Atatürkten 2 güzel anı

İsimli konu WH 'Türkiye ve Ulu Önder Atatürk' kategorisinde, ikbal üyesi tarafından 23 Mart 2006 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Atatürkten 2 güzel anı. İstanbul'da bir resepsiyon verilir.Ülkelerin elçileri davet edilir.Davet güzel devam etmektedir fakat İngiliz ateşesinin bakışları Atatürk'ün gözünden... Anı Atatürkten Dersini Alamayan 2 Talebesi ...

1. İstanbul'da bir resepsiyon verilir.Ülkelerin elçileri davet edilir.Davet güzel devam etmektedir fakat İngiliz ateşesinin bakışları Atatürk'ün gözünden kaçmaz.Davet boyunca kendisine dik dik bakmıştır.Ne olduğunu öğrenmek için yaverini gönderir. Yaver Mustafa Kemal'e şöyle der:
    - Paşam kendisine neden ters bir tavır takındığını sordum, o da bana Atatürk'ün Çanakkale'de babasını öldürdüğünü söyledi.
    Atatürk'ün cevabı:
    - Git sor bakalım babasının Çanakkale'de ne işi varmış?

Bir İngiliz gazeteci ATATÜRK'le bir röportaj yapar şöyle sorar gazeteci; "Birleşmiş Milletlere üye olmayı düşünüyor musunuz?"

Mustafa Kemal'in cevabı aynen şöyle:
    "Şartlarımızı koyarız. Kabullerine bağlı. Biz müracaat etmeyiz üye olmak için. Eğer davet gelirse düşünürüz".
    Evet, Birleşmiş Milletler sadece Türkiye'yi davet edebilmek için yasasını değiştirir ve ilk davet edilen ülke olur

23 Mart 2006
  2. Atatürkten 2 güzel anı Cevapları

3. :alkis:
    27 Mart 2006
  4. bende atamızın kıtabı var her turlu bılgı resım hıkaye var ama bunları orda okumadım bu kitabı sızlerle nasıl paylasa bılırım ?

14 Nisan 2006
  5. paylastigin icin sagol :bravo:
    17 Nisan 2006
  6. paylaşım için tşkler...
    30 Aralık 2007
  7. TşKLeR PaYLaŞiM İçİN SaqoL .......
    3 Mayıs 2008
  8. paylaşım için teşekkürler...
    3 Mayıs 2008
  9. tesekkürler....:bravo:
    26 Ekim 2008
  10. Harika PayLaşım TeşekkürLer.
    28 Ekim 2008
  11. site süper
    8 Kasım 2008
  12. gerçekten güzel ama atatürkün şu anda kemikleri sızlıyıyordur bu manzarayı görünce birleşmiş milletlere bile posta koyan bir adam ya şimdi biz ne yapıoruz
    11 Kasım 2008
  13. Mükemmel olmuş yaaa..
    20 Ekim 2010
soru sor

Atatürkten 2 güzel anı