Diş Eti İltihabına Ne İyi Gelir

İsimli konu WH 'Ağız ve Diş Sağlığı' kategorisinde, ¦Żακκυм¦ üyesi tarafından 9 Mayıs 2011 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Diş Eti İltihabına Ne İyi Gelir. Diş Eti İltihabına ne geçirir Diş Eti İltihabı tedavisi Diş Eti İltihabına iyi gelen bitkiler Dişler iyi temizlenmediğinde üzerlerinde ve aralarında... Diş Eti Ağrısına Ne İyi Gelir Diş Eti Çekilmesine Ne İyi Gelir ...

 1. Diş Eti İltihabına ne geçirir
  Diş Eti İltihabı tedavisi
  Diş Eti İltihabına iyi gelen bitkiler

  Dişler iyi temizlenmediğinde üzerlerinde ve aralarında biriken yiyecek artıkları bakteriler üretir. Bakteri plağının içinde üreyen mikroorganizmalar şekerli gıdaları parçalayarak asit üretirler. Bu asitler de dişi çürütmeye başlar. Diş eti iltihaplarının ilk belirtileride diş eti kanamalarıdır. Diş tedavisi zamanında yapılmazsa daha çeşitli rahatsızlıklara da neden olur. Diş ağrısı dayanılmayacak boyutlara ulaşabilir. Diş temizliği ve bakımı bu nedenle çok önemlidir.

  At kuyruğu otu 10 dakika kaynatılır, suyu ile de gargara yapılır.
  Hatmi kökü, çiçeği ve yaprağı kaynatılır, bu su ile de gargara yapılır.
  Meyan kökü günde 2-3 fincan sıcak suda kaynatılıp içilirse diş iltihabını ve plak oluşumunu engeller.
  Dişeti rahatsızlıklarında papatya çayı ile gargara yapma iyi gelir. 250 ml. sıcak suya 2-3 çay kaşığı papatya atılır. Yemeklerden sonra bu su ile gargara yapılır.
  Dişeti iltihabına su teresi iyi gelir.
  Dişeti şişleri için: 1 tatlı kaşığı gül yağı, 2 tatlı kaşığı dut şurubu ve 1 kahve fincanı gülsuyu konur. İyice karıştırıldıktan sonra dişetlerine sürülür. Şikayet gidinceye kadar günde 1 kere uygulanır.
  9 Mayıs 2011
  #1
 2. Diş Eti İltihabına Ne İyi Gelir Cevapları

soru sor

Diş Eti İltihabına Ne İyi Gelir