İyi sohbet nasıl edilir? (BİR KAC ÖNERİ)

İsimli konu WH 'Genel Sohbet' kategorisinde, I3ARON üyesi tarafından 12 Aralık 2007 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: İyi sohbet nasıl edilir? (BİR KAC ÖNERİ). Arkadaşlar çogumuz sohbet edememekten yakınıyoruz..ben sohbeti başarıyorum ama sürekli kendimi,okulumu anlatıp duruyorum farklı sohbetler açamıyorum... Bir kadın nasıl mutlu edilir İyi bir evlilik için 9 öneri" ...

 1. Arkadaşlar çogumuz sohbet edememekten yakınıyoruz..ben sohbeti başarıyorum ama sürekli kendimi,okulumu anlatıp duruyorum farklı sohbetler açamıyorum nedense [​IMG] [​IMG]
  işte konuşabileceğimiz [​IMG] bir kaç sohbet konusu [​IMG] [​IMG]


  Sadece işte başarılı olmak yetmiyor. Utangaç, içe dönük, asosyal insanın şansı yok! İnsanlarla iyi ilişkiler kurmak, sevilen, aranılan biri olmak artık birinci koşul. Bunun da birkaç yolu var. İşte yapmanız gerekenler:


  * Pratik yapın: Benzinciden kasiyere, garsondan komşunun oğluna herkesle konuşun. Eğitim, statü ve yaş açısından kendinize benzemeyenlerle sohbet edin.

  * Okuyun: Gazete ve dergilerle yetinmeyin. İlaç prospektüsünden yemek kitabına, çok çeşitli şeyler okuyun. Oralardan öğrendiklerinizle ilginç sohbetler başlatabilirsiniz.

  * Kendinizi zorlayın: Bir muayenehanede ya da kokteyde insanlarla konuşmaya çalışın. Davetleri kabul edin. Kendiniz davet verin.

  * Genel kültürünüzü artırın: Örneğin en çok sevilen TV dizisinin birkaç bölümünü izleyin. Yılın moda renklerini öğrenin. Yahya Kemal ve Yılmaz Erdoğan'dan birer şiir ezberleyin.

  * Günlük tutun: Duyduğunuz fıkraları, şahit olduğunuz komik ve ilginç olayları, okuduğunuz özlü sözleri, konser izlenimlerinizi, açtığınız telefonları yazın.

  * Aynada kendinizle konuşun: Nataşalardan vizyondaki bir filme, trafik sorunundan küreselleşmeye bir konu seçip aynada kendinize anlatın.

  * Ufkunuzu genişletin: Yapmadığınız şeyleri yapın; suşi yemek, pinpon oynamak, resim yapmak, bisiklete binmek gibi... Her gün basit de olsa yeni bir şey yapın.

  * Dinleyin: Şefiniz migreni olduğunu mu söyledi? Doktorunuz ikiz çocukları mı var? Bunların hepsi küçük sohbet konularıdır.

  * Kaçının: Küfürlü konuşmaktan, bilimsel laflardan, kaçının. Kendinizi övmeyin.

  * Tanıştırıldığınız kişiye dikkat edin. Bir iki dakika sonra adını içinizden takrarlayın. Unutmuşsanız; tekrar konuşup, adını sorun.

  * O kişinin adını üç kere bir kağıda yazın. Bu arada görüntüsünü hayal edin.

  Yeni isimler nasıl hatırlanır?
  * Telaffuzu zor ya da değişik bir adı varsa tekrar ettirin. Kartını verdiyse çaktırmadan bakın.

  * Yeni adı unutmamak için bildik bir başka kelimeyle çakıştırın. Örneğin Erensu için "elma suyu", Sanver için "can ver" gibi...

  * O kişinin işi ya da hobisiyle adı arasında kafiye oluşturun. Gazeteci Ali bey için "Bab-ı Ali", gitar çalan Nazlı hanım için "Sazlı Nazlı" gibi...

  * Düşünün; niye utangaçsınız? Acaba konuştuğunuz kişinin fiziksel görüntünüz üzerine bir şey söylemesinden mi çekiniyorsunuz? Gerçeği kendinize itiraf edin.
  12 Aralık 2007
  #1
 2. İyi sohbet nasıl edilir? (BİR KAC ÖNERİ) Cevapları

 3. paylaşım için sağol..:)
  12 Aralık 2007
  #2
 4. Sende Sagol
  12 Aralık 2007
  #3
 5. paylaşım için saolsın
  13 Aralık 2007
  #4
 6. saol paylaşım için
  13 Aralık 2007
  #5
 7. tşk ederim saol :)
  14 Aralık 2007
  #6
 8. gzülmiş uygulayalım bakalım..
  ama ben isimleri unuttmam Allah a şükür:D
  14 Aralık 2007
  #7
 9. genelde bu konularda iyiyimdir ama, yine birkaç tüyo alabilirim. eline sağlık
  14 Aralık 2007
  #8
 10. paylaşımın içi saol:rock:
  14 Aralık 2007
  #9
 11. Ben TŞk Ederİm Arkadaslar
  14 Aralık 2007
  #10
 12. paylasım icin saol..
  15 Aralık 2007
  #11
 13. hımm pylsm icn sğl ama gerk yok yha
  17 Aralık 2007
  #12
 14. ay benim içinde çok ii oldu saol...
  22 Şubat 2008
  #13
 15. aynanın karşısında nataşalar :muha: paylaşım için sağol ...
  22 Şubat 2008
  #14
 16. saolasın paylaşım için
  22 Şubat 2008
  #15
 17. eyw kardeşim çok saol malesef ben senin dediğin gibi asosyal bi insanım umarım bu dediklerin işe yarar
  20 Aralık 2010
  #16
soru sor

İyi sohbet nasıl edilir? (BİR KAC ÖNERİ)