Askerlik Süresi Kaç Gün Kısa Dönem Askerlik Kaç Gün

İsimli konu WH 'Yararlı Bilgiler' kategorisinde, YBilgiNN üyesi tarafından 1 Mayıs 2013 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Askerlik Süresi Kaç Gün Kısa Dönem Askerlik Kaç Gün. Bu yazıda Askerlik Süresi Kaç Gün Kısa Dönem Askerlik Kaç Gün hakkında özet bilgiler bulabilirsiniz. askerlik süresi kaç gün ve kısa dönem askerlik kaç... Kısa dönem askerlik doğuya çıkar mı? kaç gün ? ...

 1. Bu yazıda Askerlik Süresi Kaç Gün Kısa Dönem Askerlik Kaç Gün hakkında özet bilgiler bulabilirsiniz. askerlik süresi kaç gün ve kısa dönem askerlik kaç gün hakkında kısa özet bilgi olarak işinizi göreceğini düşünüyorum. Ansiklopedi paylaşımlarımızın devamı gelecektir. Bir teşekkür yeter arkadaşlar. :)

  askerlik kaç gün uzun dönem askerlik kaç gün kısa dönem askerlik hesaplama kısa dönem şafak hesaplama 15 ay askerlik kaç gün

  [​IMG]

  Askerlik Kaç Gün Ve Kaç Aydır?  Askerlik Gün ve Ayları


  15 ay yani 460 gündür. Askerlik Şubesi'nden Sülüs kağıdını teslim alınca başlar şafak.Askerlik 15 aydır.Gün olarak hesaplanırsa 16x30=480 gündür.

  Askerlik Süresi Hesaplama


  Askerlik süreniz hesaplanırken ay hesabı yapılıyor.

  Yani 180 gün değil 6 ay askerlik yapıyorsunuz. 6 ayın kaç gün ettiği döneme göre değişiyor.

  Mesela Aralık dönemi için 183 gün ediyor. Çünkü Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs aylarını asker olarak geçiriyorsunuz.

  Askere gelmeden önce 12 gün izinli sayılıyorsunuz. Ayrıca asker olduğunuz her ay için 2 gün izin hakkınız var. Bu 6 ayda toplam 12 gün yapıyor. Son olarak askerliğinizi yaptığınız yerle ikamet ettiğiniz şehir arasındaki mesafeye göre yol izni alıyorsunuz. Örneğin Van-İstanbul arası 3 gün yol izni ediyor.* Bunları toplarsak 183 günde toplam 27 gün izniniz oluyor.

  Bu 27 günü, askerlik yapacağınız 183 günden çıkartırsak, Aralık ayında askerlik yapan birisi 156 gününü kışlada geçirmek zorunda. Buna göre eğer 11 Aralık'ta birliğine katılmışsa 14 Mayıs'ta, 12 Aralık'ta katılmışsa 15 Mayıs'ta terhis olur (yol izninin 3 gün olduğunu unutmayın. Yol izni 2 gün olan biryerde otursaydı, 1'er gün sonra terhis olacaktı).

  Bu hesaba göre kendi terhis tarihinizi hesaplayabilirsiniz ve 11'inde mi 12'sinde mi katılacağınıza karar verebilirsiniz.
  1 Mayıs 2013
  #1
 2. Askerlik Süresi Kaç Gün Kısa Dönem Askerlik Kaç Gün Cevapları

soru sor

Askerlik Süresi Kaç Gün Kısa Dönem Askerlik Kaç Gün