Işte şeytanın resmi

İsimli konu WH 'Genel Sohbet' kategorisinde, doggancan üyesi tarafından 8 Temmuz 2008 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Işte şeytanın resmi. NE KADAR DOĞRU BİLEMEM AMA KOYMAK İSTEDİM Bu resim bir alim tarafından çizdirilmiş. Alim nerden biliyormuş derseniz rüyasına girmiş. Bilirsiniz şeytan... İşte Şeytanın Resmi İncil'deki şeytanın resmi (Şeytan İncili) ...

1. NE KADAR DOĞRU BİLEMEM AMA KOYMAK İSTEDİM

Bu resim bir alim tarafından çizdirilmiş. Alim nerden biliyormuş derseniz rüyasına girmiş. Bilirsiniz şeytan iyilik yapanları ve birilerinin iyilik yapmasına vesile olanları sevmez. Bu zaat ta o şeytan tarafından sevilmeyen kişilerden. ilk görünce bende inanmamıştım ama Şeytanın Hileleri adlı bir kitabı okudum ve o kitapta şeytanın Peygamber Efendimizle Allah'ın emri üzerine konuşmasını anlatıyor. Bu olay olurken Efendimizin yanında Sahabelerde var. olayı zaten Onlar rivayet ediyor. Bu kitapta şeytanın Efendimizin yanına geldiğindeki şekli tasvir edilmiş. Karşılaştırdım bu resmin aynısı. Bu kitabı okuyunca benimde kuşkum kalmadı. . Neyse işte resim. Ha unutmadan şeytanın birkaç tane sûreti var.Bu resim onun en basit sûreti.
    işte resim
    8 Temmuz 2008
  2. Işte şeytanın resmi Cevapları

3. şeytan melekten dönme bi varlıktır ne malum belki çok güzel gözüküyo ?
    8 Temmuz 2008
  4. yok canım ne şeytanı.. bu aysel gürel olmalı..çok marjinal kişiliği vardı rahmetlinin..:D;):kork:
    8 Temmuz 2008
  5. ben o şeytanı tasfır eden paagrafı ıstıyorm arkadsım yazsana cevap hepımız okuyalımmmm [ok]
    8 Temmuz 2008
  6. Sanmıyorum......
    8 Temmuz 2008
  7. alim gece üstü açık yatmış herhalde :D
    8 Temmuz 2008
  8. Arakdaşlar İcinde Azcık İnancı Olan Biri İnanmaz bu sacmalıklara böyle şeyleri koymayın buralara????

Meleklerde Görünür Ama kılık degiştiripte Görünürler Bunuda Unutmayın..
    9 Temmuz 2008
  9. bu resme inanmadım ama önceden çok sağlam bi kaynaktan efendimize görünün şeytan ın diyalogunu anlatıyodu. biraz araştırdım we buldum çok uzun ama ben bi kısmını aldım sadece.

FENDİMİZ (SAV) HAZRETLERİ İLE ŞEYTANIN KONUŞMASI

SEYTAN KENDINI ANLATIYOR

....

- Kapiyi ona açin gelsin... O, buraya gelmek için emir almistir. Diyeceklerini anlamaya çalisiniz, size anlatacaklarini dinleyiniz.

Bundan sonrasini ondan dinleyelim; yani raviden. Şöyle anlatti:

- Kapiyi ona açtilar. Içeri girdi e bize göründü. Bir de baktik ki sekli su: Bir ihtiyar, sasi, ayni zamanda köse, çenesinde alti ya da yedi kadar kil sallaniyor, at kili gibi. Gözleri yukari açilmis. Kafasi büyük bir fil kafasi gibi. dudaklari da bir manda dudagina benziyordu. Sonra söyle bir selam verdi:

- Selam sana Muhammed; selam size ey cemaat- i müslimin.

tamamını okumanızı şiddetle tawsiye ediyorum :
    http://forum.islamiyet.gen.tr/nasihatler/58443-seytan-kendisini-efendimize-anlatiyor.html

....
    9 Temmuz 2008
  10. ArkadaşLar böyLe saçmaLık oLamaz, Şeytan görünen bir varLık değiLdir vede ateşten yaratıLmıstır ,insana benzemez
    9 Temmuz 2008
  11. ya her degısık resım gorende seytan resmı dıo ya seytanı goren olmadı kı sacmalık bence
    9 Temmuz 2008
  12. arkadaşlar böle seyler bana çok saçma geliyor
    9 Temmuz 2008
  13. baNa peq inanDırıcı qeLmedi aMa YiNede içiNde ResuLuLLah efenDimiZin iSmi GeçiYor..eLLeriNe saqLıq paYLaşım iÇin tHankS!....
    9 Temmuz 2008
  14. Bilmediğim birşey hakkında yorum yapamam ama farklı suretlerde görünür :)
    Bu o suretlerinden biri olabilir bence
    10 Temmuz 2008
  15. Bu şeytan değildir bence
    10 Temmuz 2008
  16. mel'un sadacepeygamber (s a v )`efendimizin suretine giremez bu resme birşey demek zor vermiş olduğun uğraşmadan dolayı emeğine sağlık
    13 Temmuz 2008
  17. benziyor gibi :p
    13 Temmuz 2008
  18. ilginç ya tşklerrrrrrr
    13 Temmuz 2008
  19. E OĞLUM ŞEYTAN DAHA GÜZELMİŞ LAN ŞİMDİKİ İNSANLARDAN KEŞKE ŞİMDİKİ İNSANLARIN HEPSİ ŞEYTANA BENZESE VÜCUT HATLARIYLA.HARBİ SÖYLÜYORUM YAA ŞAKA DEĞİL.NE GÜZEL ŞEYTANMIŞ BU YAV MELEK KİMİN:).AMA ŞURASINI ANLAMAYAN ARKADAŞLAR OLUR BELKİ GERÇEKTEN ŞEYTANI TIPATIP BU ZANNEDER.BU BİR ÇİZİMDİR ARKADAŞINDA BELİRTTİĞİ GİBİ.YOKSA ŞEYTAN OTURUPTA ONCA İŞİN GÜCÜN ARASINDA POZ VERECEK DEĞİL.[sigara]
    14 Temmuz 2008
  20. çizen bari benzetmeye çalışsaydı böle şeytanmı olur ya
    14 Temmuz 2008
  21. EnteL ßu ßaksanıza OjeLi FeLan
    PayLA$ım için sağoL :-)
    15 Temmuz 2008
soru sor

Işte şeytanın resmi

Alakalı Aramalar:

1. seytan sekilleri

,
  2. şeytanın sureti