atatürkün cenaze namazı

İsimli konu WH 'Türkiye ve Ulu Önder Atatürk' kategorisinde, Devleti Aliyye üyesi tarafından 8 Ağustos 2008 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: atatürkün cenaze namazı. bu konuda cenaze namazı kılınmış mıdır kılınmamış mıdır dıye bor soru yoneltmeyecegım...yavuz bulent bakilerin aktarmıs oldugu bır olayı... Cenaze Namazı Cenaze Namazı ...

1. bu konuda cenaze namazı kılınmış mıdır kılınmamış mıdır dıye bor soru yoneltmeyecegım...yavuz bulent bakilerin aktarmıs oldugu bır olayı nakledecegim...yavuz hoca bır gun yanında bulundugu arıf nıhat asyaya sorar,hocam ataturkun cenaze namazı kılındımı kılındıysa neden hıc fotograf mevcut degıl,bu soru karsısında arıf nıhat asya soyle der,bende o donemin basbakanı olan donemın cumhurbaskanı celal bayara sordum ataturkun cenaze namazı nerede kılındı dıye,bunun uzuerıne baya olayı soyle nakletmıs.donemın basbakanı olarak ıstanbula cenazeyı almak uzere gıden heyetteydım orada sordum cenaze namazının kılınmadıgını ogrendım..anakaraya cenaze namazının nerede kılınacagını ılettım celen cevap suydu;laik bir cumhuriyette devletin laik cumhurbaskanının cenaze namazı kılınamaz..bu cap uzerıne oradakılerle gorustum bazı generaller vazıfemızı yapmazzak gorevlerinden istifa edeceklerini soylediler,bunları tekarar ankaraya bıldırdım generallerin istifa edeceklerini soyledim,bunun uzerıne ankaradan dolmabahcede son derece tevazulu bır bıcımde basından gızlı olarak kılınmasını ısteyen bır cevap aldım dıyor celal bayar...laık bır ulkede devletin laik cumhurbaskanının cenaze namazı kılımamaz dıyen sahsı merak edıyorsunuzdur illaki o isim laik cumhuriyetin laik cumhurbaşkanı milli şef(???)ismet inönü idi...bu yazmıs olduklarıma kesınlıkle cok sacma dıyenler olacaktır,ınanmayanlar yavuz bulent bakılr hoca ıle ılletısıme gecebılır...
    8 Ağustos 2008
  2. atatürkün cenaze namazı Cevapları

soru sor

atatürkün cenaze namazı