Güzel sanat dallarının kullanılan malzemeler ve özellikleri nelerdir?

İsimli konu WH 'Soru Cevap' kategorisinde, Misafir üyesi tarafından 24 Eylül 2010 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Güzel sanat dallarının kullanılan malzemeler ve özellikleri nelerdir?. güzel sanat dallarının her birinde kullanılan malzemelrin adları ve kısaca özellikleri lütfen (kısa olsun) Seramiğin yapımında kullanılan malzemeler nelerdir? Güzel sanat dallarının her birinde kullanılan malzemelerin özellikleri nelerdir? ...

1. güzel sanat dallarının her birinde kullanılan malzemelrin adları ve kısaca özellikleri lütfen (kısa olsun)
    24 Eylül 2010
  2. Güzel sanat dallarının kullanılan malzemeler ve özellikleri nelerdir? Cevapları

3. güzel sanatların herbir dalı çok farklı alanları kapsıyor sadece resim sanatı desen kullanılan malzemeleri boyaları vs tanıtalım sanırım bu araştırmayı senin yapman çok daha eğitici olacak önce güzel sanatların dallarını incele sonra ayrıntıları göreceksin bu böyle 10 15 madde şudur şudur diye cevaplanacak bir soru değil ..
    24 Eylül 2010
  4. : Güzel sanat dallarının kullanılan malzemeler ve özellikleri nelerdir? lütfen yardımcı olun çok acil....
    26 Eylül 2010
  5. Yha kendin araştır diyip geçiştirmeyin .İnternetten araştırıyoruz iş lise 9. sınıf için lazım bu konu .Bulduğum bir kaç bilgi...

Güzel sanatların çeşitleri:
    1 - Edebiyat: Kelimelerle yapılan bir güzel sanattır. Nazım ve nesir yolundaki bütün eserler bu kola girer.
    2 - Resim: Yağlı, sulu ya da kuru boyalarla bir zemin üzerine çizgiler çizme ve boyama suretiyle yapılan güzel sanattır. Resim yapan sanatçıya ressam adı verilir.
    3 - Heykel: Ya tabiatta var olan ya da hayalde canlandırılan varlıkları,taş, çamur, tahta, maden gibi maddeler kullanmak suretiyle üç boyutlu olarak yapma işidir. Heykel yapanlara heykeltıraş adı verilir.
    4 - Mimarlık: İnsanların estetik zevklerine hitap edecek şekilde yapılar yapmaktır. Tarihî olmak özelliğini kazanmış yapıtlar, tapmaklar, camiler, saraylar, bir medeniyetin en güzel eserlerini meydana getirirler. Sanatçılarına mimar adı verilir.
    5 - Musiki (Müzik): Sesleri melodi haline getirme sanatıdır. Müzik, pek çok bölümlere ayrılır. Musiki bestecilerine musıkişinas denir.
    6 - Tiyatro: Bir hikâyenin, sahnede, oyuncular tarafından canlandırılarak temsil edilmesi sanatıdır. Bugün tiyatro eserleri, sinemalarda, radyolarda, televizyonlarda yer almaktadır. Eseri oynayan sanatçılara aktör, aktris adı verilir.
    7 - Dans: Musikiye uyularak yapılan ritmik hareketlerdir. Pek çok çeşitleri vardır.

Bunların dışında olarak, bugün, sinema ve fotoğrafçılığı da güzel sanatlar arasında sayanlar vardır.

Edebiyat kitabının 13 sayfasındaki metindede malzemeler ve özellikleri hakkında bilgi var .

Saygılarımla...
    30 Eylül 2010
  6. Ya öf nerde sinema,opera,bale,hat resim faln filan neyime yarar bu
    3 Ekim 2010
  7. ben hem cevaplayan arkadaşın söylediklerini yazdım hemde senin dediklerini tek tek araştırıp yazdım ve hepsi çok kolay çıktı istiyorsan bnce sende araştırmalısın
    5 Ekim 2010
  8. of ben ne yazıyorum ne çıkıyo sıkıldımya bu ne
    7 Ekim 2010
  9. hiç birniz cevap vermicekmisinizz!!! bay ve bayanlar
    12 Ekim 2010
  10. yha arkadaşlar güzel sanat dallarının her birinde kullanılan malzemelerin özellikleri nelerdir söylermisiniz lütfen acil!!!!!!!!
    28 Eylül 2011
  11. Ya sinir oldum . Sayfaların hiçbirinde düzgün bişey bulamadım . Biraz yardımcı olursanız sevinirim. !!11Birbir!11!!
    23 Eylül 2012
  12. Sordunuz Ben de Cevaplayayım

Resim Malzemeleri:

• Boyalar (kalem, suluboya, guaş, yağlı boya, akrilik boya, mum boyası, pastel boya, kök boya vb.)
    • Resim defteri
    • Resim kağıdı
    • Fırça çeşitleri
    • Kalem
    • Mürekkep
    • Palet
    • Silgi
    • Tuval
    Heykel Malzemeleri:

• Mermer
    • Beton
    • Betonarme
    • Kil
    • Kalıp çeşitleri
    • Oyma, kırma, kesme vb araçlar
    Baskı Malzemeleri:
    Baskı türüne göre değişen malzemeler kullanılır.

• Kumaş
    • Kağıt çeşitleri
    • Ahşap
    • Boya
    • Fırça

Malzemeler Ve Özellikleri bunlardır
    25 Eylül 2012
  13. ya bu ne hiçbirşey çikmıyor lütfen yardımcy olun
    30 Eylül 2012
soru sor

Güzel sanat dallarının kullanılan malzemeler ve özellikleri nelerdir?

Alakalı Aramalar:

1. mimarlık sanatı malzemeleri