Epilepsiye İyi Gelen Bitkiler Epilepsi Hastaları Nasıl Beslenmeli

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, Meryyemm üyesi tarafından 11 Mayıs 2013 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Epilepsiye İyi Gelen Bitkiler Epilepsi Hastaları Nasıl Beslenmeli. Arkadaşlar Epilepsiye İyi Gelen Bitkiler Epilepsi Hastaları Nasıl Beslenmeli ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Sağlık kategorisinde, epilepsiye... Şekere İyi Gelen Bitkiler Halsizliğe İyi Gelen Bitkiler ...

 1. Arkadaşlar Epilepsiye İyi Gelen Bitkiler Epilepsi Hastaları Nasıl Beslenmeli ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Sağlık kategorisinde, epilepsiye iyi gelen bitkiler ve epilepsi hastaları nasıl beslenmeli hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Bu konu umarım işinize yarar.

  epilepsi hastası ne yemeli epilepsiye iyi gelen taşlar epilepsi tedavisinde kullanılan bitkiler epilepsi hastalığına iyi gelen taşlar epilepsi hastalığı için şifalı bitkiler

  [​IMG]

  Sara (Epilepsi) Hastalığı İçin Şifalı Bitkiler Ve Tedavi Yöntemleri  Tedavi Yöntemleri 1:

  GEREKEN MALZEMELER :

  • Elim otu,
  • Kantaryon çiçeği,
  • Sirke,
  • Kalkan otu,
  • Çınar kabuğu,
  • Bal

  HAZIRLANMASI VE KULLANIM ŞEKİLLERİ :

  • Elim otu kökü bir gün boyunca sirke içinde bekletilir. Sıkılarak elde edilen sıvı cam bir kavanoza konarak din*lendirilir. Dinlendirilen sıvıdan alınacak doz, her gün bir tatlı kaşığı artırılarak iki hafta süreyle kahvaltıdan sonra içmeye devam edilir.
  • Kantaryon çiçekleri, kalkan otu ile birlikte kaynar suda on beş dakika süreyle bekletilir. Sıkılarak elde edilen sıvı, şurup kıvamına gelinceye kadar bal ile tatlandırıla*rak karıştırılır. Hazırlanan şuruptan günde üç fincan ye*mekten sonra içilir.
  • Çınar ağacının kabukları, sirkeli suda bir saat süreyle kaynatıldıktan sonra süzülür. Elde edilen sıvı bir kaba ko*narak dinlendirilir. Dinlendirilen sıvıdan, tedavi süresince yemek arası yarım fincan ısıtılarak içilir.

  Tedavi Yöntemleri 2:
  Beyinde anormal elektrik akımlarının oluşmasıyla gelişen ve havale nöbetleriyle seyreden bir hastalıktır. Beyindeki bir tümör ya da zedelenme sebep olabilir. Sebebi bilinmeyenler de vardır. Tedavi edilirse çocukluktan ergenlik çağına gelinceye kadar kaybolur. Nöbet sırasında dilini ısırabilir,kaslarda kasılmalar olur,sonra kendine gelir.Dilini ısırmaması için ağzına temiz bir mendil konabilir.Limon suyu,fındık yağı ve kekik çayı içilir,incir ve çörekotu yenir.

  Defne tohumu ve adasoğanı suyu bal ile karıştırılır ve yenir. Fındık epilepside faydalıdır.


  İncir epilepsi hastalığı için faydalıdır. Melisa epilepsiye faydalıdır. Nergis epilepsi hastalığı için kullanılır.

  Tedavi Yöntemleri 3:

  Terkip 1: Hastanın burnuna kaplumbağa Ödü damlatılır

  Terkip 2:Hastanın burnuna ayının ödünden damlatılır

  Terkip 3 Lahana usaresi, üzüm hoşafı İle içirilir

  Terkip 4:Merkebin karaciğeri ızgara yapılarak aç karnına yedirilir

  Terkip 5Zümrüt taşından yapılmış yüzük, parmağa takılır

  Terkip 6:Hastaya nergiz çiçeği koklatılır

  Terkip 7 :Sinameki kaynatılır, birer bardak içilir

  Terkip 8: Güneş ile ay ateş bureunda oldukları zaman 25?er gr. altınla gümüş eritilir, kırmızı bir beze sarılarak başta taşınır
  11 Mayıs 2013
  #1
 2. Epilepsiye İyi Gelen Bitkiler Epilepsi Hastaları Nasıl Beslenmeli Cevapları

soru sor

Epilepsiye İyi Gelen Bitkiler Epilepsi Hastaları Nasıl Beslenmeli