Bağırsak Nezlesi Bağırsak Nezlesi Nedir

İsimli konu WH 'Yararlı Bilgiler' kategorisinde, Pro Yazar üyesi tarafından 1 Haziran 2013 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Bağırsak Nezlesi Bağırsak Nezlesi Nedir. Bu paylaşımımda bağırsak nezlesi ve Bağırsak nezlesi nedir hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen yararlandıysanız ve Ansiklopedi... Saman Nezlesi Nedir Hassas bağırsak sendromu nedir? ...

 1. Bu paylaşımımda bağırsak nezlesi ve Bağırsak nezlesi nedir hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen yararlandıysanız ve Ansiklopedi paylaşımlarımızın devamını istiyorsanız konuya teşekkür edin. Bağırsak Nezlesi Bağırsak Nezlesi Nedir ile iligli olan sorularınızı ve merakınızı gidereceğini düşünüyorum.

  bağırsak ne işe yarar bağırsak çürümesi barsak nezlesi mide nezlesi nedir mide nezlesi

  [​IMG]

  Bağırsak Nezlesi  Bağırsak Nezlesi Nedir?


  Bu hastalık gerçekten de bağırsağın nezlesi olarak tanımlanabilir. Bağırsak mukozası bir bakteri saldırısına uğradığında, iltihaplanma ve mukus(sümüksel madde) üretme gibi tepkiler vermeye başlar. Bu hastalığa yakalanan kişi ise, ishal, iştahsızlık, bazen kusma ve yüksek ateş gibi belirtilerle hastalığının farkına varabilir. Aynı nezlede olduğu gibi, bu hastalık da pek uzun sürmez ve genelde 3-4 gün içinde sona erer. Bu süre içinde hasta, bağırsaklarının ihtiyaç duyduğu rahatlığı özel bir beslenme diyeti uygulayarak sağlayabilir. Bu diyet, yalnızca şekersiz demli çay, içinde süt ve şeker olmayan ve süzgeçten geçirilen çorbalardır(örneğin mercimek çorbası). Karın bölgesine uygulanan sıcak ve kuru kompresler tedaviyi destekleyebilir.

  Eğer bağırsak nezlesi kronik karakterde ise, bu durumun akla gelebilecek pek çok nedeni olabilir: Kronik bağırsak enfeksiyonu, bağırsak mayalanması ve bağırsak çürümesi, mide sıvılarında hidroklorik asit yetersizliği, fazla miktarda ağır yağlar tüketmek, yağa karşı yapısal yetersizlik, besin maddesi alerjileri ve normal bağırsak florasında olası değişiklikler. Doğru tedavi yöntemini uygulayabilmek için hastalığın kaynağını oluşturan nedenin veya nedenlerin teşhis edilebilmesi gerekir. Ama ne olursa olsun, kişi bu duruma uygun bir beslenme planı oluşturmak zorundadır.
  1 Haziran 2013
  #1
 2. Bağırsak Nezlesi Bağırsak Nezlesi Nedir Cevapları

soru sor

Bağırsak Nezlesi Bağırsak Nezlesi Nedir