Boğaza Takılan Kılçık Nasıl çıkarılır Boğazına Kılçık Kaçınça

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, Pro Yazar üyesi tarafından 23 Mayıs 2013 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Boğaza Takılan Kılçık Nasıl çıkarılır Boğazına Kılçık Kaçınça. boğaza takılan kılçık nasıl çıkarılır ve boğazına kılçık kaçınça ile ilgili bu yazıda Boğaza Takılan Kılçık Nasıl çıkarılır Boğazına Kılçık Kaçınça... Bebeğin Gazı Nasıl Çıkarılır Çıkartmalar Nasıl Çıkarılır ...

1. boğaza takılan kılçık nasıl çıkarılır ve boğazına kılçık kaçınça ile ilgili bu yazıda Boğaza Takılan Kılçık Nasıl çıkarılır Boğazına Kılçık Kaçınça hakkında kısa özet bilgiler bulabilirsiniz. İnşallah işinize yarayacağını düşünüyorum...Sağlık paylaşım uzmanından...

boğaza kılçık takılması boğaza takılan kılçık nasıl çıkar bogaza kaçan kılçık nasıl gider boğaza kaçan kılçık boğaza kılçık takılınca ne yapmalı

Boğaza Yabancı Cisim Kaçtığında Ne Yapılmalıdır?

Boğaza kaçan yabancı cisimde ilkyardım Nasıl Yapılır?

Boğaza takılan yabancı cisim, elle ulaşılabiliyorsa elle çıkarılır. Aksi takdirde çocuksa baş aşağı tutularak, büyükçe iki kürek kemiği arasına vurularak yardım edilir.

(Editör) Bu müdahaleler sonucunda yabancı cisim çıkmıyorsa ve boğazın arkasında yerleşmişse başka araçlarla çıkartılmaya çalışılmamalıdır çünkü bulunduğu yerden kurtulup soluk borusuna kaçabilir. Böyle bir durumda hemen acile başvurulmalıdır.

Ankara Tabip Odası İlkyardım Eğitimi Komisyonu İlkyardım Eğitimi Kursu Ders Notlarından Alınmışır.
    23 Mayıs 2013
  2. Boğaza Takılan Kılçık Nasıl çıkarılır Boğazına Kılçık Kaçınça Cevapları

soru sor

Boğaza Takılan Kılçık Nasıl çıkarılır Boğazına Kılçık Kaçınça

Alakalı Aramalar:

1. BOĞAZA SAPLANAN KILÇIK NASIL ÇIKAR