Bıyık Lekesi Nasıl Geçer Yanak üzerinde Cilt Lekeleri Nasıl Gecer

İsimli konu WH 'Yaşam' kategorisinde, fazil_koc üyesi tarafından 18 Temmuz 2013 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Bıyık Lekesi Nasıl Geçer Yanak üzerinde Cilt Lekeleri Nasıl Gecer. Bu paylaşımımda bıyık lekesi nasıl geçer ve yanak üzerinde cilt lekeleri nasıl gecer hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen yararlandıysanız... Leke Giderme Nasıl Yapılır ? - Cilt Lekeleri Cilt lekeleri nasıl yok edilir? ...

 1. Bu paylaşımımda bıyık lekesi nasıl geçer ve yanak üzerinde cilt lekeleri nasıl gecer hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen yararlandıysanız ve Güzellik ve Bakım paylaşımlarımızın devamını istiyorsanız konuya teşekkür edin. Bıyık Lekesi Nasıl Geçer Yanak üzerinde Cilt Lekeleri Nasıl Gecer ile iligli olan sorularınızı ve merakınızı gidereceğini düşünüyorum.

  deniz lekeleri nasıl geçer güneş lekesi yüzde nasıl gecer en etkili cözüm nedir güneşlekeleri tamamen nasıl geçer güneşlekelerını gıderme güneşteki kara lekelerin sebebi

  [​IMG]

  Güneş Lekelerinden Kurtulmanın Yolları  Yaz bitti bitiyor derken, malesef ki yazın en keyifli anları olan deniz ve havuz sezonu bitti. En azından bir çok şehirde bitti Hal böyle iken, keyfin yanı sıra bir çoğumuzda da güneş lekeleri çıktı. Eee ne yapmak gerekir, yazın keyfili anlarından sonra bu lekeler için sıkılmak mı gerekir? Hayır... Bu lekelerden kurtulmanın zamanı işte bu gündür.
  Sevgili İdealdiyet.com Kullanıcılarımız ;
  Özellikle yaz aylarının sonunda, güneşin etkisi geçtikten sonra ortaya çıkmaya başlayan cilt lekelerinin birçok çeşidi mevcut. Çiller, güneş lekeleri (lentigo), hamilelik lekeleri (melasma), bazı iyi huylu cilt benleri, melanom... Bu lekeler, hem görüntü açısından sorunlara neden oluyor hem de sağlık açısından risk oluşturabiliyor.
  Çiller
  Daha çok açık tenli kişilerde, yüzde ve güneş gören bölgelerde ortaya çıkan kahverengi lekeler olarak kendini gösteriyor. Güneşle birlikte melanin denilen hücreler daha fazla üretiliyor ve bu da çillerin oluşmasına neden oluyor.
  Güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri
  Özellikle çocuk yaşlarda güneşte kalmak ya da uzun yıllar güneşe maruz kalmak, yaşın ilerlemesiyle birlikte yüz ve ellerde kahverengi büyük lekelerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Çillerin aksine bu lekeler, kışın solmuyor ya da ortadan kalkmıyor. Solar lentigo olarak tanımlanan bu lekeler de yine açık renkli kişilerde daha çok görülüyor. Lentigo'lar deriyi boyayan melanosit denen hücrelerin artması sonucu oluşuyor. Zararsız olan bu lekeleri kansere neden olan lekelerden ayırmak gerekiyor. Eğer lekenin boyutu büyüyorsa ve birden fazla renk içeriyorsa mutlaka bir uzmana danışılmalı.
  Hormonal lekeler
  Çoğunlukla yüzde görülen lekelerden biri de hamilelik lekeleri. Daha çok hamilelik, doğum kontrol hapı ya da östrojen hormonu kullanılması ile ortaya çıkıyor. En çok alın, yanak ve dudak üzerinde görülüyor. Bu lekelerin önlemek için doğum kontrol hapı kullanımını kesmek ve güneşten korunmak gerekiyor. Tedavisinde kimyasal renk açıcılar kullanılabiliyor.
  Benler
  Çocukluk döneminde ortaya çıkmaya başlayan benler, yaş ilerledikçe çoğalıyor. Uzmanlar özellikle sonradan çıkan benler konusunda dikkatli davranılması gerektiğini söylüyorlar. Şekli değişen benler, kanserin habercisi olabileceği için mutlaka takip edilmesi gerekiyor.
  Melanom
  Melanomlar, cilt benlerine benzeyen, kötü huylu, cilt kanserine neden olan lekeler. Melanomların yüzde 30?u benlerin üzerinde, yüzde 70? i de vücudun diğer bölümlerinde ortaya çıkıyor. Çok sayıda ben olması, melanom gelişme riskini artırıyor. Ayrıca ten rengi açık olan ve güneşte çok kalan kişilerin daha dikkatli olması gerekiyor.
  Cilt renginiz kaç numara?
  Güneş lekelerinin oluşmasının en önemli nedenlerinden biri cilt tipi. Cilt tipi denilince aslında cildin renginden bahsediliyor. Cilt renkleri ise bir numaradan, altı numaraya kadar sınıflandırılıyor. En açık cilt tipine bir numara denirken, en koyu cilt tipine altı numara deniyor. Dermamed Medikal Estetik Merkezi'nden Dr. Levent Türbedar, "Cilt lekeleri siyahlık derecesine göre oluşuyor. Mesela beyaz ten güneşte çok yanar ve kıpkırmızı olur. Bu tip ten rengi, bir numaradır. Biraz daha koyu tenli olunca kişi güneşte daha az kızararak koyulaşılıyor. Üç numara bir ciltteyse kızarma daha da azalıyor. Çünkü güneş lekeleri, cildin koyuluğunu veren renk hücrelerinin kendilerini savunma mekanizmasıdır" diyor. Leke sorununda genler etkin rol oynuyor. Ailesinde leke sorunu olan bir kişinin aynı problemi yaşama ihtimali çok yüksek.

  Cilt lekelerinin tedavisi nasıl yapılır?
  Çocukken oluşmuş lekelerin tedavisinde lekenin rengi, kabarıklığı ve şekli önem taşıyor. Lekenin neden kaynaklandığını mutlaka bilmek gerekiyor. Lekeler, hastalık nedeniyle de ortaya çıkabiliyor. Terleme de, koltuk alanda leke yapabiliyor. Tüyleri cımbızla, iple ya da ağda ile almak da lekeye sebep olabiliyor, özellikle kadınlarda bıyık bölgesinde görünen lekelerin nedeni, çoğunlukla bu işlemlerin uygulanması oluyor. Epilasyonda ise yanık lekeleri oluşabiliyor.
  Dr. Levent Türbedar, "Kişiler çok koyu renkli olmadıkça büyük lekeler kalmaz, lekeler oluşur ve sonrasında geçer. Fakat bir de, ten renginden daha açık renkte lekeler var. Bu lekelerin tedavisi daha zor. Sedef, egzama şeklinde görülebilen bu lekelere lazer de neden olabiliyor. Bir de vitiligo denilen pigment kaybı nedeniyle vücutta düzensiz beyaz alanların oluşmasına neden olan bir deri hastalığı var. Bu hastalığın tedavisinde ise lazerler ve ışınlar kullanılabiliyor" diyor.
  Peeling uygulamasında ise iki yol izleniyor. Birincisi yavaş yavaş yapılan peeling'ler. Bu yöntemle, küçük soymalarla daha yeni ve daha beyaz bir cildin oluşması sağlamyor. İkincisinde ise cilt önceden hazırlanıyor ve çok yoğun bir peeling yapılıyor. Cilt olduğu gibi soyulup, arınıyor. Otomatik olarak beyaz bir cilt ortaya çıkıyor. Bu tedavilerde leke tamamen yok olabiliyor, hiç yok olmayabiliyor ya da bir kısmı yok olabiliyor.
  18 Temmuz 2013
  #1
 2. Bıyık Lekesi Nasıl Geçer Yanak üzerinde Cilt Lekeleri Nasıl Gecer Cevapları

 3. merabalar benım sorunum bıyık üstü yogun bı leke ve goz altında ufak bı leke ıkı taraftada var gozde sebebı 8 sene onceye kadar agda yaptırıyodum ama yaptırmıyorum artık ama 3 senedır yaz ayların bıyık seklınde bı sıyahlık olusuyo kısın soluyo yazın cıkıyo yuzumu gunese vermesem bıle yogunlaşıyo kı 3 den sonra denıze gıderım genelde ama yınede gıtmıyo cok cırkın bı goruntusu var bazen akşamları yogurdu beze koyup krem halıne gelmesını beklıyorum ve her aksam suruyorum sızce ıse yararmı lutfen cevap beklıyorum
  29 Ağustos 2013
  #2
soru sor

Bıyık Lekesi Nasıl Geçer Yanak üzerinde Cilt Lekeleri Nasıl Gecer