Hoşgörülü Bireyin özellikleri

İsimli konu WH 'Eğitim ve Araştırma' kategorisinde, Metallica üyesi tarafından 14 Kasım 2007 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Hoşgörülü Bireyin özellikleri. Hoşgörülü Bireyin özellikleri PERFORMANS ÖDEVİ KONUSU : Hoşgörülü Birey. PERFORMANS ÖDEVİ AÇIKLAMASI : Sizden hoşgörülü bireyin özelliklerini belirten... lütfen yeni üyelere hoşgörülü davranalım Kendini Gerçekleştirmekte Olan Bireyin Özellikleri ...

1. Hoşgörülü Bireyin özellikleri
    PERFORMANS ÖDEVİ KONUSU : Hoşgörülü Birey.
    PERFORMANS ÖDEVİ AÇIKLAMASI : Sizden hoşgörülü bireyin özelliklerini belirten bir yazı hazırlamanız istenmektedir.

Hoşgörülü Birey

Hoşgörü, insanın kendisine yada başka türlü yapılan hataları bir müddet görmezden gelmesidir. Bu görmezden gelme durumu sadece hoşgörü olduğu için gerçekleşmez fiziksel olarak zayıf olduğunuz bir insana hoşgörü değilde korktuğumuzdandan tepki gösterilmeyebiliriz. Yada yapılan hata sürekli tekrarlanır ve hala taviz veriyorsak buda hoşgörü sayılmaz.
    Hosgörü önemlidir, gereklidir, az bulunur çabuk tüketilir. yorucudur, ekinini çabuk vermez ya ondan tercih edilmeyendir.
    Hoşgörü kibirdir ayni zamanda. ama hoşgörülü insan kibirinin farkinda degildir; farkina vardiginda da artik hoşgörülü degildir.

Bu durumda hoşgörü, ortaya çıkan durumu, farklı açıdan değerlendirip, haklı ve güzel taraflarını ön plana çıkararak olumlu sayabilmek, doğru ve güzel bulabilmek, bunun da "hoş" olabileceğini kabullenebilmektir.
    Hoşgörülü insan toplumda sevilen insandır yada sevilmeye çalışılan insandır. Kendinden taviz vermek, alıngan olmamak, olaylara iyi yönden bakmak ve bencil olmamak bizi hoşgörülü insan yapabilir. Peki bu durumda insan kendini sevebilirmi? Bu sorunun yanıtı kişiden kişiye değişebilir ama şu gerçektir ki hoşgörününde sınırı vardır. Toplum tarafında sevilen insan olmak kendinden fazla taviz vermek değildir, yeri geldiğinde olaylara doğru müdehale etmek ve yanlışları düzeltmeye çalışmak hoşgörüden daha önemli bir erdemdir.
    14 Kasım 2007
  2. ses olayları hakkında bilgi gönderirseniz sevinirim
    17 Kasım 2007
  3. [kahretsin]:deli:[sigara]:muha::muahaha::hehehe::D:yuppi::bravo::ban:
    14 Ocak 2009
  4. Çok Güzel Olmuş Teşekürler!
    14 Ocak 2009
  5. helal çok güzel olmuş kardeş ty
    14 Ocak 2009
  6. Bu Memleketin Sizin Gibi Yazarlara İhtiyacı var ! ! ! ! ! ! ! :tamam:
    14 Ocak 2009
  7. Aynen katılıyorum:tamam:
    24 Nisan 2009
  8. ben kasin bunla 100 alırım çok sağolun
    3 Mayıs 2009
  9. teşkür mettallica kıllılık .co
    24 Mayıs 2009
  10. teşekkürler
    21 Ocak 2010
  11. Çok güzel bir konuya değindiniz umarım herkes bir nebzede olsa hoşgörülü olmaya gayret gösterir
    7 Şubat 2010
  12. berbat bi site bazı ödevler için yardım edio sadece[kizgin]

yani gzl ama hepsi için yardım etsin:tamam:
    9 Ocak 2011
  13. hoşgörülü bir cevab vermem gerekirse;''insan yattığı yere ve kaba asla pislemez''sözünü unutmamalıyız.yazılarımız takib ediliyor.bir problemin varsa gerekli sorumlular'ımız,mutlaka giderecektir,lüfer balığını gölde tutamazsın.ödevin için kolay gelsin.
    11 Ocak 2011
  14. bana hoşgörülü bireylerin özellikleri lazım lütfen cevap yazınız
    7 Mart 2011
  15. Paylaşım İçin Teşkler... :)
    1 Nisan 2011
soru sor