FORMAT ATMADAN fDİSK ATMA (DİSK BÖLME)adım adım(RESİMLİ..)....

İsimli konu WH 'Yazılım Genel' kategorisinde, spartakus üyesi tarafından 12 Eylül 2007 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: FORMAT ATMADAN fDİSK ATMA (DİSK BÖLME)adım adım(RESİMLİ..)..... EWET ŞİMDİ XPNİZ ÇALIŞIRKEN BİLE DİSK BÖLMEYİ RESİMLİ GÖRELİM:: xp çalışırken diskimizi bölümlere ayıra bilecegimizi biliyorsunuz zaten ama bunu nasıl... Adım Adım Regedit (Resimli anlatım) Adım adım: Laptop sabit disk terfi rehberi ...

1. EWET ŞİMDİ XPNİZ ÇALIŞIRKEN BİLE DİSK BÖLMEYİ RESİMLİ GÖRELİM::
    xp çalışırken diskimizi bölümlere ayıra bilecegimizi biliyorsunuz zaten ama bunu nasıl yapıyoruz . her hangi bir programa gerek olmadan disk bölümleri ile oyuncak gibi oynuyoruz tabi……..
    linux un partition menageri gibi xp ninde hdd ile oynıya bilen bir programı mevcut oda “compmgmt” komutu
    başlat>çalıştır> ve aşağıdaki gibi komutu yazıyoruz
    C:\WINDOWS\system32\compmgmt.msc
    disk yönetimi bölümünden
    daha sonra önümüze bilgisayar yönetimi penceresi çıkıyor…
    bu pencerede işaretli bölümde disk bilgileri yer alıyor bende 80 gb bir hdd var ve görüldüğü gibi xp 9,77 gb sini kullanıyor ve diğer kısım ham olarak duruyor
    resimdeki gibi ayrılmamış alana sağ tıklıyoruz ve “yeni bölüm” seçeneğini işaretliyoruz
    işte karşınızda yeni bölüm sihirbazı
    ileri butonuna tıkladıktan sonra bölüm türünü seçmemiz lazım biz birincil bölüm olarak seçtik (daha sonra xp ile beraber başka bir microsoft os kullanmak istersek bu şekilde daha kolay olur hiçbir ayar istemez.bir diskte ms tabanlı 4 taneden fazla os kullanılamaz.)

OLAY BU KADAR ARKADAŞLAR KOLAY GELSİN.....

EMEĞE SAYGI....
    12 Eylül 2007
  2. FORMAT ATMADAN fDİSK ATMA (DİSK BÖLME)adım adım(RESİMLİ..).... Cevapları

3. saol:::::::::::::::::::::::::
    14 Eylül 2007
  4. Anlatımın İçin Teşekkürler Dostum...
    15 Eylül 2007
  5. Tesekkurler Eline Saglik
    15 Eylül 2007
  6. Konu uygun bölüme Taşınmıştır.
    15 Eylül 2007
  7. eywallah eline sağlık
    25 Eylül 2007
  8. eline saglik
    30 Eylül 2007
  9. sizlerde sağolun arkadaşlar...=)
    3 Ekim 2007
  10. ssağolasın zaten xp yapıyormuş,neden okadar çok bölme programı çıkarırlar.
    3 Ekim 2007
  11. abi benimkinde siyah olan bölüm yok ne yapmalıyım bi yardımcı olabilirmisiniz
    sadece C nin mavi alanı var
    4 Ekim 2007
  12. Hangi siyah alan anlamadım ki :alala:
    Sorununu biraz daha aç.Yardımcı olayım...=)
    4 Ekim 2007
  13. aşağıda görünen sağ taraftaki ayrılmamış alan yok yani 2. bi disk alanı yok. benim pc imde C D ye ayrılmış alanıda kapsamış bi pencere boyu aşağıda görülen Cnin mavi alanı var siyah alan yok
    6 Ekim 2007
  14. Sanırım Senn Diskin Tek parça yani Sadece C: alanı Var.Başka Bölünmüş Alan yok.Eğer Sadece C: Alanın Varsa mecburen C: dekileri Yedekleyip K sistemin kurulu Senn Tekrar format atıp Diskini Bölmektir...=)
    6 Ekim 2007
  15. Evet dediğin gibi galiba emğin için sağol [ok]
    6 Ekim 2007
  16. çok faydalı bi program emeğine sağlık arkadaş
    6 Ekim 2007
  17. eline koluna emeğine sağlık
    6 Kasım 2007
  18. verdiğin bilgiler için teşekkürler
    6 Kasım 2007
  19. süper bilgiler tşkler
    8 Kasım 2007
  20. resimli anlatımda ayrılmamış bölümün içinde ikinci veya üçüncü bölümü oluşturmak...
    peki içinde bilgiler olan d sürücüsünü, içindeki bilgiler kaybolmadan ikiye bölebilirmiyiz kalan boş alanı başka bir harf sürücü olarak gösterebılırmıyızz?
    14 Kasım 2007
  21. saol anlaşıldı tamam
    21 Kasım 2007
soru sor

FORMAT ATMADAN fDİSK ATMA (DİSK BÖLME)adım adım(RESİMLİ..)....