Dünyanın en korkunç 5 filmi!

İsimli konu WH 'Garip Olaylar' kategorisinde, i.k.d üyesi tarafından 11 Ocak 2011 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Dünyanın en korkunç 5 filmi!. En Korkunç 5 Film Dünya'nın En Korkunç 5 filmi: [IMG] 1- THE EXORCIST - ŞEYTAN (1973) Birbiri ardına korkunç sahnelerin yer aldığı ve William...

1. En Korkunç 5 Film

Dünya'nın En Korkunç 5 filmi:

1- THE EXORCIST - ŞEYTAN (1973)
    Birbiri ardına korkunç sahnelerin yer aldığı ve William Friedkin’in hikayesinden çekilen, ve çekildiği zaman için yeni ve özel efektlerle çekilen film birinci sırada yer aldı. Daha sonra çekilen ve daha şiddetli ve kanlı olan filmlere rağmen “The Exorcist”in gücü çok daha büyük.

2- THE SHINING - CİNNET (1980)
    Jack Nickolson başrolünü oynadığı filmde, Jack Torrance ailesiyle birlikte bir otelin kapıcılığını üstlenir, kendisinden önce otelin kapıcılığını üstlenen kişinin hayaletiyle karşılaşmasıyla birlikte delirmeye başlar. Kanlı ve şiddetli bir film olmamasına rağmen Stanley Kubrick, “The Shining”i tüm zamanların en korkunç filmlerinden birisi olmasını sağladı.

3- HALLOWEEN (1978)
    John Carpenter’ın yönetmenliğini yaptığı filmde, bir doktor görev yaptığı hastaneden kaçan, psikoz etkisindeki ve kız kardeşini öldüren bir katili bulmaya çalışmaktadır. Başrolünü Jamie Lee Curtis’in üstlendiği Halloween’de filmin temposu, karakterlerin izleyiciler tarafından özümsenmesi için yavaş ilerlemekte, böylece şiddet sahneleri daha etkili hissedilmektedir.
    4- A NIGHTMARE ON ELM STREET - ELM SOKAĞI KABUSU (1984)
    Pek çok insan için Freddy Krueger’ın çirkin ve erimiş yüzü ve bıçaklı parmakları 1980’lerin en büyük fenomenlerinden birisi oldu. Wes Craven’ın yönettiği filmde, Freddy karakteri genel olarak kabusların bir ürünü, bir katilin hayaleti olarak karşımıza çıkıyor. Freddy’nin geri dönme sebebi ise kendisini yasal olamayan şekilde öldüren ailelerin çocuklarını öldürmek.

5- RING - HALKA (1998)
    Japon filmi olan Ringu’da bir gazeteci, bir kişinin, gizemli bir video kasedi izlemesinden sonra bir hafta içinde ölmesiyle sonuçlanan olayı araştırır. Gore Verbinski, 2002 yılında filmin başrolünde Naomi Watts’ın oynadığı Amerikan versiyonunu çekmişti.

11 Ocak 2011
  2. Dünyanın en korkunç 5 filmi! Cevapları

3. 5- RING - HALKA (1998) müthiş bir film
    11 Ocak 2011
  4. BENCE HİÇ MÜTİŞ DEĞİL ÇOK KORKUÇÇ...........

11 Ocak 2011
  5. Elm Sokağını izlediniz mi siz.:(bence izlemeyin.
    11 Ocak 2011
  6. ya şimdi sen böyle deyince daha çok izleyesim geldi :hehehe::hehehe::D:D:D
    11 Ocak 2011
  7. İZzle izlede :-):kop::muha:
    11 Ocak 2011
  8. 1. ve 2.
    Hariç Hepsini İzledim

Bunları İzlemeyen Korku Filmi İzledim Demesin :tamam:
    11 Ocak 2011
  9. bunlarmı korku filmi
    koleksiyoncu ve 1408 ve şeytanın ölüsü filmlerini izleyin :D:D
    13 Ocak 2011
  10. okadar korkunç mu ya? yani bir kız olarak izleyemez miyim?:alala:
    14 Ocak 2011
  11. Ya Bazı İnsanlar Çok Korkar Bazıları Hiç Korkmaz Ben O Korkmayanlardanım d:
    15 Ocak 2011
  12. aynen 1.sinide izledim 2.sinide izledim 3.sünüde mükemmel bi film bence en harika korku filmi

elm sokağı hiçte korkunç değil bence belkide aşırı korku filmi izlememden kaynaklanıodur:hehehe::hehehe::hehehe:

bana çekmişsin xDe

izle korkunç deil ya 11 yaşındayım korku filmlerin bağımlısı oldm xDe

senin dediklerinde korku deil ki (bana göre xDe
    26 Ocak 2011
  13. walla bende korkanlardanım :uzgun::agla:[kahretsin]
    26 Ocak 2011
  14. Paronayakaktiviteyi izledim
    altıma sıçtım :)
    28 Ocak 2011
  15. :agla:Ben korkmadan izlerima sonra bilinçaltıma yerlişiyor.Rüya görüyorum onlarla ilgili
    31 Ocak 2011
  16. dünyanın en sağlam korku filmi bene rose red mansion (kırmızı gül köşkü) bir defa izleyin derim
    14 Şubat 2011
  17. Elm sokağının üstüne tanımam çocukluğumun filmi :hehehe: ama ozamanlarda kaldı sanırım...Paranormal Activity 1 güzel sayılır ama 2 de parayı bulunca içine etmişler hiç beğenmedim:) Bu arada 13. Cuma ve Hayvan Mezarlığı nı izleyin derim,listede neden yok bunlar şaşırdım...
    14 Şubat 2011
  18. yorumlar için teşekkürler :D
    15 Şubat 2011
  19. çok korktum bu gece altıma çiş ettim
    26 Mayıs 2013
  20. BEN ÇOK KORKTUM VE ÇOK ÖDLEK BİRİSİYİMDİR AMA KORKUNÇ ŞEYLERİ YİNEDE SEVERİM
    2 Haziran 2014
soru sor

Dünyanın en korkunç 5 filmi!

Alakalı Aramalar:

1. dünyanın en güzel bıçaklı aşk resimleri