Diş eti hastalığı için küretaj işlemi nasıl yapılır?

İsimli konu WH 'Soru Cevap' kategorisinde, Misafir üyesi tarafından 5 Temmuz 2010 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Diş eti hastalığı için küretaj işlemi nasıl yapılır?. merhaba... diş eti çekilmesi ve şişme şikayeti üzerine ortadontiste gittim ve periodontis diş eti çekilmesinin önüne geçebilmemiz için küretaj işleminin... Çarpma işlemi nasıl yapılır? Diş Eti Ağrısı Nasıl Geçer ...

1. merhaba... diş eti çekilmesi ve şişme şikayeti üzerine ortadontiste gittim ve periodontis diş eti çekilmesinin önüne geçebilmemiz için küretaj işleminin yapılması gerektiğinin ve alt ön dişlerim çarpık olduğundan daha sonrada tel takılması gerektiğini söyledi. bu konuda herhangi bir bilgim olmadığı için size danışmak sormak istedim bana denilen işlem doğru mudur komple temizlikle kemik erimesinin önüne geçebilir miyim ve zor bir işlem midir bana herhangi bir şey hisstmeyeceğimi lokal anestezi yapılacağını söylediler. ve fiyat olarak 1.000 tl denildi.fiyat olarakda bir bilgim yok fazla geldi acaba normal bir fiyat mı verildi. şimdiden cevabınız için teşekkürler.
    5 Temmuz 2010
  2. Diş eti hastalığı için küretaj işlemi nasıl yapılır? Cevapları

3. Diş eti kürtajı ve kök yüzeyi düzleştirilmesi cebin içerisindeki iltihaplı dokular,derin diştaşları, hastalıklı diş kökü yüzeyi, ve dişetinin iltihaplı kısmının küret adı verilen özel el aletleri ile temizlenmesi işlemine dişeti küretajı ve kök yüzeyi düzleştirmesi adı verilir. Dişeti küretajı sayesinde hastalıklı dokular ortadan kaldırılarak diş ile dişeti arasında yeni ataşman adı verilen bir yeni bağlantının ortaya çıkması amaçlanır.
    Bu sayede,hastalığın ilerlemesi engellenir,periodontal cep ortadan kaldırılır.

Böylece sağlıklı ve rahatlıkla temizlenebilecek bir diş dişeti bölgesi oluşturulur.
    7 Temmuz 2010
soru sor

Diş eti hastalığı için küretaj işlemi nasıl yapılır?