burnunuzu karıştırın

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, cicichocukkk üyesi tarafından 26 Ocak 2007 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: burnunuzu karıştırın. BURUN KARIŞTIRMAK SAĞLIK AÇISINDAN FAYDALIYMIŞ MEĞER Toplumda hoş karşılanmadığı için engellenen "hap yapma", bilim adamları tarafından yararlı bir... Burnunuzu karıştırın Burnunuzu Karıştırın! ...

1. BURUN KARIŞTIRMAK SAĞLIK AÇISINDAN FAYDALIYMIŞ MEĞER

Toplumda hoş karşılanmadığı için engellenen "hap yapma", bilim adamları tarafından yararlı bir eylem olarak açıklandı. Hatta, burundan çıkarılan atıkların israf edilmemesi ve yenmesi gerekiyor! Avusturya'daki Innsbruck Üniversitesi akciğer hastalıkları uzmanı Doktor Friedrich Bischinger, toplumda ayıplanan burun karıştırma sırasında bu organdan çıkarılanların vücuttaki mikroplara karşı koyan etkili bir ilaç olduğunu söyledi.

Çocukları engellemeyin
    Özellikle çocukların burunlarını karıştırmalarına engel olunmaması gerektiğini söyleyen Bischinger, "Burun karıştırmak otomatik bir reflekstir. Tıbben de çok yararlıdır. Hatta içinden çıkanlar da vücuttaki mikroplara karşı koyan etkili bir ilaçtır, yenmesinde sanıldığı gibi zarar değil yarar vardır" diye konuştu.

Mendilden daha etkili
    Burnun parmakla karıştırılmasının "mekanik bir temizlik" olduğunu belirten Doktor Bischinger, parmakla yapılan temizliğin mendille yapılandan daha etkili olduğunu söyledi.

Hadi herkes mekanik temizliğe.
    26 Ocak 2007
  2. burnunuzu karıştırın Cevapları

3. ya karıstırmak neysede bıde cıkanları yemek faydalı dıyolar
    hocam bunlar ucmus
    26 Ocak 2007
  4. aynen abi yaa düşünmesi bile iğrenç yaa yemeye gelince ne oolur acaba ​
    27 Ocak 2007
  5. ortak aynen katiliyorum hadi temizleyelim ama yemesi nerden cikiyor ya:hayır:
    27 Ocak 2007
  6. artık onu da yemeklerden sonra tatlı niyetine yeriz artık.. herkese afiyet olsun
    27 Ocak 2007
  7. yok canım tatlı nıyetıne degılde aslında ara öğünleri onunla geçiştirmek lazım:muha:
    27 Ocak 2007
  8. Abartmışlar yemekmiş:hayır:Demek ki önerdiklerine göre kendileri yiyorlar:wacko:
    28 Ocak 2007
  9. shady hehe galiba ööle denemiş adamlar :):)
    29 Ocak 2007
  10. ne kadaar yararlı olursa olsun yapmam öle bişi yemeyi bırak karışıtrmam bile..
    29 Ocak 2007
  11. yok daha neler
    30 Ocak 2007
  12. Olum Burun Diolan Maden Aramiyozz Sagligi Batsin Olmek Daha Saglikli
    2 Şubat 2007
  13. Abi şaşırmayın Yok böle bişi burunda toplananlar pisliktir Allah bu pisliği tutması için yaratmıştır burnu Havadaki kötü bakterileri burunla topluyoruz ve buradaki kıllar sayesinde güzel nefes alıyoruz YANİ SÜZGEÇ BU BURUN
    3 Şubat 2007
  14. YANLIŞ BİLGİ.Avusturya'daki Innsbruck Üniversitesi akciğer hastalıkları uzmanı Doktor Friedrich Bischinger ÇOCUKLUNDA GEÇİRDİĞİ Bİ HASTALIKTAN DOLAYI BURNU AKMAZ TIKANIRMIŞ.ODA SÜREKLİ BURNUNU KARIŞTIRIRMIŞ.HATTA
    "Friedrich of runny nose " yani=(sümüklü Friedrich) diye çağrırlarmış
    18 Şubat 2007
  15. Utanmadansümüklü Ecnebi şimdi Sümük Yiyin Diyor.zaten Bunun Babasida Böyleydi.onuda Sevmezdim
    18 Şubat 2007
  16. yha sümük yenirmiymiş bhe.sanki elma armut muş gibi muhabbet edionus sizde:D
    18 Şubat 2007
  17. heya: kardeşim cok güzel bi espiri ama ben genede gülmiyecegim çünkü bende de de var öle bi espiricik
    18 Şubat 2007
  18. ben yiyodum ama o zamanlarda çok sık hastalanıyordum. şimdi yemiyom turup gibiyim ama karıştırırım kapalı bir yerde
    23 Nisan 2008
  19. paylaşım için sağol
    23 Nisan 2008
  20. :alala: asla yemem :D
    23 Nisan 2008
  21. ılgınc........
    23 Nisan 2008
soru sor

burnunuzu karıştırın