Dâr Anlamı (Allahın İsimleri Ve Anlamları): Dâr (Arapça...

İsimli konu WH 'İslam ve Din Kültürü' kategorisinde, yar_mevlana üyesi tarafından 20 Ocak 2013 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Dâr Anlamı (Allahın İsimleri Ve Anlamları): Dâr (Arapça.... Bu konuda Dâr Anlamı (Allahın İsimleri Ve Anlamları) hakkında kısa özet bilgiler bulabilirsiniz. Ben denizden güzel bir paylaşım daha :) [IMG] Dâr... Bâis Anlamı (Allahın İsimleri Ve Anlamları): Bâis, (Arapça... Bâri' Anlamı (Allahın İsimleri Ve Anlamları): Bârî' (Arapça... ...

1. Bu konuda Dâr Anlamı (Allahın İsimleri Ve Anlamları) hakkında kısa özet bilgiler bulabilirsiniz. Ben denizden güzel bir paylaşım daha :)

Dâr Anlamı (Allahın İsimleri Ve Anlamları)

Dâr (Arapça الضار), İslam'da bir kavram olan ve Kur'an'da geçen Allah'ın 99 adından biridir.
    Anlamı

Dâr, zarar verici şeyler yaratan mânâsındadır. Elem ve zarar verecek şeyleri yaratan, hüsrana uğratan demektir.
    Adın geçtiği Kur'an âyetleri

Allah'ın bu adı şu Kur'an âyetlerinde geçmektedir:

• (36:23) "Ben, O'ndan başka ilahlar edinir miyim ki, Rahman (olan Allah), bana bir zarar dileyecek olsa, ne onların şefaati bana bir şeyle yarar sağlar, ne de onlar beni kurtarabilirler."
    20 Ocak 2013
  2. Dâr Anlamı (Allahın İsimleri Ve Anlamları): Dâr (Arapça... Cevapları

soru sor

Dâr Anlamı (Allahın İsimleri Ve Anlamları): Dâr (Arapça...