Dua Örnekleri - En Güzel Dualar

İsimli konu WH 'Dualar' kategorisinde, ¦Żακκυм¦ üyesi tarafından 12 Ağustos 2011 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Dua Örnekleri - En Güzel Dualar. Dua Örnekleri - En Güzel Dualar dualar - islam alimlerinden dualar - en güzel dua [IMG] İlahî! Benim sabırsız bir nefsim, sızlanan bir kalbim,... Dua Örnekleri - Güzel Dualar - Güzel Dua Örnekleri Dua Örnekleri ...

1. Dua Örnekleri - En Güzel Dualar
    dualar - islam alimlerinden dualar - en güzel dua

İlahî! Benim sabırsız bir nefsim, sızlanan bir kalbim, zayıf bir sabrım, nahif bir cismim, zelil bir bedenim var.Bunlara güç yetirebilme ve taşıyabilmeyi ancak Sen verebilirsin. Beni bunlardan mahrum eyleme Allahım!”
    Bediüzzaman

İlâhi, bana sitem edene karşı dilimi, benimle savaşan düşmana karşı elimi, ve küfürde inatlaşana karşı da imanımı muzaffer kıl!

Ey güzeller güzeli olan Allahım, beni zaruret anında Senin dostlarının yardımına koşan ve onlarla birlikte hareket eden , ihtiyacı anında Senden dileyen, durgunluk anında Sana yakaran, Senden niyaz da bulunan bir kul eyle.
    Senden başkasına el açtırma ki yalnız Sana karşı zelil önemsiz ve hakir görüleyim, Ey güzeller güzeli olan Allahım!

Allahım, bana salih amel nasip eyle amelimi Senin rızana mahsus kıl, içine riya ve yalan karışmasından sakındır.
    Hazreti Ömer

Rabbim, beni adaletinin yaygın sofrasında salihlik elbisesiyle süsle, bana, öfkesini yenen, fitne ve düşmanlık ateşini söndürenHalkın arasını bulan
    Müminlerin ayıplarını örten Yumuşak huylu Alçak gönüllü Ağır
    Ve vakar sahib Fazileti arayan Nimetlere şükretmesini bilen
    Ne kadar zor olursa olsun Hakkı söyleyen kişiler arasına
    İlhak eyle

Mevlam ey Mevlam! Sen bağışlayansın, ben ise günahkâr; günahkâra bağışlayandan başka kim merhamet eder?Sen Galip’sin, ben ise mağlup; mağluba Galip’ten başka kim merhamet eder? Sen eğitensin, ben ise eğitilen; eğitilene eğitenden başka kim merhamet eder?
    Hazreti Ali

Allahım, Kur’an’ı; akıllarımız, kalplerimiz ve ruhlarımız için nur; nefislerimiz için de mürşit eyle!
    12 Ağustos 2011
  2. Dua Örnekleri - En Güzel Dualar Cevapları

soru sor

Dua Örnekleri - En Güzel Dualar

Alakalı Aramalar:

1. güzel dua örnekleri