Google Chrome Windows Xp Ve Sonrasını Gerektirir Slipstreaming Nedir

İsimli konu WH 'Teknoloji' kategorisinde, Pro Yazar üyesi tarafından 19 Haziran 2013 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Google Chrome Windows Xp Ve Sonrasını Gerektirir Slipstreaming Nedir. Bu paylaşımımda google chrome windows xp ve sonrasını gerektirir ve Slipstreaming nedir hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen... Windows için Google Chrome (BETA) [03.09.2008] Google Chrome OS nedir - Google Chrome OS hakkında ...

 1. Bu paylaşımımda google chrome windows xp ve sonrasını gerektirir ve Slipstreaming nedir hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen yararlandıysanız ve PC paylaşımlarımızın devamını istiyorsanız konuya teşekkür edin. Google Chrome Windows Xp Ve Sonrasını Gerektirir Slipstreaming Nedir ile iligli olan sorularınızı ve merakınızı gidereceğini düşünüyorum.

  windows 7 kurulum cdsine dil paketi ekleme yamaları kurulum cd sine entegre etme xp cd sine tr dil eklemek xp cd sine tema entegre etmek xp cd integrate komut güncelleme entegre etme

  Slipstreaming: Windows Xp Kurulum Cd’sine Servis Paketi Dahil Etmek


  Bu ayki bölümümüzde, eski bir Windows XP CD’sine daha yeni bir servis paketi entegre etmeyi ele alacağız.Bu işleme “slipstreaming” adı verilmekte.
  Servis paketi kuran arkadaşlar, bu işlemin neredeyse en baştan Windows XP kurmak kadar zaman gerektirdiğini bilirler. Aslında Servis Paketleri, çok büyük oranda zaten sistemde olan dosyaları daha yeni versiyonlarla değiştirirler. Bu yüzden,örneğin içinde Servis Paketi 1 olan bir Windows XP CD’sine Servis Paketi 2′yi entegre edersek, CD boyutu çok az büyüyecektir.
  Bu işlemin bize sağlayacağı iki fayda var; birincisi kurulum zamanını yarıya indireceğiz (sonradan tekrar servis paketi kurmaya gerek kalmayacağı için), ikincisi ise sürekli CD’lerle boğuşup, bilgisayarı tekrar başlatarak zaman harcamayacağız.
  Bu işlemi yapabilmemiz için bize iki şey gerekiyor:Windows XP CD’si ve en son servis paketi. Bu yazı yazıldığı sırada en son çıkan servis paketi 2 idi.
  Hemen burada bir parantez açalım:Servis Paketi 2′yi yüklemek Microsoft’un deyimiyle”bilgisayarınızın güncel olduğunu garanti etmez”; çünkü bu paketin çıkmasının ardından birçok yeni yama,eklenti ve program çıktı. Ama bu paketi kurmanız, sizi yaklaşık 270 MB’lık gereksiz bir download işleminden kurtaracaktır.
  İşleme başlamadan önce, sabit diskinizde en az 1 GB boş alan olduğundan emin olun. Şimdi bir klasör açalım; örnek olarak ben c sürücüsüne “entegre” diye bir klasör açtım. Daha sonra elimizdeki Orijinal CD’yi bu klasör içine kopyalayalım.
  Kopyalama işleminin ardından c sürücüsü altında bir sp2 dizini yaratın. Buraya indirdiğiniz ya da CD’den kopyaladığınız Servis Paketi dosyasını kopyalayın.
  Küçük ama önemli bir uyarı:Windows XP CD’niz ile Servis Paketinin dili aynı olmalı. Servis paketinin sonu “TR” ile bitiyorsa, bu Türkçe demektir.
  Internetten indirdiğiniz servis paketleri ile Microsoft’un CD olarak dağıttığı servis paketlerinin isimleri farklıdır. Bu sizi şaşırtmasın; iki pakette aynıdır. Yalnız, Internetten indirdiğiniz paketlerin uzun isimleri olur. Kolaylık olsun diye, paketi sp2 olarak adlandırın.
  Şimdi,”cd sp2″ komutunu vererek sp2 dizini altına girin ve “sp2.exe -x:c:\sp2″ komutunu verin. (Başlat menüsünden Çalıştır’ıseçtiğinizi ve cmd.exe yazarak komut yorumlayıcısını zaten çalıştırdığınızı varsayıyorum!) Bu işlemin amacı, aslında sıkıştırılmış bir dosya olan servis paketini sp2 klasörü içine açmak (x, eXtract’ınkısaltılmışı)
  Bu işlem epeyce bir zaman alacaktır. Bilgisayarınızın hızına bağlı olarak bir kahve içebilir ya da Suç ve Ceza’yı okuyabilirsiniz. İşlem bitince, sp2 içinde i386 adında bir klasör oluşacaktır.
  “cdi386″ komutuyla bu klasör içine girip, “cd update”ile bunun da altında bulunan başka bir klasöre giriyoruz!
  Son olarak “update.exe/integrate:c:\entegre” komutunu veriyoruz.
  Artık entegre klasörünün içeriğini bir CD haline getirmemiz gerekiyor. Tabii bu sıradan bir CD değil,bootable bir CD olacak. Ancak, öncelikle IsoBuster programı ile CD’mizi boot etmeye yarayan dosyası Windows XP cd’sinden almamız gerekli. IsoBuster’ı buradan indirebilirsiniz.
  Windows CD’sinin CD-rom’unuzda takılı olduğundan emin olun ve Iso Buster’ıaçın. Soldaki ağaç görünümünden “Bootable CD” yazılı kısma tıklayın. MicrosoftCorporation.img adında bir dosya görmeniz gerekir(Kullandığınız Windows versiyonuna bağlı olarak isim farklılığı olabilir). Bu dosyaya sağ tıklayıp “Extract (dosya adı)” ‘nı seçin ve hard diskinize kaydedin.

  Artık IsoBuster ile işimiz bitti. Bundan sonra yapmanız gereken kullandığınız CD yazma programı ile entegre klasörününiçeriğini bir CD’ye yazmak. Bunun için, CD yazmaprogramınızda proje olarak “Bootable CD” seçeneğini kullanmalısınız. Boot edilebilen bir CD yapabilmek için,IsoBuster ile ayıkladığımız dosyayı da kullanacaksınız; ancak bu dosyayı açılışdisketi imaj dosyası olarak kullanmalısınız. Aşağıdaki resim;bunu Nero ile nasıl yapabileceğiniz hakkında bir fikir verecektir.
  19 Haziran 2013
  #1
 2. Google Chrome Windows Xp Ve Sonrasını Gerektirir Slipstreaming Nedir Cevapları

soru sor

Google Chrome Windows Xp Ve Sonrasını Gerektirir Slipstreaming Nedir