Klorsuz Su Nasıl Elde Edilir Lahana Kürü Nasıl Yapılır

İsimli konu WH 'Yaşam' kategorisinde, fazil_koc üyesi tarafından 12 Haziran 2013 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Klorsuz Su Nasıl Elde Edilir Lahana Kürü Nasıl Yapılır. Arkadaşlar Klorsuz Su Nasıl Elde Edilir Lahana Kürü Nasıl Yapılır ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Güzellik ve Bakım kategorisinde, klorsuz su... 'Arı Sütü'' nasıl elde edilir? Bilgi nasıl elde edilir? ...

 1. Arkadaşlar Klorsuz Su Nasıl Elde Edilir Lahana Kürü Nasıl Yapılır ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Güzellik ve Bakım kategorisinde, klorsuz su nasıl elde edilir ve lahana kürü nasıl yapılır hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Bu konu umarım işinize yarar.

  lahana kürü nedir lahana kürü insülin direnci düşürücü lahana diyeti nasıl yapılır neler yenir lahanadan neler yapilir

  Lahana Kürü Nedir Nasıl Yapılır ?







  Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu
  Selülitlere karşı, kolon kanserini önleyici, kan dolaşımını düzenleyici, toksin atıcı, insülin direncini düşürücü (insülin hassasiyetini yükseltici) kür.
  Şeker hastalığına yakalanma riskin mi var? Birinci derece akrabanda seker hastalığı mı var? Kan şekerin yeni yeni yükselmeye mi başladı? Hekime gitmeyi ihmal etme ve beyaz lahana kürüne basla. Bu kürü yılda iki-üç kez uygula. Bu konuda, dört numaralı kür en uygun olanıdır.
  Bunlara dikkat
  - Eğer kiloluysan, dört, beş kilo vermeye çalış.

  - Pirine pilavını kes ve ekmeğin her türlüsünü kısıtla.

  - Marketlerde satılan çikolatalı kek ve dondurmalardan ve hazır paketlenmiş tatlılardan uzak dur.

  - Akşam yemeklerden sonra mutlaka yarım saat yürüyüş yap.

  - Bol ve klorsuz su içmeye basla (günde en az bir bucuk litre). Suyun dışında içtiğin çay ve içecekleri bu hesaba dahil etmemelisin.

  - Her türlü kola ve şekerli gazoz tüketimini kısıtlamalısın.

  - Hamile kadınların lahana kürü uygulamamaları gerekir. Ancak beslenme amaçlı olarak beyaz lahana salatası veya dolmasını tüketmelerinde bir sakınca yoktur.

  - Bazı kitaplarda beyaz lahananın şifalı gücünden faydalanabilmek için onun çiğ olarak (haşlanmadan) preslenerek (ezilerek veya sıkılarak) özsuyunun kullanılması önerilir. Bu kesinlikle doğru

  değildir. Aksine haşlanması gereklidir. Sıkılmış (preslenmiş) çiğ beyaz lahana suyu hem şişkinlik ve gaz yapar hem de hazmı zorlaştırır. Tüm bunların dışında çok önemli bir nokta da sudur: Lahananın yapraklarını çiğ olarak preslediğin takdirde, lahananın yapraklarında ayrı ayrı bölümlerde bulunan myrosinaz enzimi ileglucosinolat maddeleri birbirine karışır. Karışıma başlar başlamaz myrosinaz enzimi ile glucosinolat maddesinin içerdiği kükürdü serbest hale getirir ve bunun yanında toksin oluşumuna sebep olur.
  - Beyaz lahanayla ilgili tüm uygulamaları günlük ve taze hazırlamalısın.
  Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu
  12 Haziran 2013
  #1
 2. Klorsuz Su Nasıl Elde Edilir Lahana Kürü Nasıl Yapılır Cevapları

soru sor

Klorsuz Su Nasıl Elde Edilir Lahana Kürü Nasıl Yapılır