Kuranda Geçen İçki İle İlgili Ayetler İçki İçmekle İlgili Ayetler

İsimli konu WH 'Hadisler' kategorisinde, islam_sevdalisi üyesi tarafından 22 Ocak 2013 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Kuranda Geçen İçki İle İlgili Ayetler İçki İçmekle İlgili Ayetler. Bu konu İçkiyle İlgili Ayetler hakkında özet bilgiler içerir. Kuranda Geçen İçki İle İlgili Ayetler ve İçki İçmekle İlgili Ayetler hakkında kısa özet... İçki İçmekle İlgili Ayetler İçki İçmekle İlgili Hadisler İçki Ve Kumarla İlgili Ayetler İçki İçmek İle İlgili Ayetler ...

 1. Bu konu İçkiyle İlgili Ayetler hakkında özet bilgiler içerir. Kuranda Geçen İçki İle İlgili Ayetler ve İçki İçmekle İlgili Ayetler hakkında kısa özet bilgi olarak işinizi göreceğini düşünüyorum. Bir teşekkür yeter arkadaşlar. :)

  Kuranda Geçen İçki İle İlgili Ayetler, İçki İçmekle İlgili Ayetler, İçki İle İlgili Ayetler, İçkiyle İlgili Ayetler vs...

  [​IMG]

  İçkiyle İlgili Ayetler  İçkiyle İlgili Ayetler

  Kuranda içki ile alakalı tahmini 7 ayet geçiyor


  2:219 - Ey Muhammed! Sana şarap ve kumardan soruyorlar. De ki: Bu ikisinde büyük bir günah, bir de insanlar için bazı menfaatler vardır. Fakat günahları, menfaatlerinden daha büyüktür. Yine sana neyi infak edeceklerini soruyorlar. De ki: İhtiyaçtan fazlasını infak edin. İşte böylece Allah, size âyetlerini açıklıyor. Umulur ki siz düşünürsünüz.

  5:90 - Ey iman edenler! İçki, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fal okları şeytan işi birer pisliktir. Bunlardan kaçının ki, kurtuluşa eresiniz.


  5:91 - Şeytan, içki ve kumarla sizin aranıza düşmanlık ve kin sokmak ve sizi Allah'ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık bunlardan vazgeçtiniz değil mi?


  10:4 - Dönüşünüz hep O'nadır. Allah'ın vaadi haktır. Herşeyi ilk baştan yaratan O'dur. Sonra iman edip salih amel işleyenleri hak ettikleri ölçüde mükâfatlandırmak için geri döndürecek olan yine O'dur. Kâfirlere de inkâr ettikleri için kaynar sudan bir içki ve acıklı bir azap vardır.

  16:67 - Hurma ve üzüm ağaçlarının meyvalarından da hem içki, hem de güzel gıdalar edinirsiniz. Şüphesiz ki bunda aklını kullanan kimseler için büyük bir ibret vardır.


  18:29 - Ve de ki: O hak Rabbimizdendir. Artık dileyen iman etsin, dileyen inkâr etsin. Çünkü biz zalimler için öyle bir ateş hazırlamışız ki, duvarları, çepeçevre onları içine alacaktır. Eğer feryad edip yardım isteseler, erimiş maden gibi yüzleri haşlayan bir su ile cevap verilir. O ne kötü bir içecek ve ne kötü bir dayanma yeri!


  37:67 - Sonra üzerine onlar için kaynar bir içecek vardır.
  22 Ocak 2013
  #1
 2. Kuranda Geçen İçki İle İlgili Ayetler İçki İçmekle İlgili Ayetler Cevapları

soru sor

Kuranda Geçen İçki İle İlgili Ayetler İçki İçmekle İlgili Ayetler