Bit Otu Ne İşe Yarar BİT TOHUMU

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, TRUzman üyesi tarafından 21 Mayıs 2013 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Bit Otu Ne İşe Yarar BİT TOHUMU. Arkadaşlar Bit Otu Ne İşe Yarar BİT TOHUMU ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Sağlık kategorisinde, bit otu ne işe yarar ve BİT TOHUMU hakkında... Bit Otu Bit Otu Ne İşe Yarar öksü Otunun Faydaları ...

 1. Arkadaşlar Bit Otu Ne İşe Yarar BİT TOHUMU ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Sağlık kategorisinde, bit otu ne işe yarar ve BİT TOHUMU hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Bu konu umarım işinize yarar.

  bit otu kullananlar bit latince karanfilin saça faydaları bite karşı bitkisel çözüm entele otunun latincesi

  [​IMG]

  Saç Dökülmelerine Karşı Bitkisel Çözüm, Saç Bakımı İçin Bit Otu  Bit Otu (Delphinium staphisagria): Bir metreye kadar uzayabilen, mor renkte çiçekler açan, iki yıllık, otsu bir bitkidir. Hazeran ya da Hezaren olarak da bilinir. İçerisinde çeşitli alkaloitler, sabit ve uçucu bir yağ bulunur.

  Bit, pire, kene gibi zararlıları öldürmekte etkilidir. Romatizma ağrılarını hafifletir.
  Saç dökülmesini ilk kullanımda engeller saç *derisindeki bakteri ve kepek gibi oluşumları engeller saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırır,Saça parlaklık verir,hızlı uzamansını sağlar saç *uçrarındaki kırıkları onaraır .(bir çok etkenden perma,jöle,boya v.s* saç* işlemlerinin kalıcı olarak bıraktığı bozukluğu kalıcı biçimde onarır.)

  Bunlar bit otu yağının yada yaprağının uzun vadede düzenli kullanımda yapacağı etkilerdir.

  Kısa zamanda ve pratik bir kullanımla bu etkilere ulaşmak istiyorsanız El yapımı 3 Kürden Oluşan Bit Otu Yağlı Karışımlı Formülü* deneyebilirsiniz.

  Bit Otu Nasıl Kullanılır?

  Meyve tohumları toz haline getirildikten sonra merhem olarak ya da kaynatılarak kullanılır.

  Ancak bit otu yağı ülkemize hindistan bölgesinden gelmekte olup,saç *derisine zarar vermemektedir Sadece çıplak vucuta uygulanması veya teması engellenmelidir.Saça sürüldükten sonra 2 ile 3 saat arasında bekletilip yıkarken ( şampunanınıza ilave edeceğiniz* bitkisel Formülümüzle) gözle temasından kaçınılır.Daha Sonra Fön Kullanılmaz ve haftada 2 kez uygulanır.

  Düğün çiçeğigiller familyasından; bir çok çeşidi bulunan ve kuzey yarımkürede yetişen bir bitkidir. Tohumlarında Delphinine vardır. Zehirlidir.

  Genelde İzmir Manisa yörelerinde Yetişebiliyor ama Bu Konuda Bilgimiz Olmadığı İçin Değerlendirilmemektedir.

  Ülkemize bit otu* Kullanımı kolay olaması açısından *Yağ Olarak HİNDİSTAN'dan gelir ve Pahalı bir maddedir.

  Hindistanda Saçlara kullanılır saçlardaki etkisi mucize denecek kadar büyüktür
  .
  Zehirli bir bitki olması kullanılmaması anlamına gelmez.Dikkatli kullanılmalıdır.


  Vucuda drekt olarak teması engellenmelidir.

  Saçlardaki etkisi İlk kullanımda dökülmeyi keser kesinlikle dökülmeden eser kalmaz.

  Saçların seyrek olduğu bölgelerde ise ölü olan** saç diplerini canlandırır*saç *çıkmasına neden olur.

  Türkiyede bit otu yağı alırken dikkatli olunmalıdır.Bu ürün ile evde saç Bakımı yapmak hem ekonomik hemde sonuç alınabilecek kesin bir yöntemdir.
  21 Mayıs 2013
  #1
 2. Bit Otu Ne İşe Yarar BİT TOHUMU Cevapları

soru sor

Bit Otu Ne İşe Yarar BİT TOHUMU