Hyundai, Veracruz 4x4

İsimli konu WH 'Otomobil Genel' kategorisinde, spartakus üyesi tarafından 17 Kasım 2007 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Hyundai, Veracruz 4x4. Hyundai, Veracruz 4x4 [IMG] Hyundai, 4x4 model yelpazesine bir yeni araç daha ekledi. 'Lüks Özellikli Araç' olarak nitelendirilen Veracruz, yedi... 4X4 Serçe :))) > 4X4 Evolution ...

 1. Hyundai, Veracruz 4x4

  [​IMG] Hyundai, 4x4 model yelpazesine bir yeni araç daha ekledi. 'Lüks Özellikli Araç' olarak nitelendirilen Veracruz, yedi kişilik oturma kapasitesine sahip.
  [​IMG] 26 aylık bir sürede hazırlanan Veracruz'un geliştirilmesi için yaklaşık 222 milyon dolar harcandı. Hyundai Kaliforniya Dizayn ve Araştırma Merkezi'nde hazırlanan araç için Hyundai mühendisleri S-Motoru ismini verdikleri VGT (Değişken Geometrili Turbo) beslemeli 3.0 litre V6 dizel motoru geliştirdi.
  3800 d/d'de 240 PS maksimum güç ve 1700 ile 3500 d/d arasında 46 kgm maksimum tork üretiyor.
  Veracruz'da Grandeur'de de kullanılmaya başlanacak olan 3.8 litre benzinli motor seçeneği de bulunuyor. Bu motor ise 6000 d/d'de 260 PS maksimum güç ve 4500 d/d'de 35.5 kgm maksimum tork üretiyor.
  Veracruz'un diğer özellikleri arasında ilk kez kullanılan kompakt grafit-demir silindir başları, 1600 bar basınçlı piezoelektrik yakıt enjektörleri ve altı kademeli otomatik şanzıman bulunuyor. Altı kademeli şanzıman, hem dizel hem de benzinli motorla kullanılabiliyor.
  Aracın güvenlik donanımında sürücü ve ön yolcu için ön ve yan perde havayastıklarıyla birlikte ilk iki koltuk sırasında oturan yolcuları koruyan perde havayastıkları bulunuyor.
  18 inçlik jantlara sahip olan Veracruz'da Elektronik Fren Gücü Dağılımı (EBD), VDC (Elektronik Stabilite Sistemi) ve Çekiş Kontrol Sistemi standart olarak sunuluyor.
  Aktif koltuk başları, çelik gövdeli yapı, LED arka stoplar ve Xenon ön farlar standart özelliklerden sadece birkaçı olarak dikkat çekiyor.
  Değişken 4 çeker sistemine sahip olan Veracruz'da istendiğinde kabin içindeki düğmeyle manuel olarak da sistem aktif hale getirilebiliyor. 40 km/s hızın üstüne çıkıldığında ise sistem otomatik olarak 4 çeker moduna dönüyor.
  598 litrelik bagaj hacmi
  Veracruz'un 598 litrelik bagaj hacmi, arka koltuk sırası yatırıldığında 1746 litreye kadar büyütülebiliyor.
  Veracruz'un diğer özellikleri arasında anahtarsız araca giriş ve motor çalıştırma, immobilizer, park mesafe kontrol sistemi, ön ve ikinci koltuk sırası için koltuk ısıtma, 10 yönlü ayarlanabilen hafızalı sürücü koltuğu, direksiyondan kumandalı müzik sistemi, elektrikli camlar, mavi renkli ışıklandırma, çok fonksiyonlu yol bilgisayarı, ön far yıkama, yan dikiz aynalarında sinyaller, kendiliğinden kararan iç dikiz aynası, elektrikli sunroof, amfi ve subwoofer'lı Infinity marka müzik sistemi, arka yolcular için ön koltuk başlarında 8 inç LCD ekranlı ve 5+1 çıkışlı DVD sistemi, GPS navigasyon sistemi, çift bölgeli klima, ön cam buz çözücü, lastik basınç kontrol sistemi ve ikinci koltuk sırası için ayrı ısıtma-soğutma sistemi, standart olarak sunulan özelliklerden sadece birkaçını oluşturuyor.
  Hyundai, iki ve dört tekerlekten çekişli versiyonlarıyla satışa sunulacak olan Veracruz'dan 2007 yılı içinde tüm dünyada toplam 85 bin adet satmayı planlıyor. Bu araçlardan yaklaşık 20 bin adedinin ise sadece Kore pazarında satılacağı tahmin ediliyor.
  17 Kasım 2007
  #1
 2. Hyundai, Veracruz 4x4 Cevapları

 3. teşekkürler.....
  18 Kasım 2007
  #2
 4. guzell araba
  18 Kasım 2007
  #3
soru sor

Hyundai, Veracruz 4x4