Erkeğin aldattığı nasıl anlaşılır?

İsimli konu WH 'Evlilik Ve Cinsel Yaşam' kategorisinde, ●ŚOП İKλZ● üyesi tarafından 2 Ocak 2010 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Erkeğin aldattığı nasıl anlaşılır?. Erkeğin aldattığı nasıl anlaşılır? Bir erkeğin aldattığını anlamak çok zor değil aslında. Sadece bazı ipuçlarını değerlendirmek, erkeğin tavırlarını... Erkeğin aldattığı nasıl anlaşılır? Erkeğin aldattığı nasıl anlaşılır? ...

1. Erkeğin aldattığı nasıl anlaşılır?

Bir erkeğin aldattığını anlamak çok zor değil aslında. Sadece bazı ipuçlarını değerlendirmek, erkeğin tavırlarını gözlemlemek yeterli!

Eşinizin ya da sevgilinizin sizi aldatıp aldatmadığını mı merak ediyorsanız? Sadakatsizlik nasıl başlar, ihanet nasıl anlaşılır? Bahsedeceğimiz davranış değişikliklerinin hepsi değilse bile bazılarının mevcut olup olmadığını gözlemlemelisiniz.

Kendine daha çok bakar

Aldatan erkeği anlamanın en bildik yolu, onu gözlemleyip kendine eskisinden daha çok bakıp bakmadığını anlamaktır. Çünkü erkekler kadınlara göre dışarıdan nasıl görüneceklerini kestirmek, ince hesaplar yapmak konusunda daha başarısızdırlar.

Erkekler aldattığında dikkatsizdirler… Kendilerine daha fazla bakmaya başlar, yeni kıyafetler alır, sık banyo yapar, yeni parfümler alır, rejim ya da egzersize başlar, akşam eve beklenmedik saatlerde gelip, işte sürekli bir toplantı hali yaşadıklarını ifade ederler… Dolayısıyla birlikte olduğunuz erkeğe bir de bu açıdan bakmakta yarar var.

Cep telefonunu sakınır

Günlük hayatımızın vazgeçilmez unsuru haline gelen cep telefonları, aldatma sinyallerini de almak için işe yarıyor. Şöyle ki, aldatan erkek, daha önce sakınmadığı telefonunu sizden kaçırmak için can atar. Sizin yanınızda konuşmamak için elinden geleni yapar. Olur da telefon sizin elinize düşer ve mesajlara bakarsınız diye zamanını mesajlarını silerek geçirir. Ama bu arada aldattığı kişinin adı mutlaka bir erkek adı olarak ya da “… hanım” olarak kayıtlıdır telefonunda. Bu sayede bir iş arkadaşı ya da resmi olarak görüştüğü bir kişi imajı vermeye çalışır erkek.

Çocuklarına daha az ilgi gösterir

Evlilik içinde bir aldatma söz konusuysa, erkek, eviyle ve çocuklarıyla daha az ilgilenmeye başlar. Ailece geçirilen hafta sonları ona sıkıcı gelmeye başlar. Aklı sürekli birlikte olduğu diğer kadında olduğundan, bedenen eşi ve çocuklarıyla birlikte olsa da ruhen orada olmayı başaramaz. Sonuçta birlikte geçirilen zamanı tatsız hale gelir.

Kredi kartı ekstresini saklar

Kredi kartı ödemelerinin ekstresi aldatan erkeği anlamak için en uygun yoldur. Ama biliyorsunuz, artık kredi kartı ekstreleri e-mail yoluyla iletilebiliyor. Eşiniz o zamana kadar eve zarfla postalanan kredi kartı ekstresi için online ekstre talimati verdiyse, hareketlerini takip etmekte yarar vardır.

İsteksiz ve hızlı sevişir

Yatak odası, aldatan erkeğin kendini ele verdiği yegane yerdir aslında. Düşünsenize, tüm bahanelerden ne kadar uzaktadır oradayken… Sevişmeye ne kadar gönüllü olduğu, sevişirken ne kadar şehvetli davrandığı, sizin için ipucudur.

Eşiniz sizi aldatıyorsa, sizinle sevişme konusunda eskisi kadar istekli davranmayacaktır elbette. Seks stilinde bir değişiklik olduğunu, bazen seksi daha çabuk bitirmeye çalıştığını fark edebilirsiniz. Ama yine de kendini ele vermemek adına, sizinle olan ilişkisini normalmiş gibi sürdürebilmek için ruhsuz sevişmelerden de geri kalmayacaktır. Sizin için en belirleyici tavır, sevişmeden hemen sonra size ne kadar yakın olduğudur. Gerçekten içten öpüşler, sarılmalar var mı, bunu gözlemlemelisiniz. Aklı ve kalbi bir başkasında olan erkek, size karşı ne kadar içten olabilir ki!

Panik atak yaşar

Uzman Psikolog Yıldız Burkovik, eşlerini aldatan erkeklerin genellikle panik atağa maruz kaldıklarını söylüyor. İki veya üç ya da birkaç kişiyi birden idare etmeyi başardıkça haz duyan ve kendini güçlü hisseden erkeğin, yasak bir ilişkiden başlangıçta tatlı bir heyecan duyacağını, ama zamanla bu duygunun sıkıntıya dönüşeceğini ve kaygı haline geleceğini söylüyor. “Kimi zaman nefesler tutulur; sık ya da tutuk alınan nefesler düzeni bozar ve iç sıkıntısı derin düşünceyle birlikte karşılaşınca hatalı nefeslerle birlikte panik atak kendisini göstermeye başlar” diyor Burkovik. Dolayısıyla her şey normalken panik atak rahatsızlığı yaşamaya başlayan sevgilinizin ya da eşinizin durumunu daha yakından gözlemlemeye çalışın.

Hiperaktif erkekler

Evlilik ve Aile Terapisti İlkim Öz, aldatan erkeklerle ilgili farklı bir bakış açısı getiriyor. “Davranış ve kişilik bozukluğu olan erkekler aldatır. Hiperaktif erkekler, tek eşli olamazlar. Kompleksli erkekler, kendilerini ispat için sürekli aldatırlar.’’ Bu seçeneği de göz önünde bulundurarak, gerçeği anlamaya çalışıp bir yol ayrımına girmeniz belki de en doğrusu olacaktır!
    2 Ocak 2010
  2. Erkeğin aldattığı nasıl anlaşılır? Cevapları

3. Buna bakarak kendimize çeki düzen verelim yaa:D:D
    9 Ocak 2010
  4. :DDDDD AY SİZ EKRKELER :yuppi:
    18 Ekim 2010
  5. aldatanlar:muha: için kötü olucak sanırım
    18 Ekim 2010
  6. Şimdi bu paylaşım iyi mi oldu. kötü mü
    27 Ekim 2010
  7. erkeksen kötü ama bayanlar ıcın cok ıyı bır konu:D
    28 Ekim 2010
  8. bence herkesde aynı belirtiler olmuyodur.(kendımden bılıyorum)
    29 Ekim 2010
  9. Aldatmaya anlam veremem ve becerememde sanırım.

Güzel paylaşım :)
    14 Kasım 2010
  10. Hımm İyi Tioları Aldık Hafizama Aldım Bunları Belki Bigün Lazım Olur Tşq....:hehehe:
    31 Ocak 2011
  11. keşke kendini ele vermeseydin :D
    teşekkürler abicim güzel konuymuş :) belki lazım olur
    6 Şubat 2011
  12. haklısın adminim[sigara]bizdensin;)yenge okudumu bu konuyu saygılar:muha:
    6 Şubat 2011
  13. paylaşım için teşekkürler aklımın bi ucunda hepsi :-)
    8 Şubat 2011

14. Okumadi ama okuyabilir sorun olmaz ablacim cok sükür anlimiz ak erkek olan erkek özellikle evli olan biri icin diyorum asla ama asla karisini aldatmaz [kahretsin][kizgin] Nedense elimizdekinin kiymetini kaybettikden sonra anliyoruz, halbuki kiymetini bilsek bu durumlara düsülmez bizlerde bu konuyu konusmuyor olurduk:)

Tekrar ediyorum Karisini aldatan adam--------Adam degildir bence biraz agir oldu ama benim düsüncem böle
    2 Mart 2011
  15. Bence bu konu hiç iyi olmamış abi.Şimdi durup dururken kadınların aklını bulandırmaya ne gerek vr ama dimi :muha::muha:
    2 Mart 2011
  16. madem aldatıcan nye çıkarsnz ki sz erkeklr

Tekrar ediyorum Karisini aldatan adam--------Adam degildir bence biraz agir oldu ama benim düsüncem böle[/QUOTE]
    bnce hçte aqr olmadı bu sadece karsnı dql sewqlsni aldatan erkekler içnde qeçerli bnce
    22 Mart 2011
  17. bizde sadece kadının namusu var..hakbuki hem erkeğin hemde kadının namusu olduğunu unutmamak gerek! namus diyince ilk akla gelen(ben dahil) kadın oluyor..Erkek aldatınca "erkektir yapar"sözleri devreye geliyor kadın aldatınca "namussuz,sen ne biçim kadınsın"
    szöleri devreye giriyor! öyle ki (kendi şahit olduğum ihanetlere bakarak yorum yazıyorum hiç biri boş değil) evli kadınlar bile kocalarının aldatmalarına hiçbir şey demiyorlar hatta onlar bile:
    -erkektir yapar diyor
    Büyük konuşmim ama biri beni aldatırsa tazminat davası açarım varını younu alırım :D
    17 Nisan 2011
  18. Özer Abi Kimden Yanasın Abi Yaw Sonumuzu Mu getircen :))) Allahtan Webhattına Takılmıyo :muha::muha::muha:
    15 Mayıs 2011
  19. Kendini ileride böyle ağzıma almak istemediğim kötü şeylerle nasıl gülebiliyorsunuz adm dıor ılerdee lazım olabilir sen gülüyosun..

Şaştım gerçekten..Hayat çok garip
    14 Eylül 2011
  20. Herkez için aynı şeyler geçerli olmayabilir. :D
    25 Ocak 2012
  21. sabitlenmesi lazım konunun, bölüm moderatorune söyluyorum hemen
    25 Ocak 2012
soru sor

Erkeğin aldattığı nasıl anlaşılır?