Çocuğa bağırmak çocuğun kişiliğinde ne gibi olumsuzluklar oluşturabilir?

İsimli konu WH 'Soru Cevap' kategorisinde, Misafir üyesi tarafından 12 Mart 2010 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Çocuğa bağırmak çocuğun kişiliğinde ne gibi olumsuzluklar oluşturabilir?. sinirlendiğimiz zaman çocuğa bağarırsak, kişiliğinde ne gibi olumsuzluklar oluşabilir? İshal çocuğa ne yedirmeli Zenci çocuğun Beyaz çocuğa şiiri ...

1. sinirlendiğimiz zaman çocuğa bağarırsak, kişiliğinde ne gibi olumsuzluklar oluşabilir?
    12 Mart 2010
  2. Çocuğa bağırmak çocuğun kişiliğinde ne gibi olumsuzluklar oluşturabilir? Cevapları

3. 1-)Büyüdüğünde kendi çocuğuna da sizin çocuğunuza bağırdığınız gibi bağırabilir
    2-)Siz ona her bağırdığınızda sizin onu sevmediğiniz düşünür
    3-)Her bağırışınızda gururu kırılır
    4-)İçine kapanır bazı ergenlik dertlerini(ergenliğe yeni girdiyse)sizle paylaşmaya utanır
    5-)Bağırma olayında dövme de olursa sizi sevmemeye başlar
    6-)Her türlü sinirlendiğinizde bağırmanız gerektiğini anlayınca çocuğunuza patlamamaya çalışınız.
    7-) eğer 1-2-3-4-5 gibi olaylar olduysa çocuğunuza:Ben seni seviyorum.Sakın yanlış anlama."(Sorununuz neyse) sorunlardan ötürü sana bağırıyorum sana bağırıyorum ama yinede seni seviyorum sen benim oğlum/kızım sın." deyip yanağına bir öpücük kondurursanız size olan sevgisi azaldıysa normalinden 3-5 kat artacaktır :)
    Yardımcı olduysam ne mutlu bana...
    12 Mart 2010

4. ya sımarık bi cocuk olur yada tam tersi ice kapaLı bi cocuk olur ...
    sımarık die tabir ettiqimiz cocuklar özeLLikLe eve misafir geldiiqinde kendini qöstermeye , dikkat cekmeye calısırlar ... ilqi qörmeek isterler . ice kapaLı cocukda kimseye hicbiseyini paylasmaz cekingen olur ..

yani siz siz oLun cocuqunuzLa sorunLarınızı baırarak deqil cözüm yolları arayarak haLLedin ;)
    12 Mart 2010
  5. bağırmak ilerde kişisel bozululuk oluşturur .
    13 Mart 2010
  6. çocuğun psikolojisi olumsuz etkilenir.
    13 Mart 2010
  7. yaaa bnde bağırıyorum ufak bi kardeşime ama sonradan hemen gönlünü alıyorum herhangi bi problemimiz olmuyo yine beni herkesten çok seviyor ...XDbekoleytenin yazdıklarına katılıorum:tamam:
    13 Mart 2010
  8. bende kardeşime hep kızıyorum bazen ama bişiy olmuyor
    13 Mart 2010
soru sor

Çocuğa bağırmak çocuğun kişiliğinde ne gibi olumsuzluklar oluşturabilir?