Kırşehir Çiçekdağı Anadolu Lisesi

İsimli konu WH 'İllerimiz' kategorisinde, "..melekmi cadımı.." üyesi tarafından 14 Nisan 2011 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Kırşehir Çiçekdağı Anadolu Lisesi. Kırşehir Çiçekdağı Anadolu Lisesi Çiçekdağı Anadolu Lisesi olarak Öğrencilerin kişiliğine değer veren, onu geliştirmeyi amaçlayan, yeteneklerini fark... Kırşehir Anadolu Öğretmen Lisesi Kırşehir Çiçekdağı Anadolu Lisesi ...

1. Kırşehir Çiçekdağı Anadolu Lisesi
    Çiçekdağı Anadolu Lisesi olarak Öğrencilerin kişiliğine değer veren, onu geliştirmeyi amaçlayan, yeteneklerini fark edip onları çok yönlü değerlendirebilen, öğrenmeyi öğreten, öğrencilerinin sosyal durumlarını göz önünde tutarak eğitim veren eğitimcilerle;

Öğretmen ve öğrencilerine demokratik bir ortam hazırlayan velilerin eğitiminin de desteklendiği, sosyal aktivitelere genişçe yer verilen bir ortamda; düşündüklerini rahatça ifade edebilen, öğrendiklerini yorumlayabilen, eleştirebilen, okulda olmaktan gurur duyan bir eğitimle görev yapmanın gururunu yaşamaktayız.

Okulumuz;

Çiçekdağı Anadolu Lisesi’nin Açılması;

M.E.B. Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 08/06/2005 tarih ve 6447 sayılı emirleri

M.E.B. Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 09/06/2005 tarih ve 6507 sayılı emirleri ile bağımsız Çiçekdağı Anadolu Lisesi açıldı.

Çiçekdağı Anadolu Lisesi Adının Verilmesi;

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 24/06/2005 tarih ve 379/8677 sayılı yazısı

İl Milli Eğitim Komisyonunun 20/06/2005 tarih 2005/01 sayılı kararı

M.E.B. Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 08/06/2005 tarih ve 647 sayılı emri ile Çiçekdağı Anadolu Lisesi adı verilmiştir.

2005/2006 Eğitim Öğretim Yılında bir sınıf 30 kontenjanla eğitim ve öğretime başlamıştır.

Çiçekdağı ilçesinde Atatürk İlköğretim Okulu’na yapılacak yeni binanın 2005 yılında bitmesi hedefleniyordu. İlköğretim yeni binasına taşınacak ve 45 yıllık eski binaya da Anadolu lisesi açılacaktı. Ancak ilköğretimin taşınması 2006 yılının Kasım ayını buldu. Bu durumda Anadolu Lisesi, Şehit Öğretmen Bayram Tekin Lisesi binasında eğitim ve öğretim hayatına başladı.

2005-2006 yılı okulumuzun ilk yılı idi. Bir sınıfımız vardı. Bize ayrılan koridorda iki ilköğretim sınıfı ve bir genel lise sınıfı bulunuyordu. Kadrosu Şehit öğretmen bayram Tekin Lisesi’nde olan okul müdürü bu okulda kurucu müdür olarak çalışıyordu. Okula ait ayrı bir idare odası yoktu. Diğer okulun müdür yardımcısının odasına bir masa bir evrak dolabı konularak birinci yıl tamamlandı. Bu dönemde okulun hiçbir kadrolu personeli yoktu.

2006/2007 Eğitim Öğretim Yılında lise1 bir sınıf 30 öğrenci, Lise 2 ise Sözel 12 öğrenci ve Sayısal 14 öğrenci olarak Şehit Öğretmen Bayram Tekin Lisesi binası üst katında 3 sınıf 1 öğretmen odasında faaliyetini sürdürmektedir. Bu dönemde okulumuza bir kadrolu hizmetli başladı. Bu aynı zamanda Okulun ilk kadrolu personeliydi. 2006 yılının ekim ayında bir edebiyat, bir İngilizce branşlarından olmak üzere okulumuza iki öğretmen başladı. Mayıs 2007’de de kurucu müdür (MEB tarafından)kadrolu müdür olarak başladı.

2007/2008 Eğitim ve Öğretim yılına okulumuz için önemli adımların atıldığı, önemli gelişmelin olduğu yıl olarak başladık. Her şeyden önce hemen her branşta öğretmenizin oldu. İngilizce,matematik, edebiyat, tarih, coğrafya, fizik, kimya, biyoloji branşlarında toplam dokuz öğretmen görev yapmaktadır. Diğer bir husus da okulumuzun 52 yaşında bile olsa kendine has bir binası oldu. Atatürk İlköğretime ait 1955 yılında yapılmış bu binaya Anadolu lisesi’ni taşıdık. Öğrenci üzerinde olumlu etkiler sağladı. Anca binanın eski olması beraberinde büyük sorunları da karşımıza çıkardı.

*Bina iç ve dış boyası yapıldı.

*Ampul ,duyu, piriz, düğmeler tümüyle yenilendi.

*Bilgisayar sınıfı oluşturuldu.

*Okulun kırık camların tümü değiştirildi ve macunlandı.

*Öğrenci tuvaletlerine bina dışından su alındı.

*Okulun tuvaletleri şehir kanalizasyonuna bağlandı.

*Öğrenci tuvaletlerine ve depoya 4 adet yeni kapı yaptırıldı.

*Çiçekdağı ve Köseli Belediyelerinin katkıları ile kanalizasyon çalışmalarını yapıldığı yeri çamurdan önlemek için 4 kamyon kum getirilip serdirildi.

*Öğretmenler odasına yeni elektrik hattı çekildi.

*Öğretmenler odasına internetli bilgisayar kuruldu.

*Okulun gerekli yerlerine 6 adet ayna taktırıldı.

*Kepçe kiralanarak okul bahçesi düzene sokuldu.

*Okul bayrak direği yapıldı.

*Öğretmen ve idare odasına 3 adet pencere demiri yaptırıldı.

Okulumuzda 1 müdür V(Bakanlık oluru ile), 1 müdür yrd.(valilik olurlu) 8 branş öğretmeni(Kadrolu), 1 hizmetli(Kadrolu) olmak üzere 11 personel bulunmaktadır.

SINIF VE ŞUBELERİMİZ

9. SINIF: Mevcut öğrenci 21

10/TM : Mevcut öğrenci 15

10/FEN : Mevcut öğrenci 9

11/FEN : Mevcut öğrenci 11

11/ SOSYAL : Mevcut öğrenci 13

Toplam Öğrenci: 69

2008/2009 Eğitim öğretim yılında Osman Şevki Mahallesine taşındık. İlköğretime ait eski binada gerekli onarımlar yaparak ders zilini çaldık. Öğrenci ve çalışan sayıları şöyledir:

9. Sınıflar: 27, 10. sınıflar(tm, fen): 20, 11. sınıflar(tm,fen) :23, 12. sınıflar(Sözel, Fen) :24

Öğretmen Durumu: Edebiyat :2, İngilizce:2, Matematik:1, Fizik:1 Kimya.1. Biyoloji:1, tarih:1, coğrafya:1

MİSYONUMUZ

Öğrencilerimizi milli ve manevi değerlerine bağlı, Cumhuriyet ve demokrasi bilincine sahip, kişisel ve sosyal gelişimini tamamlamış, bilimsel açıdan yetişmiş, devletine ve milletine içtenlikle bağlı, insanları seven ve insan haklarına saygılı, bireyler olarak yetiştirmek ve yüksek öğretime gidecek seviyeye getirmektir.

VİZYONUMUZ

Gelişen teknolojiyi yakından izleyen, çağdaş, laik ve demokratik bireyler yetiştirmek; “İyinin ölçüsü yoktur” düşüncesiyle mükemmelliğe ulaşma çabalarında, gelişmede, işbirliğinde, sosyal ve kültürel alanda kimlik kazanmada, bilgiye ulaşmayı kolaylaştırmak; Okulumuzda çalışanların kendilerinden emin olması, doğruları yaptıklarında alacakları cevaptan korkmaması ve gerekenleri yerine getirmede endişeleri olmaması için çalışmaktır.

Adres: Yenişehir Mah. Güventürk Cd. No:8
    İlçe: Çiçekdağı
    İl: Kırşehir
    Pk: 40700

Telefon: (0386) 612 30 27
    14 Nisan 2011
  2. Kırşehir Çiçekdağı Anadolu Lisesi Cevapları

soru sor

Kırşehir Çiçekdağı Anadolu Lisesi