Ay'da duyulan ezan sesi! :s

İsimli konu WH 'Genel Sohbet' kategorisinde, Kan C* Uykusu üyesi tarafından 24 Ağustos 2008 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Ay'da duyulan ezan sesi! :s. ARKADAŞLAR HEPİMİZ BUNU BİLİYORUZ FAKAT BEN YİNEDE YAZMAK İSTEDİM.YORUMSUZ OLARAK.... Ay'a ilk ayak basan Neil Armstrong,toprağın kahverengi,gri ve biraz... Aydaki Ezan SeSİ ---Uzayda Ezan Sesi--- ...

 1. ARKADAŞLAR HEPİMİZ BUNU BİLİYORUZ FAKAT BEN YİNEDE YAZMAK İSTEDİM.YORUMSUZ OLARAK....
  Ay'a ilk ayak basan Neil Armstrong,toprağın kahverengi,gri ve biraz yapışkan olduğunu içinde camsı tanecikler bulunduğunu Dünya'ya bildirirken birden dondu kaldı.Kısa bir sessizlikten sonra tekrar Dünya'ya seslenen astronot"Bir takım sesler duyuyorum.Garip.Çok garip..."diyordu.
  Bu duyulan garip ses EZANDAN başkası değildi.
  "Amstrong'un Ay'da duyduğu ses,günde beş vakit okunan ezandan başkası değildi.Bunu 1983'te Mısır'da bir konferans esnasında tekrar işiten Amstrong hayret ederek sesin ne olduğunu sordu,EZAN sesi olduğunu öğrenince Ay'da duyduğu sesin bu ses olduğunu söyledi"


  ALINTIDIR....
  24 Ağustos 2008
  #1
 2. Ay'da duyulan ezan sesi! :s Cevapları

 3. Bu daha önce verilmişti sanırım ama yine de tekrar hatırlatılması güzel oldu.Teşekkürler :)
  25 Ağustos 2008
  #2
 4. hiç duymamıştım ilginç ve bir o kadar da güzel
  25 Ağustos 2008
  #3
 5. bizim bilgilerimizi tazelletin için saol :D
  25 Ağustos 2008
  #4
 6. teşekkürler..
  25 Ağustos 2008
  #5
 7. çk gzlmş ya teşekkrler
  25 Ağustos 2008
  #6
 8. Çok Güzel Paylasım Icın Saol Kardesım...
  26 Ağustos 2008
  #7
 9. PayLaşımın İçin sağoL Dostum
  26 Ağustos 2008
  #8
 10. şaşırmaya gerek yok ne duysaydı metallica mı duysaydı ayda.:)
  26 Ağustos 2008
  #9
 11. wayyyy ilginççç ama gerçektir
  26 Ağustos 2008
  #10
 12. ayda hava olmadığı için hiç ses yoktur çıt bile çıkmaz o ezan sesi duyması ibretlik bi olaydır ;)
  26 Ağustos 2008
  #11
 13. Evet doğru...
  Paylaşım için saol
  27 Ağustos 2008
  #12
 14. valla ben bilmiodum çok sağol kardş
  27 Ağustos 2008
  #13
 15. teşekkürler
  27 Ağustos 2008
  #14
 16. bunu daha önce duymustum.. işte Tek Gercek budur...
  27 Ağustos 2008
  #15
 17. paylaşım için tşk ilginç bi olay
  27 Ağustos 2008
  #16
 18. coq acayıp ya:S tsk paylasm içn
  27 Ağustos 2008
  #17
 19. thank you paylaşım için
  7 Eylül 2008
  #18
 20. Yeni şafakAli Murat Güven Prof. Dr. Faruk El-Baz'ın röportajlarından .
  Sayın Hocam, gazetem Yeni Şafak adına yaptığım bu başvuruyu kabul ettiğiniz için öncelikle çok teşekkür ederim. Anlatacaklarınızın hem Türkiye Müslümanları, hem de bu söyleşiden bir biçimde haberdar olup onu kendi dillerine tercüme ederek okuyacak olan başka ülkelerden Müslümanlar için son derece yararlı olacağına inanıyorum.
  İslâm dünyasında "İslâm" ve "pozitif bilimler" arası ilişkiler sözkonusu olduğunda sizin gibi kanlı canlı, tümüyle gerçek ve hepimizi gururlandıran örnekler olduğu gibi ne yazık ki bir sürü hurafe ve söylenti de ortalıkta dolaşıyor. Bunlardan en ünlüsü de Apollo 11 astronotu Neil Armstrong'un Ay'a gittiğinde orada bir "ezan sesi" duyduğu ve bir süre sonra da İslâm dinini benimsediği yönündeki çeyrek yüzyıllık söylenti… Bildiğim kadarıyla Bay Armstrong da sözkonusu iddiaları birkaç kez kibarca yalanlamıştı. Ama buna rağmen İslâm ülkelerinde yaşayanların önemli bir bölümü bu söylentiye inanmakta ısrar ediyor.
  İslâm dünyasını yıllardır küçük düşüren bu bıktırıcı iddianın arka planını bir kez de sizden öğrenmek isteriz. Armstrong ile kişisel bir dostluğunuz var mı? Kendisiyle ilgili olarak türetilen bu ünlü söylenti ne denli gerçektir?
  -
  Neil Armstrong'u da diğer bütün Apollo astronotlarını da çok yakından tanırım. Çünkü hemen hemen hepsinin Ay yüzeyine iniş eğitimlerini ben verdim. Neil'in Ay'a inişinin üzerinden tam 35 yıl geçti, ancak bugün hem onunla hem de diğer bir çok astronotla kişisel dostluklarım hâlâ devam ediyor. Çünkü biz bir ekip olarak 20'nci yüzyılın en önemli bilimsel atılımını gerçekleştirmenin mutluluğunu paylaştık.
  Bu önemli soruyla, beni de yıllardır gerçekten çok rahatsız eden çirkin bir söylentiye parmak bastın sevgili Ali… Sen ve gazeten aracılığıyla hem Türkiyeli kardeşlerime, hem de bu söyleşimizden haberdar olması muhtemel diğer ülkelerden Müslüman okurlara altını çize çize duyurmak istiyorum ki NEIL ARMSTRONG AYDA ASLA "EZAN SESİ" SAYILABİLECEK NİTELİKTE GİZEMLİ BİR SES DUYMAMIŞ VE BİZİM BU GÖRÜŞMEYİ GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ GÜNE KADAR DA MÜSLÜMAN OLDUĞUNA DAİR HİÇBİR AÇIKLAMA YAPMAMIŞTIR. Üstelik, Müslüman bir bilim insanı olarak, ben onun böyle bir karar almasına hiç de gerek olmadığını düşünüyorum.

  Böyle içi boş dedikodular bütün duyarlı Müslümanlar gibi beni de derinden yaralamaktadır. Bu tip bir sığ yaklaşımı savunanlara göre, dünyaca ünlü bir kişi İslâm dinini benimsediğini açıklarsa o zaman İslâm "iyi birşey" oluyor ve global anlamda da saygınlığını güçlendiriyor. Oysa ben inanmış bir Müslüman olarak bundan daha çirkin bir yaklaşım, İslâm'a bundan daha büyük bir hakaret düşünemiyorum.
  Neil şu anda 74 yaşında ve Ohio'da ailesiyle münzevî bir hayat sürüyor. O benden 8 yaş daha büyüktür. Eğer günün birinde kendi rızasıyla İslâm dinine geçtiğini açıklasaydı, bundan hepimiz derin bir mutluluk duyardık elbette. Pekiyi, Müslüman olmadığı zaman ne olacak, 1400 yıllık İslâm anlamını ve önemini mi yitirecek? Müslümanların dinlerine inanmak ve güvenmek için mutlaka "Batılı" bir kanıta mı ihtiyacı var? Böyle olduğunu düşünenler zaten bu dinin yanına hiç uğramamalıdır. İlla da bu şekilde gösterişli bir kanıtın gölgesine sığınmak isteyenlere, sadece böyle şeylerle huzura erenlere ben kanıtın en güzelini vereyim isterseniz. Evet, tekrar ediyorum, Neil Armstrong ya da herhangi bir Apollo astronotu henüz Müslüman olmadı. Ama onların hepsini tek tek yetiştirip Ay'a güvenle gönderip geri getiren eğitimcileri olarak, ben Faruk El-Baz, annemden doğduğum günden beri Müslümanım! Oldu mu? Acaba bu kanıt onlar için yeterli mi?


  8 Eylül 2008
  #19
 21. teşekkürler.
  8 Eylül 2008
  #20
soru sor

Ay'da duyulan ezan sesi! :s