Cevizde Protein Varmı Ceviz Protein Midir

İsimli konu WH 'Yaşam' kategorisinde, YBilgiNN üyesi tarafından 4 Temmuz 2013 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Cevizde Protein Varmı Ceviz Protein Midir. Bu paylaşımımda cevizde protein varmı ve ceviz protein midir hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen yararlandıysanız ve Güzellik ve Bakım... Protein tedavisi Protein ...

 1. Bu paylaşımımda cevizde protein varmı ve ceviz protein midir hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen yararlandıysanız ve Güzellik ve Bakım paylaşımlarımızın devamını istiyorsanız konuya teşekkür edin. Cevizde Protein Varmı Ceviz Protein Midir ile iligli olan sorularınızı ve merakınızı gidereceğini düşünüyorum.

  cevizde iyot var mı cevizin faydaları nelerdir cevizdeki protein cevizde protein varmıdır cevizin faydaları nelerdir ansiklopedik bilgi

  Cevizin Faydaları Nelerdir ?  Asla hayır diyemediğim cevizin bir çok faydasını öğrendim ve sizlerle paylaşmak isterim melek'lerim. Kolestrol birikimi ve damar sertliğini önleyici etkisi olan, doymamış yağ asitlerini yüksek düzeyde içeren ceviz, kalp sağlığı için büyük önem taşıyormuş.

  Yüzüncü Yıl Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İsa Cavidoğlu, sert kabuğu içinde el değmeden paketlenmiş gibi iyi derecede bir yağ ve protein ile bazı önemli vitaminleri içerdiğini söyledi.

  Ceviz yağının yüzde 70 inin doymamış yağ asitlerinden oluşmasının yanı sıra yüksek oranda E vitamini içermesinin bu meyvenin önemini daha da arttırdığını kaydeden Cavidoğlu, ceviz yağının kan faktörlerini olumlu yönde etkilediğini, kolesterol birikimini ve damar sertliğinin önlediğini vurguladı.

  Yağlı meyve ve tohumlar arasında en yüksek E vitamini aktivitesine sahip olmasından dolayı ceviz yağının oksidasyona karşı dayanıklı olduğunu anlatan Yrd. Doç. Dr. Cavidoğlu, şunları söyledi: Ceviz tüketiminin hazım bozukluğu ve diş kanamasına önleyici etkide bulunduğu bilinirken, incir ve sedef çiçeği ile karışımının zehirlenmelere, bal ile karışımının ise basura karşı etkili olduğu belirlenmiştir. Van Gölü Havzası nın Türkiye nin en önemli ceviz bölgesi olduğuna değinen Yrd. Doç. Dr. Cavidoğlu, bölgedeki ceviz tiplerinin belirlenerek standart haline getirilmesi ve yaygınlaştırılmasının, bölgenin ekonomisine büyük katkı sağlayacağını kaydetti.

  Hekimliğin pirlerinden Hipokrat tan bir öneri: Ceviz yediğinizde dilinizde karıncalanma ve yalazlanma hissediyorsanız cevizi beyaz peynirle birlikte yiyin.
  4 Temmuz 2013
  #1
 2. Cevizde Protein Varmı Ceviz Protein Midir Cevapları

soru sor

Cevizde Protein Varmı Ceviz Protein Midir