Evli erkeklere tutulmanın gerçek nedeni

İsimli konu WH 'Evlilik Ve Cinsel Yaşam' kategorisinde, Shady08 üyesi tarafından 8 Eylül 2007 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Evli erkeklere tutulmanın gerçek nedeni. Kadınların evli erkeklere tutulmasının esrarı sonunda bilimadamları tarafından çözüldü. Kadınların eşlerinin cilt kokusunu taşıyan erkeklere karşı... İşte sansürün gerçek nedeni Paradaki İnönü'nün gerçek nedeni ...

1. Kadınların evli erkeklere tutulmasının esrarı sonunda bilimadamları tarafından çözüldü.

Kadınların eşlerinin cilt kokusunu taşıyan erkeklere karşı genetik olarak programlanmış olabileceği ileri sürüldü.

Fareler üzerinde yapılan araştırmalarda başka bir kadının kokusunu taşıyan bir erkeğin 'temiz' erkeğe kıyasla daha çekici olduğu bulundu.

New York'ta bulunan Rochester Üniversitesi'nde nerobiyoloji profesörü olan Dr Donald Pfaff, "test edilen dişilerin başka bir dişinin kokusunu taşıyan erkeklere karşı daha çok ilgi gösterdiği ortaya çıktı. Bu sonuç dişi farelerin başka dişileri taklit etme eğiliminde olduğunu ya da başka dişilerin yaptığı seçimin iyi bir seçim olduğunu düşündüklerini gösterdi" dedi.

Parazit enfeksiyonu bile engellemedi

Başka dişi farelerlerle temasta bulunan erkek farenin parazit enfeksiyonlu olmasının bile diğer dişilerin ilgi duymasını engellemediği belirlendi. Normalde sağlığı bozuk olan bir partneri reddetmeleri gerekiyordu.

Bu teori ile tek eşililiğin sağladığı güvenlik yerine karmaşık aşk üçgenlerinin seçilmesinin nedenin de açıklandığına inanılıyor.

Bilimadamları kilit rol oynayan kimyasal maddenin lakabı 'aitlik hormonu' olan oksitokin olduğunu söylüyor. Oksitokin çocuk doğumunda, emzirmede ve seks sırasında salgılanıp uzun süreli ilişkiler için önemli bir hormon olarak biliniyor.

Gerekli genleri olmadığı için oksitokin salgılayamayan dişi farelerin diğer dişilerle birlikte olan erkek fareleri seçmediği de ortaya çıktı.

Dr Pfaff'ın teorisi balık ve kuşlarda yapılan benzer gözlemlerle de desteklendi.
    8 Eylül 2007
  2. Evli erkeklere tutulmanın gerçek nedeni Cevapları

3. Olabilir doğrudur kadınların beynide buna programlanmıştır. :)

Buda bi nevi kadınların nefsi diyebiliriz nefsine yenik düşmemeleri için programlanmış olabilir doğru evet mantıklı. :)
    12 Eylül 2007
  4. biraz mantıklı birazda mantıksız benim düşünceme görede onların kızlara imkansız olarak gelmesi ve bu imkansızlıgı aşmak istemeleri allah kimseyi öyle bir yanlışa itmesin
    14 Eylül 2007
  5. yokk abi yaaa kadınlar deneyimli erkek istio:D
    27 Ekim 2007
  6. yarı yarıya bence
    28 Ekim 2007
  7. ilk adım için saçma buluyorum. çünki dış mekandasınız, iki insan karşılaştı o anda ten kokusu mümkün değil normal insanlar ilk hamle olarak birbirlerini koklamazlar. ancak parfümünü duyar ve ondan etkilenir.
    ancak aynı yatagı paylaştığındaten kokusu duyar.
    olaki bu adımdan once sıkı bir duş banyo alındı ise koku falan kalmaz. vucutta.
    bayanların vucudu banyo sonrasın anında kokmaz ama zaman gectikce muhtesem bir vucut kokusu olur ozellikede gogus bolgesi mayıstıracak derecede hoş kokar. ama dış aldıktan hemen sonra bu koku gider.
    29 Ekim 2007
  8. Evet arkadaşımıza %100 katılıyorum :D
    30 Ekim 2007
  9. :appl:
    imkansızlğın verdiği bir çekicilikde olablir....
    31 Ekim 2007
  10. e o zaman kız tavlamak için bayan parfümü sıksın millet bu mudur yani bencede

yokk abi yaaa kadınlar deneyimli erkek istio:D
    aynen katılıyorum
    18 Mayıs 2010
  11. ilginç bir tespit :)
    18 Mayıs 2010
  12. 3 senelik konuyu hortlatmakta ayrı bişi
    18 Mayıs 2010
  13. Saol paylaşıma,
    1 Haziran 2010
soru sor

Evli erkeklere tutulmanın gerçek nedeni