Diş Eti Kanamasına Bitkisel çözüm Diş Eti Kanaması Bitkisel Tedavi

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, TRUzman üyesi tarafından 2 Haziran 2013 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Diş Eti Kanamasına Bitkisel çözüm Diş Eti Kanaması Bitkisel Tedavi. Bu paylaşımımda diş eti kanamasına bitkisel çözüm ve diş eti kanaması bitkisel tedavi hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen yararlandıysanız... Diş eti kanamasına dikkat Diş Eti Kanaması Sebepleri ...

 1. Bu paylaşımımda diş eti kanamasına bitkisel çözüm ve diş eti kanaması bitkisel tedavi hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen yararlandıysanız ve Sağlık paylaşımlarımızın devamını istiyorsanız konuya teşekkür edin. Diş Eti Kanamasına Bitkisel çözüm Diş Eti Kanaması Bitkisel Tedavi ile iligli olan sorularınızı ve merakınızı gidereceğini düşünüyorum.

  diş etlerinin sızlaması diş eti kanaması için bitkisel çözüm diş eti kanaması bitkisel tedavisi diş kanamasına bitkisel çözüm diş eti kanamalarına bitkisel çözüm

  [​IMG]

  Diş Eti Kanaması İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri  Öneriler 1

  Diş temizliği ve bakımı bu nedenle çok önemlidir.

  • At kuyruğu otu 10 dakika kaynatılır, suyu ile de gargara yapılır.
  • Hatmi kökü, çiçeği ve yaprağı kaynatılır, bu su ile de gargara yapılır.
  • Meyan kökü günde 2-3 fincan sıcak suda kaynatılıp içilirse diş iltihabını ve plak oluşumunu engeller.
  • Dişeti rahatsızlıklarında papatya çayı ile gargara yapma iyi gelir. 250 ml. sıcak suya 2-3 çay kaşığı papatya atılır. Yemeklerden sonra bu su ile gargara yapılır.
  • Dişeti iltihabına su teresi iyi gelir.
  • Dişeti şişleri için: 1 tatlı kaşığı gül yağı, 2 tatlı kaşığı dut şurubu ve 1 kahve fincanı gülsuyu konur.* İyice karıştırıldıktan sonra dişetlerine sürülür. Şikayet gidinceye kadar günde 1 kere uygulanır.

  Öneriler 2

  Diş Etleri Kanamasının Bitkisel Tedavisinde Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler:

  Ebegümeci, Pelit otu, Mazı otu, Papatya, Nar çiçeği, Sirke

  Hazırlanış Şekli:

  • Ebegümeci çiçeği ve papatya kurutulduktan sonra sı*cak suda demlenir. Süzülerek elde edilen lapa, sirke ile karıştırılarak dişlere sürülür.
  • Pelit otu ve mazı otu kurutularak dövülür. Elde edilen karışım suda pişirilen nar çiçeği ve sirke ile birlikte ma*cun kıvamına gelinceye kadar yoğrulur. Hazırlanan bu macunla dişler misvaklanır.
  • Taze pelit otu ve mazı otunun ezilmesinden elde edi*len sıvı ile ağız sık sık çalkalanır.
  • Ebegümeci ve papatya sıcak suda demlenir. Süzüle*rek elde edilen sıvı ile ağız tedavi süresince çalkalanır.

  Öneriler 3

  Terkip 1 : «Nar çiçeği sakız gibi çiğnenir»[SUP]1[/SUP].

  Terkip 2:«İki kardeş kanı toz haline getirilir, bir pamukla diş etlerine sürülür»[SUP]2[/SUP].

  Terkip 3:«Nar kabuğu toz yapılır, mersin yaprağı suyu ile yuğurularak kurutulur. İhtiyaç zamanında toz haline getirilerek diş etlerine sürülür»[SUP]3[/SUP].

  Terkip 4:«Zeytinyağı ile gargara yapılır»[SUP]4[/SUP].

  Terkip 5:«Demir dikeni denilen bitkinin usaresi ile gargara yapılır

  Anahtar Kelimeler: çürük, diş, diş çekimi, diş doktoru, diş eti kanaması, diş eti kanaması tedavisi, diş hekimi, diş kanaması, diş kanaması tedavisi, dişçi, dolgu, kan, kanama, köprü, pansuman, t kuyruğu, diş, diş ağrısı, diş bakımı, diş plağı, diş tedavisi, diş temizliği, Dişeti, dişeti iltihabı bitkisel tedavi, dişeti iltihabına ne iyi gelir, dişeti şişliği, dut şurubu, gül suyu, gül yağı, Meyan kökü, papatya, papatya çayı, şifalı bitkiler, su teresi
  çürük, diş, diş çekimi, diş doktoru, diş eti kanaması, diş eti kanaması tedavisi, diş hekimi, diş kanaması, diş kanaması tedavisi, dişçi, dolgu, kan, kanama, köprü, pansuman
  2 Haziran 2013
  #1
 2. Diş Eti Kanamasına Bitkisel çözüm Diş Eti Kanaması Bitkisel Tedavi Cevapları

soru sor

Diş Eti Kanamasına Bitkisel çözüm Diş Eti Kanaması Bitkisel Tedavi