Hücre Nedir Kanser Hücresi Nasıl Yok Edilir

İsimli konu WH 'Yaşam' kategorisinde, YBilgiNN üyesi tarafından 9 Ekim 2013 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Hücre Nedir Kanser Hücresi Nasıl Yok Edilir. hücre nedir ve kanser hücresi nasıl yok edilir ile ilgili bu yazıda Hücre Nedir Kanser Hücresi Nasıl Yok Edilir hakkında kısa özet bilgiler... ÇiLLer NasıL Yok EdiLir? Kanser Nasıl Tedavi Edilir? Kanser Tedavi Yöntemleri ...

 1. hücre nedir ve kanser hücresi nasıl yok edilir ile ilgili bu yazıda Hücre Nedir Kanser Hücresi Nasıl Yok Edilir hakkında kısa özet bilgiler bulabilirsiniz. İnşallah işinize yarayacağını düşünüyorum...Güzellik ve Bakım paylaşım uzmanından...

  kanserde tevavi yöntemlerinde üçüncü devre kanserli hücreler nasıl yok edilir kanserli hücreler nelerdır

  [​IMG]

  Kanserli Hücreler Yok Edildi  Şikago- Kanser hücreleri, normal yaşlanma süreci yerine, büyüyüp sonsuza kadar bölündükleri için yayılma gösteriyorlar.
  Lakin fareler üzerinde yapılan bir çalışma sonucunda, Skp2 adlı bir genin bloke edilmesi, kanser hücrelerinin yaşlanmasını başlatarak, hücrelerin bölünmesinin durmasını ve tümörün büyümesinin engellenmesini sağlayan bir etken olduğu gözlendi.
  Boston'daki Harvard Tıp Fakültesi'nden Pier Paolo Pandolfi ve arkadaşları, Nature dergisinde yayımlanan makalelerinde, bulgunun kanserle mücadelede yeni bir stratejinin geliştirilmesine yol açabileceğini kaydettiler.
  Bilim adamları, çalışma için bir tür prostat kanseri geliştiren, genetik olarak değiştirilmiş fareler kullandı ve farelerin bazılarında Skp2 genini devre dışı bıraktılar. Fareler 6 aylık olduklarında Skp2 geni devre dışı bırakılan farelerde gelişen tümörlerin, diğer farelerdeki tümörlerden çok daha küçük olduğu görüldü.

  Skp2 geni devre dışı bırakılan farelerin lenf bezleri ve prostatlarından alınan dokular incelendiğinde, birçok hücrenin yaşlanmaya başladığı ve hücre bölünmesinin çok daha yavaş olduğu belirlendi.
  Ekip, kanserli insan prostatı hücrelerinde Skp2 genini devre dışı bırakan ilaçlar kullandıklarında da farelerdekine benzer sonuçlar elde ettiklerini kaydetti.
  Araştırma ekibi, geni devre dışı bırakmakla elde edilen etkinin kanserli hücrelerle ilgili olduğunu, diğer hücrelere etki etmediğini, bu nedenle kanser tedavisinde kullanılabileceğini belirtti.
  9 Ekim 2013
  #1
 2. Hücre Nedir Kanser Hücresi Nasıl Yok Edilir Cevapları

soru sor

Hücre Nedir Kanser Hücresi Nasıl Yok Edilir