bilgisayar açılmıyor mavi ekran

İsimli konu WH 'İşletim Sistemleri' kategorisinde, fenergy90 üyesi tarafından 29 Ağustos 2009 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: bilgisayar açılmıyor mavi ekran. slm arklar 1yıl önce dv6000 model laptop aldım. sorunsuzçalışıodu. dün oyunu kpatamadım pcyi kapattım. açılırken mavi ekran çıktı. bya bişi yazıodu... ! Bilgisayar açılmıyor ! Bilgisayar açılıyor ama ekran açılmıyor?YARDIM ...

1. slm arklar
    1yıl önce dv6000 model laptop aldım. sorunsuzçalışıodu. dün oyunu kpatamadım pcyi kapattım. açılırken mavi ekran çıktı. bya bişi yazıodu ingilizce. işte il defa alıosanız bu mesajı tekrar başlatın. aksi halde geri yükleme onarma felan kullanın diodu.

tekrar baslattım. sistem onarma-recower-güvenli mod hepsini denedim ama hep aynı. tam masaüstü gelecekken ekranda ufak 1 kısım renkli gibi oluo yani bozulmnuş gibi. sonra yine mavi ekra.
    lütfen yardımcı olun. babam görmeden halletmem lazım.
    şididen tşkrler
    29 Ağustos 2009
  2. bilgisayar açılmıyor mavi ekran Cevapları

3. [​IMG]
    Bu sekil mi gelen mavi yazi??sendekiler ingilizce olabilir ama buna benziyormuydu?

laptopun üzerinde windows xp mi yüklü?yoksa vistami?birde hata mesajinda ne yaziyor onuda yazarsan iyi olur Benim bildigim böyle hatalar genelde "hardware" den kaynaklaniyor
    RAM bellegi bozuk olabilir, VGA ekrankartida oabilir
    tahminim sende 2 Tane Ram takilidir bunlardan bir tanesi sök öyle dene yani ikisinden birinde hata olabilir CPU bak sogutucusu calisiyor olabilir
    30 Ağustos 2009
soru sor

bilgisayar açılmıyor mavi ekran