Canan Tan İz kitap tanıtımı - kitap özeti

İsimli konu WH 'Ansiklopedi' kategorisinde, ●ŚOП İKλZ● üyesi tarafından 2 Mart 2011 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Canan Tan İz kitap tanıtımı - kitap özeti. Kitabın Künyesi İz Canan Tan Altın Kitaplar Roman Fiyatı : 18,00 TL Mart 2011, 400 sayfa, ISBN: 9789752113251 Kitap Hakkında Yakın çevremizde... Canan Yüreğim Seni Çok Sevdi - Özet - Canan Tan ...

1. Kitabın Künyesi

İz
    Canan Tan

Altın Kitaplar
    Roman
    Fiyatı : 18,00 TL
    Mart 2011,
    400 sayfa,
    ISBN: 9789752113251

Kitap Hakkında

Yakın çevremizde benzerlerini görebileceğimiz gerçeklikte bir baba-kız öyküsü... Babasına hayran Verda, hatta âşık. Biricik kahramanım diyor onun için. Ne var ki, yıllar önce annesiyle babasının boşanmasından sonra ayrı düşmüşler birbirlerine. Çatışmışlar, çelişmişler ama sevgileri içten içe hep sürmüş. Kariyerinde zirveye ulaşmış ünlü avukat Vedat Karacan'ın intiharıyla başlıyor öykü. Bu beklenmedik ölümün ardında yatan gizi çözmek Verda'ya düşmektedir. Geriye dönüp baktığında yüzleştiği keşke'leriyle, pişmanlıklarıyla ve içini kavuran devasa bir özlemle sürecektir babasının izini... Minicik çocuk ellerimi avucunun içine hapsettiğinde, yüreğim yüreğinde eriyordu babacığım. Parmaklarım büyüdü diye mi tutmuyorsun artık ellerimi? Keşke hep küçük kalsalardı... Ne oldu da ayrıldı ellerimiz baba? Hiçbir zaman soramadım bunu sana. Sormak istediğimde fırsat olmadı, fırsat olduğunda cesaretim... Soluk soluğa okuyacağınız, farklı bir Canan Tan romanı...

Kitap Kapağı

2 Mart 2011
  2. Canan Tan İz kitap tanıtımı - kitap özeti Cevapları

3. Bence çooooooook güzel bir kitap
    10 Mart 2012
  4. Canan Tan’ın eserlerini okumaktan çok büyük keyif alıyorum. Yüreğim Seni Çok Sevdi, En Son Yürekler Ölür, Piraye, Eroinle Dans romanlarını okuduktan sonra yazarın son kitabını da merakla bekledim. Baba ile kız ilişkisini anlatıyordu. Canan Tan’ın anlatım tarzı tüm eserlerinde aynıdır. Yazarın bu eserini de okurken kendimi romanın içinde bulduğum anlar oldu. Ben olsam bu kadar direnebilir miydim, Verda kadar ayakta güçlü kalabilir miydim bilmiyorum.
    Kızlar babalarına düşkün derler. Sanırsam benim içinde öyle. Kız evladının babaya olan düşkünlüğü fazla olduğundan bu kitabı ayrı bir keyifle okudum. Kimse sevdiklerine ölümü yakıştıramaz. Verda’da babasına ölümü yakıştıramayıp intihar etmesinin sebebini öğrenmek ister. Roman boyunca babasına olan sevgisiyle ölüm nedeni için büyük bir iz sürmeye başlar. Avukat Vedat Karaca’nın intiharı!...
    Verda anne ve babasının belirledikleri hayatı yaşar. Babası ünlü bir avukat olduğundan kızının da aynı yolda devam etmesini ister. Verda’nın okulu bittikten sonra anne ve babası ayrılmak istediklerini söylerler. Verda annesiyle birlikte İstanbul’da yaşar. Babası ise Ankara’dadır. Verda’nın da gönlü hep babasının yanındadır. Verda yaşça büyük Bülent ile evlenir. Telefonu çalan Verda amcasının sesiyle irkilir. Babasının ölüm haberiyle Ankara’ya gider. Vedat Bey’in yeni eşi Meliha hanımla birlikte üzüntülerini yaşarlar. Vedat Bey’in aracında silah ile intihar ettiği belirlenir. Verda babasının neden böyle bir şey yaptığını, buna neyin sebep olduğunu öğrenmek için uğraşır. Babasının yıllardır süren bir davasını üstlenir. Babasını yarım bıraktığını sonuçlandırmak ister. Avukatlığını yaptığı kişilerin aslında savunulmayacak kişi olduğunu öğrenince Vedat Bey bunu kendi mesleğinde yükselmiş birine yakıştıramaz. Davayı bırakmak ister ama tehditler alır. Vedat Bey öldükten sonra Verda davayı kazanmak için uğraşır. Fakat Verda’da işin aslını öğrenince davayı karşı tarafın kazanmasını sağlar.
    28 Mart 2012
  5. harika bir kitap iki günde okudum
    17 Mayıs 2012
  6. daha okumadım ama inanıyorum ki bu kitapta Canan öğretmen (öğretmen diyorum çünkü kitaplarından çok şey öğrendim) yine soluk soluğa okuyacağım bir kitap yazmıştır..
    12 Haziran 2012
  7. Avukat Vedat Karaca’nın intiharı!...[​IMG]
    1 Temmuz 2012
  8. Canan Tan 'ın İz kitabından sonra çıkaracağı yeni kitabını merakla bekliyorum !! ..Onunla görüşmek onunla yüz yüze gelmeyi tüm kalbimle isterdim... Kitaplarına bayılıyorum...
    2 Ekim 2012
soru sor

Canan Tan İz kitap tanıtımı - kitap özeti