Kalbim Sıkışıyor Gibi Oluyor !!

İsimli konu WH 'Uzmanına Sorun' kategorisinde, alert26 üyesi tarafından 25 Şubat 2009 tarihinde yazılmıştır.

1. Avatardan belli :muha: Şaka Şakaa . :D
    7 Ocak 2010
  2. Yaşınız:20
    Cinsiyetiniz: erkek
    Ağrınız ne zamandır var: 7 gün
    Ağrınızın yeri tam nerede: kalp altında ve üst bölgede hareketle bağımsız gece gündüz durmaksızın
    Ağrı batıcı mı yanıcı mı: batıcı ve bazen yanıcı
    Ağrınızın yerini gösterirken parmakla mı avuç içi ile mi gösterirsiniz: bazen avuç içi bazen parmak
    Ağrınızda sol kol iç kısmına yayılma var mı: bazen
    sırta yayılım var mı: yok
    boynunuza yayılım var mı: yok
    Ağrınızın yemekle ilişkisi var mı: aç yada tok farketmiyor

ve nabız artışı ile birlikte baş dönmeleride var..

Not : Günde 3 Paket sigara içiyorum
    4 ay önce bi mide problemi maduru olmuştum yanmalar vardı ama son 1 aydır hiçbir sıkıntım yoktu.. mantarlı bi yiycek yedim ve aradan 15 dakika sonra kalp bölgesinden batmayla birlikte baş dönmesi başladı hastaneye gittik serum bağladılar akciğer flmi çekildim bronşit başlangıcı çıktı ve ekg çektiler kardiyolojiye de gözüktüm bir makina yardımı ile incelediler ama birşey çıkmadı kolestrol yüksek çıktı karaciğerde sadece bi hasar çıktı yağlanma ile birlikte onun dışında problem yok dendi 7 gündürde hala sürüyor kalp sıkışması ve aralıklı baş dönmesi

sizce nedendir ne olur yardıncı olun kalp damarlarında bir tıkanma olabilirmi?

şimdiden yardımınız için teşekkürler,

16 Aralık 2010
  3. Güncelll:uzgun:
    17 Aralık 2010
  4. iyi günler doktor ben problemim su sinirlenince kalbime bir agrı giriyor gözüm segirmeye baslıyor kalbime giren agrı ole batar bi agrı degil ama ben burdayım diyo damarlarım böle ya hani agır bişi kaldırırsın sonra bıraktıgında sanki hafiflemişin gibi olurya öyle oluyorum doktora falan gitmedim korkuyorum kalpkrzi demesinden nedeni nedir sizce
    yasım 20
    cinsiyet E
    9 Ocak 2011
  5. Yaşınız:19
    Ağrınız ne zamandır var: 1 aydır
    Ağrınızın yeri tam nerede: kalp üstünde ve ara ara sol kolda
    Ağrı batıcı mı yanıcı mı: batıcı ve bazen yanıcı
    Ağrınızın yerini gösterirken parmakla mı avuç içi ile mi gösterirsiniz: avuç içi
    Ağrınızda sol kol iç kısmına yayılma var mı: bazen
    sırta yayılım var mı: çok nadir
    boynunuza yayılım var mı: yok
    Ağrınızın yemekle ilişkisi var mı: aç yada tok farketmiyor

NOT: Birde benim vücudumdaki bütün damarlar kalp gibi atmaya başladı mesela bacağımdaki ve kolumdaki bir damarın atıığını çok net hissedebiliyorum bazen sanki böyle hançer batırmışsın gibi ağrı geliyor o an nefes alamıyorum o ağrı gittiğinde 5 dakika falan ağrı devam ediyor sonra kesiliyor birde ben 115 kiloyum evde eskiden 2 paket sigara içilirdi babam la abim içerdi şimdi günlük 2 taneye düştü 1 ara bende başlamıştım ama fazla uzun sürmemişti
    ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
    24 Şubat 2011
  6. yaşım 24
    cinsiyet erkek
    ağrım belli dönemlerde oluyor uzun zamandır var
    ağrım kalbimin biraz altında
    arada sırada oluyor
    ağrım batıcı bişey batıyormuş gibi
    ağrının yerini parmakla gösterebilir
    kola yayılma yok
    sırta yayılma var
    boynuma yayılma var
    ağrım yemekle ilişkisi yok

kısa zamanda cevaplayabilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler....
    10 Mart 2011
  7. Yaşınız: 23
    Ağrınız ne zamandır var: uzun zamandır
    Ağrınızın yeri tam nerede: kalbimin olduğu tarafta solda
    Ne zaman oluyor: böyle fazla yürüdüğümde,yokuş çıktığımda falan oluyor
    Ağrı batıcı mı yanıcı mı: batıcı
    Ağrınızın yerini gösterirken parmakla mı avuç içi ile mi gösterirsiniz avuçla
    Ağrınızda sol kol iç kısmına yayılma var mı:bazen sol olumda uyuşma oluyor
    boynunuza yayılım var mı:yok
    Ağrınızın yemekle ilişkisi var mı: yağlı yediğim an tetikliyor
    şimdiden teşekkürler
    24 Haziran 2011
  8. 30 yaşındayım uzun süredir kalp çevremde ara ara giren batm tarzı agrım var bu agrı sırtımada yayılabiliyor çok canım yanmıyor fakt rahatsız edici bi agrı berberinde uykum geliyor ve durduk yere aglıyorum doktora gittim sol ventrikül de büyüme oldugunu çok önemli bi sorun olmadıgını söyledi fakat geçmiyor tedirgin oluyorum tekrarladıgı zamanlrda lütfen bana bilgi verirmisiniz
    30 Eylül 2011
  9. Kan değerlerim genellikle normal olup, her kan testimde sadece 3 bilirubin değeride yüksek çıkıyor. Bu bebekken geçirdiğim sarılığın kalıcı belirtileriymiş.

Gastritim var mı bilmiyorum ama her insan gibi benimde bazı sıkıntılarım var, bazen midede yanma ve yemek borusuna kadar çıkıp geri giden mide öz suyu yakıp çıkarıyor sanırım, stres nedeniyle
    nedir durum? kriz başlangıcı olabilirmi?
    5 Mayıs 2013
  10. doktor heral gitmiş, sorular cevapsız
    5 Mayıs 2013
  11. lütfen bana da yardım eder misiniz? Dün ani bir korkuyla başladı. Kalbim bir anda sıkıştı.
    Yaşınız:14
    Cinsiyetiniz: K
    Ağrınız ne zamandır var: Korku yaşadığım zamandan beri =2 gün
    Ağrınızın yeri tam nerede:Kalp üstünde
    Ne zaman oluyor: Kalkarken , nefes alırken, esnerken , eğilirken
    Ağrı batıcı mı yanıcı mı:batıcı
    Ağrınızın yerini gösterirken parmakla mı avuç içi ile mi gösterirsiniz : avuç içi

Ağrınızda sol kol iç kısmına yayılma var mı:Var
    sırta yayılım var mı:Var
    boynunuza yayılım var mı:var
    Ağrınızın yemekle ilişkisi var mı:yok
    8 Haziran 2013
  12. Yaşınız: 16
    Cinsiyetiniz: bayan
    Ağrınız ne zamandır var: uzun zamandır oluyor
    Ağrınızın yeri tam nerede: sol gögüs altı
    Ne zaman oluyor: ara sıra
    Ağrı batıcı mı yanıcı mı: sıkıştırılma gibi
    Ağrınızın yerini gösterirken parmakla mı avuç içi ile mi gösterirsiniz: avuçla
    Ağrınızda sol kol iç kısmına yayılma var mı: yok
    boynunuza yayılım var mı:yok
    Ağrınızın yemekle ilişkisi var mı: gastrittim var.

Ben 3 yaşında mide spazmı ameliyatı geçirdim nefes ve mide borusu arasına çip takıldığı söylendi 4 sene önce hasta kontrolüm sonlandırıldı her seferinde uludağ üniversitesinde ameliyat olduğumdan buyana gidiyordum.İyi olduğum söylendi şimdide kalbim sıkışıyor gibi oluyor ve bu bir gün içinde 3 kez tekrarlayabiliyor.Bu kalp sıkışma hissi yada sıkışmasını engellemek azaltmak için ne yapmam gerek. teşekkürler
    14 Mart 2014
soru sor

Kalbim Sıkışıyor Gibi Oluyor !!

Alakalı Aramalar:

1. yağlı yediğimiz zaman niye kalbim sıkışır