Et yiyen örümcek sarı ömer

İsimli konu WH 'Garip Olaylar' kategorisinde, aceman45 üyesi tarafından 22 Mayıs 2009 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Et yiyen örümcek sarı ömer. Kuzey Irak ve Hakkari de sıklıkla görülen bir yaratık (et yiyen örümcek oolarak adalandırılsada tam olarak örümcek türü değil) [IMG] Özellikle Kuzey...

1. Kuzey Irak ve Hakkari de sıklıkla görülen bir yaratık (et yiyen örümcek oolarak adalandırılsada tam olarak örümcek türü değil)

Özellikle Kuzey Irak ve çevresinde bulunan bir örümceğe benzeyen ABD li askerlerin değimiyle "camel spider" (deve örümceği), Hakkari dağ komado tugayında bulunan askerlerin değimiyle "sarı ömer"... Örümceğe benzesede tam bir örümcek değil bu canlının iki ağzı 10 bacağı var ve et ile besleniyor... Diğer canlılar akrep gördüklerinide saklancak delik ararken bizim sarı ömer akrep yiyor.... Türkiyede yaygın olarak bilinmediği için herhangi bir ad konulmamış sadece "et yiyen örümcek olarak" yada camel spiderin tercümesi " deve yada çöl örümceği... Ama ben bizim askerin kullandığı ismi kullanmak istiyorum "SARI ÖMER"

İşte bu dönem ABD i askerlerin olduğu kadar kahraman mehmetçiklermizede musallat olan "sarı ömer"

Yetişin bir sarı ömerin boyutu yetişkin bir insan eli kadardır. 42 numara bot ile üzerine basıldığında bacakları dışarıda alabilecek kadar büyüktür.

Irakta ABD askerlerini çektikleri fotoğraf.. Resimde iki sarı ömer var biri diğerini kuyruğunu ısırmış durumda

Güçlü çeneleri, doymak bilmez iştahları ve hızları, öldürmek için yaratıldıklarını kanıtlıyor. Çölün bu saldırgan sakinlerinin avları arasında böcekler, kemirgenler, kertenkeleler, yılanlar ve hatta küçük kuşlar bile var...

Sarı ömer tarafından sokulduğunuzu bile anlamayabilirsiniz..Çünkü öncekle dişleriyle deriyi uyuşturup deldikten sonra içeriye eti sıvılaştıran bir sıvı enjekte ediyor.. Daha sonra et kıvamına gelince afiyetle yiyor...

İşte sarı ömer tarafından bazı ısırılma vakaları:

Parmaktan Isırılma
    3 gün sonra

6 gün sonra

9 gün sonra

Bacaktan Isırılma
    2 gün sonra

5 gün sonra

9 gün sonra

EMEĞE SAYGI
    22 Mayıs 2009
  2. Et yiyen örümcek sarı ömer Cevapları

3. ıuyyy içim ürperdi,nekötüymüş
    22 Mayıs 2009
  4. haklısın çok iğrenççççç
    22 Mayıs 2009
  5. çokk kötü ya helede şu son resim
    p.i.s teşekkürler
    22 Mayıs 2009
  6. offf ne örümcek ama
    23 Mayıs 2009
  7. guzel konu emeğine sağlık......
    23 Mayıs 2009
  8. sari omerin yerinde olmak isterdim ama neden sari omer dendigini arastirabilir misin
    23 Mayıs 2009
  9. vay be ben o askerin elinde tuttuğu 2 tane örümceği tek örümcek sanıyordum :S meğer 2 taneymiş.bide renginin sarı olmasındandır adı belki sanırım galiba:d
    23 Mayıs 2009
  10. örmcek dil canawr ck kötüü... saol p. içn
    23 Mayıs 2009
  11. üffffff fena nasıl yapmış ıyyyyyyyy
    24 Mayıs 2009
  12. çokk kötü ya helede şu son resim
    p.i.s teşekkürler
    24 Mayıs 2009
  13. GerçekTen Çok Pis Bir Böcek!!!!!!!!! HıYYYYYY! :deli:
    24 Mayıs 2009
  14. teşekkürler korkunç
    25 Mayıs 2009