Hadım Nasıl Yapılır Hadım Nasıl Edilir

İsimli konu WH 'Cinsel Sorunlar' kategorisinde, fazil_koc üyesi tarafından 25 Mayıs 2013 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Hadım Nasıl Yapılır Hadım Nasıl Edilir. Arkadaşlar Hadım Nasıl Yapılır Hadım Nasıl Edilir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Güzellik ve Bakım kategorisinde, hadım nasıl yapılır ve... Çocuk tacizcisi hadım edilecek > Hadım ...

1. Arkadaşlar Hadım Nasıl Yapılır Hadım Nasıl Edilir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Güzellik ve Bakım kategorisinde, hadım nasıl yapılır ve hadım nasıl edilir hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Bu konu umarım işinize yarar.

nasıl hadım edilir iğdiş nasıl yapılır erkek nasıl hadım edilir erkekler nasıl hadım edilir hadım edilme nedir

Hadım Edilme Korkusu Nedir?

HADIM EDİLME KORKUSU

Eğer durum normale dönmezse çocuk Oidipus kompleksini geride bırakamamış demektir. Oidipus kompleksinden sıyrılmada görülen bu yeteneksizlik erkek çocukta, gelecekteki tüm cinsel etkinliğini tehdit edecek olan bir hadım edilme korkusundan ileri gelir. Erkek çocuk, annesine karşı beslediği duyguları değerlendirerek, hemen hemen kâbus denebilecek bir sonuca ulaşır. Bu yargı*lama şöyle özetlenebilir: "Babama ait olan annemi arzu ettim. Babam benden o kadar büyük o kadar güçlü ki, bu ne*denle beni rahatça cezalandırabilir. Er*kekliğimin simgesi olduğunu anlamaya başladığım organımdan beni yoksun edebilir". Tabii bu yargılama çocuğun zihninde hiç bir zaman böyle açık ve bi*linçli bir biçimde yer almaz. Ancak psikanalistler, yetişkin kişiler üzerinde yaptıkları incelemelerde bu yargılama*nın izlerini kolaylıkla saptarlar, Hadım edilme korkusu bazen yetişkin çağa kadar sürüp gider. Bu durumda, cinsiyetinden normal yararlanma olayı bile bir hata olarak kabul edilir. Bu duygu erkeklerde sık görülen iki eğilime bağlanır. Bunlardan birincisi başka bir erkekle rekabete girerek ele geçirmek*ten zevk alma, ikincisi ise kendi gücünü göstermekten zevk duyma eğilimidir. Her iki eğilim de, erkek çocuğun baba gücüne karşı ilk duygusal tepkilerini yetişkin çağda peniden ortaya çıkarır. Bu tepkilerin kaynağında anneyi baba*dan koparma isteği ve bu isteği hiçbir zaman gerçekleştirememe korkusu ya*tar. Çocuk, kendine güven vermek için erkeklik gösterisinde bulunarak bu sıkıntıya karşı tepki gösterir. Daha sonra, önemli güçsüzlüklere yol açmasa bile, bu korku erkeğin bilinçaltını her zaman kurcalayacaktır.

Bazı kişiler cinsel deneylerini arttırarak bu bakımdan rahatlamak gereksinmesi*ni duyarlar. Böylece korkuları, "donjuanlık" adı verilen bir davranış türünün doğmasına yol açar. Bu tutumun anlamı cinsel gücü sık sık tanıtlamak isteğinde yatmaktadır. Bu gücün azalmadığını görerek bu konudaki korkularından kurtul*mak isterler. Ama her tanıtlamadan sonra kuşkular yeniden uyandığından, erkeklik gücünü sürekli olarak tanıtla*mak zorunda kalırlar. Bununla birlikte, hadım edilme korkusu bazen başka dürtülerden ileri geiir. Üç ya da dört yaşına doğru, ilgisinin cinsel organı üzerinde yoğunlaştığı bir dönem*de, erkek çocuk küçük kız kardeşini, parkta ya da plajda oynadığı kız arkadaşlarını gözler; kızların penisinin olmadığını farkedince hadım edilme tehlikesi se*zer; bu korku altında ezildiğini hissetme ye başlar. Yani, kızlarda penisin bulun*mayışını bu organın kesilmiş olduğu bi*çiminde yorumlar. Kadın cinsel organı*nın yapısını gördüğünde, bunun bir yara izi olduğunu zanneder ve kendi penisi*nin de kesileceğini düşünerek korkuya kapılır.
    25 Mayıs 2013
  2. Hadım Nasıl Yapılır Hadım Nasıl Edilir Cevapları

soru sor

Hadım Nasıl Yapılır Hadım Nasıl Edilir