Kızlık Zarı Neden Kanamaz Kızlık Zarı Kanaması Olmazsa

İsimli konu WH 'Cinsel Sorunlar' kategorisinde, Meryyemm üyesi tarafından 18 Temmuz 2013 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Kızlık Zarı Neden Kanamaz Kızlık Zarı Kanaması Olmazsa. Arkadaşlar Kızlık Zarı Neden Kanamaz Kızlık Zarı Kanaması Olmazsa ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Güzellik ve Bakım kategorisinde, kızlık... Kızlık Zarı Kızlık Zarı ...

 1. Arkadaşlar Kızlık Zarı Neden Kanamaz Kızlık Zarı Kanaması Olmazsa ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Güzellik ve Bakım kategorisinde, kızlık zarı neden kanamaz ve kızlık zarı kanaması olmazsa hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Bu konu umarım işinize yarar.

  kizligin cikmasi ilk gecede kızlık zarı kanamaz normal kızlık zarı kızlık zarı nasıl patlar kanama olmaması zarın patlamasıyla adet kanaması neden gecikir

  [​IMG]

  Normal Kızlık Zarı Yırtılmaz, Kanamaz!  Çinlilerin sahte kızlık zarı üretmesiyle aslında her zaman gündemde olan bir konu yeniden alevlendi: Bekaret! Konuyla ilgiliCised kızlık zarı hakkında yepyeni bir açıklama yaptı…

  “Sahte kızlık zarı kanaması yaratan alete gerek kalmamalı”

  Özelikle Mısır'ın başı çektiği bazı Arap ülkelerinde, kadınların Çin'de üretilen bir alet sayesinde ilk gece sahte kızlık zarı kanaması yarattıklarının ortaya çıkması gündemi işgal ettiği için, açıklamalarıyla ve anket çalışmalarıyla ülkemizde gündem yaratabilen Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) bu konuda çok çarpıcı bir basın açıklaması yaptı.

  Evlilik öncesi cinsel ilişkinin hoş karşılanmadığı ve bekarete büyük önem verilen ülkelerde gizliden gizliye satıldığı iddia edilen bu aletin Mısır'a girmesi ve satılması politikacılar tarafından yasaklanmaya çalışıyor.

  Kızlık zarı doğuştan esnek ve deliktir!

  Kızlık zarına toplumumuzda abartılı bir önem verildiğini ve aslında toplumda kızlık zarı hakkında bilinenlerin çok yanlış olduğunu söyleyen CİSED Genel Başkanı Dr. Cem Keçe; "Türk toplumunda ve Arap ülkelerinde kızlık zarı namusun ve bekaretin simgesi gibi görülür ve toplumsal bir öneme sahiptir. İlk gece kanama olması çok önemlidir, olmadığında kızın bekaretinden şüphe edilir ve bu durum ciddi sonuçlara yol açabilir.

  Oysa ki aslında kızlık zarı sanıldığı gibi vajina girişini kapatmaz, zar vajina deliğinden 1-2 cm. içeride ve ortasında adet kanının aktığı bir delik bulunan bir yapıdır.

  Yani kızlık zarı doğuştan esnek ve deliktir. Eğer ilk gece kadın ve erkek birbirini rahatlatırsa, kadın kendini kasmazsa, yeterli ön sevişme yapılır ve vajinası ıslanırsa; acı, ağrı ve kanama olmaz. İdeal olanı da budur, çünkü cinsel ilişki kadına acı vermesi gereken bir şey değildir, tam aksine kadın ve erkeğin birlikte yaptıkları zevk ve sevgi dolu bir eylemdir.

  Yani normal şartlar altında, normal bir kızlık zarı, ilk gece kanamaz, yırtılmaz, delinmez, patlamaz, ağrı ve acı yapmaz. Çok hafif bir açılma yapar, bu da dışarıdan fark edilmez.” dedi.

  İlk gece kanama beklentisi kanamanın nedeni olabilir!

  İlk gece kanama beklentisinin, kendini gerçekleştiren kehanet olarak, ilk gece kanamasını meydana getirebileceğine dikkat çeken CİSED Genel Sekreteri Psk. Gülüm Bacanak;

  "İlk gece kanama beklentisi kanamanın nedeni olabilir. Çünkü ilk gece kadın acıdan, ağrıdan ve kanama yaşayacak olmaktan korkar, çünkü çevresinden ilk ilişkinin çok acılı olacağına ve çok kanayacağına dair sözler duymuştur. Ama bir yandan da "ya kanama olmazsa" diye de korkar, çünkü kanamazsa da bu defa onu alıp doktora götürebilirler. Bu nedenle korkar ve ilişkide kendini kasar.

  Erkeğin ise başka korkuları vardır ve kadının endişelerinin farkında değildir. Çünkü erkek de kendini kanıtlamanın derdindedir. Onun da kafasında “ya penisim sertleşmezse” ya da “ya vajinaya giremeden boşalırsam” gibi endişeler vardır.

  Kadının ve erkeğin bu endişeleri bir araya gelir, kadın kendini kasarken erkek de içeri girmek için zorlar. Zorlamadan dolayı da vajina tahriş olur ve zorlanmaya bağlı olarak kanama olabilir, bu kan bir damlalık bir kandır ve sanıldığı gibi oluk oluk akmaz.” diye ekledi.

  Sahte kızlık zarı kanaması yaratan alete gerek kalmamalı

  Çin'de üretilen sahte kızlık zarı kanı yaratan aletin aslında büyük bir toplumsal soruna dikkat çektiğini ifade eden CİSED Genel Başkanı Dr. Cem Keçe;

  "İlk gece kanama olması konusunda kadın üzerinde yoğun bir toplumsal baskı vardır. Derneğimize genç kızlarımızdan kızlık zarı ile ilgili her gün çok sayıda soru gelmektedir.

  Kadınlar bazen evlenmeden önce bile "ya ilk gece kanamam olmazsa'' korkusuna kapılabilmekte ve büyük kaygı yaşamaktadırlar. Oysa ki bekaret insanın beynindedir ve kadının namusunu ve bekaretini bir damla kan belirlemez. Yani sahte kızlık zarı kanaması yaratan alete gerek kalmamalıdır.

  Kızlarımızın üzerindeki toplumsal baskı, ilk gece ve kızlık zarı hakkında doğru ve sağlıklı bilgilerin paylaşılmasıyla son bulmalıdır.” dedi.

  Cinsel eğitim şart

  Eşler arasında karşılıklı güvenin çok önemli olduğunu belirten CİSED Genel Sekreteri Psk. Gülüm Bacanak; "Sahte kızlık zarı kanaması yaratan ürünlerin piyasaya çıkıyor olması, bekarete abartılı bir önem verilen ülkelerde bunu ne kadar büyük bir toplumsal yara olduğunun göstergesidir. Daha evliliğin başında kadını kocasına yalan söylemek zorunda bırakan yanlış inanışlar, evlilik ilişkisini de zedelemektedir.

  Ülkemizde cinsel eğitim çok büyük bir eksikliktir, eğer gençlerimize cinsel organların yapısı ve kızlık zarı ile ilgili gerçekler sağlık derslerinde öğretilirse, hem bu tür aletlerin kullanılması önlenecek hem de evlilikler karşılıklı güven içinde başlayıp sürdürülecektir. Yani cinsel eğitim şart.” diye ekledi.
  18 Temmuz 2013
  #1
 2. Kızlık Zarı Neden Kanamaz Kızlık Zarı Kanaması Olmazsa Cevapları

soru sor

Kızlık Zarı Neden Kanamaz Kızlık Zarı Kanaması Olmazsa