Bilgisayara Format Atma - Bilgisayar Formatlama - Windows XP Kurulum

İsimli konu WH 'İşletim Sistemleri' kategorisinde, ziyaaktas üyesi tarafından 15 Ağustos 2008 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Bilgisayara Format Atma - Bilgisayar Formatlama - Windows XP Kurulum. Bilgisayara Format Atma - Bilgisayar Formatlama - Windows XP Kurulum Windows XP Kurulum - Bilgisayar Formatlama - Resimli Anlatım Bilgisayara Format... Çöken bilgisayara xp prof/ home format nasıl atılır ? (resimli ) Klavye ve mausu çalışmayan bilgisayara format atma sorunu acil yardım!!! ...

1. Bilgisayara Format Atma - Bilgisayar Formatlama - Windows XP Kurulum

Windows XP Kurulum - Bilgisayar Formatlama - Resimli Anlatım

Bilgisayara Format Nasıl Atılır? - Windows XP Kurulumu Nasıl Yapılır?
    Resimli Windows XP Kurulum Dersi - Resimli Bilgisayar Formatlama Dersi

Windows xp’yi cd den kurmak için bilgisayarı cdroomdan başlatmamız gerek. Bunu nasıl yapacağınızı bildiğinizi farzedip bu kısmı geçiyorum. Ama hani bir ihtimalde olsa bilmeyen bir kaç kişi çıkar diye kısaca söylüyorum. bilgisayarınızın güç düğmesine bastıktan sonra ekranın en altında press delete for setap bios yazısını gördüğünüz anda deleteye basın karşınıza bios ayarları gelecek bios ayarlarından bilgisayarımızın ilk olarak cdroomu okumasını rica edeceğiz.:-) F10 tuşna basarak ayarlarımızı kaydedip bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz. Bilgisayarımız açılırken cd den ön yükleme için bir tuşa basın … yazısını gördüğünüz anda herhangi bir tuşa basın ve kurulum başlasın.​
    Windows XP Kurulumu
    kurulumun bu aşamalarında herhangi birşey yapmıyorsunuz.
    Windows XP Kurulumu
    Ama illaki bişiler yapmak istiyorum diyorsanız. Bu ekranla karşılaştığımızda bilgisayarımızda “SATA” veya “SCSI” bir sabitdisk kullanıyorsanız F6 tuşuna basın
    Windows XP Kurulumu
    Windows XP Kurulumu
    Windows XP Kur başlatma dosyalarını yüklemeyi sürdürürken bir ara siyah bekleme ekranı karşınıza çıkacak. Telaşa ve korkuya gerek yok bu çok normal birşeydir. Sadece bir kaç saniye sürecek..
    Windows XP Kurulumu
    Bundan öncekilerde olduğu gibi bundan sonrakilerde kolay. Çünkü windows xp kuru sizi ne yapmanız gerektiği konusunda yönlendiriyor
    Windows XP Kurulumu
    klasik sözleşme ekranlarından birisi aşağıda da yazdığı gibi sadece F8 tuşunu basıyoruz.
    Windows XP Kurulumu
    Bu ekranda eğer arzu ederseniz sabit diskinizi bölümlere ayırabilirsiniz. Yani FDİSK yapabilirsiniz. Fakat bu aşamayı geçiyorum.
    Siz windows xp yi nereye kurmak istiyorsanız o sabit diski seçip Enter tuşuna basıyoruz
    Windows XP Kurulumu
    Bu ekranda dosya sistemimizi belirliyoruz. NFST veya FAT32
    Windows XP Kurulumu
    Burada kur windows xp yi kuracağımız sabit diski biçimlendiriyor. Yani formatlıyor.
    Windows XP Kurulumu
    Windows xp Kuru incelemeyi gerçekleştirdikten sonra bilgisayarınızı 15 saniye içinde başlatacak. Eğer beklemem diyorsanız Enter’e basıp geçebilirsiniz.Ha birde kurulum sırasında USBEHCI belası var. Kur çok nadirde olsa böyle bir hata verebilir. Bu durumda yapmanız gereken şey bios’tan veya anakartın üzerinde bulunan jumperlardan USB 2.0 özelliğini disable yapmanızdır.
    Windows XP Kurulumu
    Şimdi Bilgisayarınız yeniden başlayacak. Bilgisayarınızı artık cd den başlatmanıza gerek yok. hatta başlatmamalısınız. Nereden mi başlatacaksınız.? Tabi ki sabit diskinizden yada bilgisayarınız açılırken cd den ön yükleme için bir tuşa basın … yazısını gördüğünüzde sakın ola herhangi bir tuşa basmayın. Biraz bekleyin. Windows xp logosu ekrana geldiğinde asıl kurulum başlayacak.
    Windows XP Kurulumu
    Buraya kadar kurulumun başlayabilmesi için ihtiyacınız olan dosyaları yüklediniz.Artık asıl kuruluma başlayabilirsiniz.
    Windows XP Kurulumu
    Yükleme sırasında monitorünüz birkaç kez kapanıp açılırsa paniklemeyin. Bu normaldir.
    Windows XP Kurulumu
    Bölge ve Dil seçenekleri genelde doğrudur direk geçebilirsiniz. Fakat siz yine de kontrol edin.
    Windows XP Kurulumu
    Burada eğer kurulumu kişisel bilgisayarınıza yapıyorsanız adınızı ve soyadınızı yazabilirsiniz. Yada siz bilirsiniz sevdiğiniz birileri v.s.
    Windows XP Kurulumu
    Windows XP’yi satın alırken satıcnızdan aldığınız ürün anahtarını yazıyorsunuz.
    Windows XP Kurulumu
    Ben genelde bu kısmı boş geçiyorum. Fakat siz isterseniz bir yönetici parolası kullanabilirsiniz.
    Windows XP Kurulumu
    Artık bu noktadan itibaren birşey yapmanız gerekmez.
    Windows XP Kurulumu
    Windows xp kur herhangi birşeye ihtiyaç duymadan kurulumunu tamamlayacaktır.
    Windows XP Kurulumu
    Windows XP Kurulumu
    Windows XP Kurulumu
    Windows XP Kurulumu
    Windows XP Kurulumu
    Windows XP Kurulumu
    Windows XP Kurulumu
    Windows XP Kurulumu
    Windows XP Kurulumu
    Windows XP Kurulumu
    Windows XP Kurulumu
    Windows XP Kurulumu
    Windows XP Kurulumu
    Windows XP Kurulumu
    Windows XP Kurulumu
    Windows XP Kurulumu
    Evet artık windows xp niz emrinize amade güle güle kullanın.
    15 Ağustos 2008
  2. Bilgisayara Format Atma - Bilgisayar Formatlama - Windows XP Kurulum Cevapları

3. sağolasın........
    17 Ağustos 2008
  4. eline sağlık
    29 Ağustos 2008
  5. paylaşım için teşekkürler
    12 Aralık 2008
  6. teş çok işim yaradı:yuppi:
    5 Mart 2009
  7. Resimler ölmüş :uzgun:
    9 Mart 2009
  8. teşekkürler bende sizin aranızda olmaktan mutluluk duyarım
    8 Nisan 2009
  9. ty ama f nasıl kuracaz onu anlatsan ii olur
    27 Nisan 2009
  10. yaramın olu
    27 Nisan 2009
  11. dasaq beyinli
    27 Nisan 2009
  12. amQ amQ amQ
    27 Nisan 2009
  13. aneni sikem senin yaşaq
    27 Nisan 2009
  14. hocam bu kadar öğretici olman ne ala birşey,valla emeğine sağlık
    bilgi ve sevgi paylaştıkça azalmayanlardandır...
    1 Mayıs 2009
soru sor

Bilgisayara Format Atma - Bilgisayar Formatlama - Windows XP Kurulum