır "40 altın verin 40 da sopa vurun" diye geçer.
    11 Şubat 2010
  11. haklısın bu manada belki bende en azından meditasyon olur başka zararlı işlerle uğraşacağına bu tarz hobilerle uğraşmak kötünün iyisi diye düşündüm teşekkürler fikirlerini paylaştığın için:tamam:
    11 Şubat 2010
  12. çok güzel yapıtlar var bunları yapmal çok zordur gerçekten:tamam:
    12 Şubat 2010
  13. aynen hem beceri hem emek hemde sabır isteyen uğraşlar bunlar..kesinlikle katılıyorum sana
    12 Şubat 2010
  14. wauuuww superler ablam elıne saglık adamlar yapmışş be valla ben olsam sıkıntıdan patlardım yapana akdar:)
    +rep
    13 Şubat 2010
  15. Paylasim için tesekkurler, çok guzel yapmis adam ellerine saglik, amma sabir ister bunlar :-)...
    13 Şubat 2010
  16. çok sağolun arkadaşlar yaaaaa :)rep içinde teşekkürler valla bana dantel oya falan demesinler bunlardan yapayım hiç bıkmam ama o işler varya öldürür beniXD
    13 Şubat 2010
  17. Alla'ım çok güzel olmuş valla ellerıne sağlık o adamında bızı bu güzelliği gösteren ablamında :bravo::bravo:
    17 Nisan 2010
  18. Bİ KÜrdaN TEk bAŞına HİÇ bİŞİye BENZemiYO
    Ama RESİmlERde DE GÖrüldüĞü GİBİ HEPsi Bİ aRAYa geLİNce HArika ŞEyLEr oluŞUyo
    20 Nisan 2010
  19. yetenege bak ya
    20 Nisan 2010
  20. yorumlarınız da gerçekten süper teşekkürler bu durumda size süper paylaşımlar bulmak zorunda kalacağım yineXD
    25 Nisan 2010
soru sor

Kürdandan kabe... Ve diğer maketler