BiLgisayara Şifre Koymak

İsimli konu WH 'Yazılım Genel' kategorisinde, ecel_celladı üyesi tarafından 2 Aralık 2006 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: BiLgisayara Şifre Koymak. Arkadaşlar öncelikle Başlat --> Çalıştır --> Ve Şunu yazıyoruz syskey daha sonra cıkan pencerede Sağ altta Günçelleştir butonu bulunmaktadır. Onu... Cdye Şİfre Koymak Mı İstiyosun... RaRlı Dosyaya Şifre Koymak Nasıldır? ...

1. Arkadaşlar öncelikle Başlat --> Çalıştır --> Ve Şunu yazıyoruz syskey
    daha sonra cıkan pencerede Sağ altta Günçelleştir butonu bulunmaktadır. Onu tıklıyoruz ve Açılan Pencerede Başlatma parolası olan sekmeyi işretliyoruz ve Şifremizi yazıyoruz altına Tekrar aynı şifreyi yazıyoruz Tamam butonuna basıyoruz ve bilgisayarınıza kırılmayacak şifre koyuyorsunuz....

Uyarı: Arkadaşlar unutmayın kırılmayacak şifre dedik eğer şifreyi unutursanız pc nize yeniden sistem kurmak gerekir...

açıklama:bu yöntem sam database’i koruyor. Veritabanını ve Sistemi şifreliyor.

Başlangıçta tabiki şifre ile karşılaşacaksınız. Ve bu şifre bildiğiniz user pass lere benzemez

Bu bir sistem şifresidir. Kırmanız imkansız değil ama sam database e ulaşmanız gerekiyor ki buda bizim için biraz olanaksız. Windows’un arka kapıları olarak nitelendirdiğimiz programcı girişlerinden ulaşabiliriz.

NOT: Bu şifreyi unutursanız sistem’i kurtaramassınız bilginize. Profesyönel değilseniz hiç dokunmayın

iptali: Başlat = Çalıştır = syskey yaz enter’a bas.

ÇIkan pencereden güncelleştir’e tıkla. Orada Sistemin ürettiği parola kutucuğunu seç. Başlangıç anahtarını yerel olarak saklada kalsın. Tamam diyip kullandığın şifreyi girip iptal edebilirsiniz...

//SELAMETLE

2 Aralık 2006
  2. BiLgisayara Şifre Koymak Cevapları

3. Bu Tamamen PrOfessyoneller İçin Tam İyi Bilmiyorsanız PC yi Siz Bile Açamazsınız.
    22 Ağustos 2007
  4. saol emeğe saygı
    30 Eylül 2007
  5. yaa arkadaşlar bu şifreyi kaldırabilirmiyim
    3 Kasım 2007
  6. ALLAH razı olsun
    11 Kasım 2007
  7. tşklr ama bilmen yoktur bunu :))
    10 Mart 2008
  8. bilmeyen çok kardeşim bende yeni ögrendim 5 senedir bilgsayar kullanıyorum burada duydum böyle bişeyi
    22 Mart 2008
  9. emegine saol ama bu şifreyi nasıl kaldıracağımızı da sölersen mükemmel olur
    19 Nisan 2008
  10. paylaşım için saol...teşekkürler.
    28 Nisan 2008
  11. ben 9 seneden fazladır bilgisayar kullanıcısıyım bende yeni örendim buradan deil ama bu ay içerisinde öğrendim bunu. teşekkürler
    11 Mayıs 2008
  12. Evt bunu biliyodum paylaşım için teşekkürler.
    30 Temmuz 2008
  13. güzel bir bilgi bunu daha öncede yapmıştım ama yiede sağol emeğine sağlık!!!![ok]
    31 Temmuz 2008
  14. tşklerrr paylaşım için thankss
    2 Ağustos 2008
  15. tesekkurler
    2 Eylül 2008
  16. gercekten guzelmıs
    7 Eylül 2008
  17. ben de beğendim. çok teşekkür ederim.
    23 Eylül 2008
  18. kardeş teşekkürler emeğine sağlık
    24 Eylül 2008
  19. eline koluna sağlık kardeş bu şifreleme pekala dışardan bilgisayara sızmaları önlermi bi bilgi verirsen sevinirim
    14 Ekim 2009
  20. Saol dostum.....
    14 Ekim 2009
  21. yalancılar
    30 Ağustos 2010
soru sor

BiLgisayara Şifre Koymak

Alakalı Aramalar:

1. bilgisayara çalıştırdan şifre koyma

,
  2. bilgisayara sistem şifresi koyma