BAlık tutmak Günahmıdır ?

İsimli konu WH 'Soru Cevap' kategorisinde, Misafir üyesi tarafından 25 Şubat 2010 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: BAlık tutmak Günahmıdır ?. S.a. Arkdaşım Balık tutmak günahmıdır değilmidir Günahsa NEden günahtır ... ben bir hocaya sormuşrum ve SAdece yumurtlama dönemlerinde günahtır demişti.... baLık tutmak için en iyi 10 nokta .. Balık tutmak isterken öldü! ...

1. S.a. Arkdaşım Balık tutmak günahmıdır değilmidir Günahsa NEden günahtır ... ben bir hocaya sormuşrum ve SAdece yumurtlama dönemlerinde günahtır demişti. Cevabı

delikanli_06_50@hotmail.com adresine cevabın linkini atarak ulaştırabilirmisiniz Sitenizi ayrıca Çok beğendim Üye olacağım Allah nasip ederse ....

Allah a ısmarladık ...
    25 Şubat 2010
  2. BAlık tutmak Günahmıdır ? Cevapları

3. As. kardeş.
    Kesin konuşmamakla beraber bildiklerimi söylemek istiyorum.
    Deniz canlılarını yemek günah değildir. Besin ihtiyacını gidermek için ihtiyacın kadar tutup yiyebilirsin.
    Yumurtlama veya yavrulama döneminde tüm hayvanların avlanması günah ve yasaktır.
    26 Şubat 2010
  4. Bizim din hocası söyledi evet günahmış yumurtlama dönemlerinde bide o havyarı yiyolar :S
    26 Şubat 2010
  5. yumurtlama döneminde günah ama normal ken hayır.
    26 Şubat 2010
  6. bnce deil..
    26 Şubat 2010
  7. Size gereken cevabı sordugunuz hoca vermiştir. Yumurtlama dönemini zaten net olarak bilemezsiniz. bilmeden eğer yumurtlama döneminde avlarsanız gene günah sahibi olmazsınız diye düşünüyorum.
    26 Şubat 2010
  8. balık türlerinin üreme dönemlerini en iyi balıkçılar ve özel balık üreticileri bilir dolayısıyla bireysel avlanmalarda bunu bilme şansınız pek olmaz bu konuda bilgi sahibi değilseniz ama genel bir soru ise sorduğunuz üreme zamanı dışında helaldir hiç bir günahı yoktur yabancıların yaptığı gibi beynine elektrik vererek şoklama usülüyle öldürmek günahtır bunun dışında balık yenilmek üzere yaratılmış bir nimettir zaten .
    26 Şubat 2010
  9. Size gereken cevabı sordugunuz hoca vermiştir. Yumurtlama dönemini zaten net olarak bilemezsiniz. bilmeden eğer yumurtlama döneminde avlarsanız gene günah sahibi olmazsınız diye düşünüyorum.????:

26 Şubat 2010
  10. Yumurtlama dönemleri farklı zamanlarda ve farklı sürede gerçekleşen bir olay.
    Evet bunu tahmin etmesi acemi balıkçılar için özellikle zordur.
    Fakat eğer tecrübeli balıkçıysanız tuttuğunuz balığın diğerlerinden belirgin bir farkı olur karın bölgesinde. Elinizle de hissedebilirsiniz. Nasıl ki hamile bir hayvanı vurmak 2 cana birden kastetmek gibi günahsa neslini çoğaltmaya çalışan balığı öldürmekte günahtır.
    Yasalara uyduğunuz müddetçe ve biraz da dikkatle tutarsanız bi sorun olmaz arkadaşım..
    26 Şubat 2010
soru sor

BAlık tutmak Günahmıdır ?

Alakalı Aramalar:

1. balık yakalamak günah mıdır