Klitoris nedir ve fonksiyonu nelerdir ?

İsimli konu WH 'Kadın Sağlığı' kategorisinde, HoLyWar üyesi tarafından 16 Mayıs 2008 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Klitoris nedir ve fonksiyonu nelerdir ?. Klitoris nedir ve fonksiyonu nelerdir ? Dölyolunun,vulvanın dudaklarının birleştiği açılış kısmının üst tarafında bulunan yumru biçiminde küçük bir... Aspirin Nedir? Ve Faydaları Nelerdir? Selâm nedir ve hükümleri nelerdir? ...

 1. Klitoris nedir ve fonksiyonu nelerdir ?



  Dölyolunun,vulvanın dudaklarının birleştiği açılış kısmının üst tarafında bulunan yumru biçiminde küçük bir yapıdır.Klitoris seks ilişkilerinde zevk almakta önemli bir rölü olmakta ve karıkoca seks ilişkilerinde mühim bir yeri bulunmaktadır.Klitorisin yapısı erkeğin tenasül organına çok benzer.

  klitoris,kızlık zarı

  Klitoris, kadınlarda vajinanın üstünde bulunan erektil cinsel organ. Erkek penisinin homoloğudur. Ancak penis gibi idrar kanalı tarafından delinmemiştir, başlıca işlevi cinsel haz alınmasıdır. Üzerinde ortalama 80.000 sinir sonlanması vardır. Bu rakam penisteki sinir sonlanmalarının iki katıdır ve tüm organlardaki sinir hücresi sonlanmasından fazladır.

  Klitoris de penis gibi sertleşmektedir.Kadınların en çok haz ettikleri bölgeleri olup eğer embiriyonik çağda testesterona maruz kalma olursa büyüyerek penisi oluşturur.
  16 Mayıs 2008
  #1
 2. Klitoris nedir ve fonksiyonu nelerdir ? Cevapları

 3. yesekkürler cok önemli ve arastırdığım bir konuydu.
  17 Nisan 2009
  #2
soru sor

Klitoris nedir ve fonksiyonu nelerdir ?

Alakalı Aramalar:

 1. klorıst nedır

  ,
 2. kılotrıs ne demek