Dünya Kültürleri: Hindistan

İsimli konu WH 'Kültür' kategorisinde, NoKTaSıZ üyesi tarafından 5 Temmuz 2008 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Dünya Kültürleri: Hindistan. Başkenti Yeni Delhi olan Hindistan eski ve farklı bir kültüre sahiptir. Hint hayat tarzına adapte olan çeşitli göç dalgaları, kesintisiz 5000 yıllık bir... Hindistan Hindistan, tek taşıyıcı üzerinde 10 uydu fırlatarak dünya rekoru kırdı ...

 1. Başkenti Yeni Delhi olan Hindistan eski ve farklı bir kültüre sahiptir. Hint hayat tarzına adapte olan çeşitli göç dalgaları, kesintisiz 5000 yıllık bir tarihe sahip olan Hindistan’da kültürü zenginleştirmiştir. Bu çeşitlilik Hindistan’ı farklı kılan bir özelliktir. Hindistan’da konuşulan dillerde olduğu gibi fiziksel özelliklerde, din ve ırklarda da yoğun bir çeşitlilik yaşanmaktadır. Bu farklılığın altında Hint medeniyetinin ve sosyal yapısının ta eski zamanlardan bugüne kadar devam eden sürekliliği yatmaktadır.  Modern Hindistan’ın ortaya koyduğu farklılık içinde birlik örneğinin tarihte benzeri yoktur..
  Hindistan büyüklüğü nedeniyle değişik iklim şartlarını bir arada bulunduran nadir ülkelerden biri. Hindistan'da bir yılda üç sezondan bahsetmek mümkün. Sıcak, yağmurlu ve kuru sezon.

  Hindistan öyle bir yer ki ülkede 1652 dil konuşuluyor ve sadece 15'i ! resmi dil deniliyor. Hindistan... Renkler, kültürler ve gelenekler ülkesi. Her 40 kilometrede insanları, dini, dili, giyim kuşamı, iklimi değişecek kadar farklı, farklı olduğu kadar da zorlu bir ülke.

  Hint yemekleri, ayrı kültürü, ırk yapısı, coğrafyası ve iklimi gibi çok çeşitlilik gösterir.

  İpek sariler, parlak çoliler, renkli lehangalar ve geleneksel şalvar-kamiz geleneksel Hint kıyafetlerini oluşturur.

  Hint takvimi festivallerle doludur. Sayısız milli, bölgesel, yerel, dini, dönemsel ve sosyal festival vardır.

  Hindistan, Hindu, İslam, Hıristiyanlık, Jainizm, Sihizm ve diğer sayısız dini geleneğe ev sahipliği yapar. Hindu en yaygın dindir ve nüfusun % 80’i tarafından uygulanır. Tapınaklar mı görmek istiyorsunuz, aklınızı başınızdan alacak kadar heybetli ve muhteşem tapınaklar, aradığınız tarihse eğer; kaleler, terkedilmiş şehirler, kalıntılar, savaş meydanları istediklerinizi fısıldayacaktır kulaklarınıza.
  5 Temmuz 2008
  #1
 2. Dünya Kültürleri: Hindistan Cevapları

 3. paylasıma tesekkurler

  emege saygı
  20 Temmuz 2008
  #2
 4. SağoL Kardeş emeğine sağLık
  24 Temmuz 2008
  #3
 5. tesekkurler
  27 Temmuz 2008
  #4
 6. éméqé sayqım sonsuz ..!
  27 Temmuz 2008
  #5
 7. paylaşım için saol
  8 Ağustos 2008
  #6
 8. Ya çok teşekkür ederim. Bu bilgiye ihtiyacım vardı.
  24 Kasım 2010
  #7
soru sor

Dünya Kültürleri: Hindistan