Askerin Görevleri Nelerdir?

İsimli konu WH 'Soru Cevap' kategorisinde, Misafir üyesi tarafından 25 Şubat 2010 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Askerin Görevleri Nelerdir?. En alt rütbelisinden en üst rütbelisinden askerin görevleri nelerdir? Asker ne iş yapar? Cumhurbaşkanının Görevleri Nelerdir? Subaylık - Subay Görevleri Nelerdir ...

1. En alt rütbelisinden en üst rütbelisinden askerin görevleri nelerdir?
    Asker ne iş yapar?
    25 Şubat 2010
  2. Askerin Görevleri Nelerdir? Cevapları

3. En alt rütbelisinin anası ağlar,üst rütbelilerde darbe planları ile ülkeyi meşgul ederek ilerlemesini engellemek için çok yoğun bir şekilde çalışırlar :D
    25 Şubat 2010
  4. Asker

2. Dünya Savaşı'ndaki askerin temsili fotoğrafı

Asker, erden generale kadar orduda görevli bulunan kişilere verilen isim.
    Kökeni Arapça'dan gelen asker kelimesi, askerlik yükümlülüğü altına giren şahıslar (erbaş ve er) ile özel kanunlarla silahlı kuvvetlere katılan ve resmi bir kıyafet taşıyan şahıslar için de kullanılmaktadır. Askeri Rütbelerden Bazıları :
    er , erbaş , onbaşı çavuş ,astsubay,subay,yüzbaşı,binbaşı,yarbay,albay.

ordudaki ast-üst ilişkisini belirleyen rütbelerdir.

acemi er
    er
    onbaşı
    çavuş
    uzman onbaşı
    uzman çavuş
    astsubay çavuş
    astsubay üstçavuş
    astsubay başçavuş
    teğmen
    asteğmen
    üsteğmen
    yüzbaşı
    binbaşı
    yarbay

ER ve ERBAŞLAR
    Melekler Mekanı - TSK'da Rütbeler (Türk Silahlı Kuvvetleri Rütbeleri)

• Er
    • Onbaşı
    • Uzman Onbaşı
    • Çavuş
    UZMAN ÇAVUŞLAR

• Uzman Çavuş
    • Uzman Jandarma Çavuş
    • Uzman Jandarma I.Kademeli Çavuş
    • Uzman Jandarma II.Kademeli Çavuş
    • Uzman Jandarma III.Kademeli Çavuş
    • Uzman Jandarma IV.Kademeli Çavuş
    • Uzman Jandarma V.Kademeli Çavuş
    • Uzman Jandarma VI.Kademeli Çavuş
    • Uzman Jandarma VII.Kademeli Çavuş
    • Uzman Jandarma VIII.Kademeli Çavuş
    ASTSUBAYLAR

• Astsubay Çavuş
    • Astsubay Kıdemli Çavuş
    • Astsubay Üstçavuş
    • Astsubay Kıdemli Üstçavuş
    • Astsubay Başçavuş
    • Astsubay Kıdemli Başçavuş
    • Astsubay Kıdemli Kademeli Başçavuş
    YEDEK SUBAY

• Asteğmen
    SUBAYLAR

• Teğmen
    • Üsteğmen
    • Yüzbaşı
    • Binbaşı
    • Yarbay
    • Albay
    • Tuğgeneral (Tuğamiral)
    • Tümgeneral (Tümamiral)
    • Korgeneral (Koramiral)
    • Orgeneral (Oramiral)
    • Mareşal (büyük amiral)
    Not: General Kara ve Hava Kuvvetlerindeki paşalar, Amiral Deniz Kuvvetlerindeki paşalara denir.

Türkiye Cumhuriyeti devletini içten ve dıştan gelebilecekolan tehditlere karşı savunma vazifesini üstlenmiş olan silahlı devlet kuvvetidir. Yaptırım gücünü, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'ndan alır.
    Kara Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri ve Deniz Kuvvetleri olmak üzere üç kuvvetten oluşturulmaktadır. Jandarma ve Sahil Güvenlik Teşkilatı ise alt birimleridir.[1] Mevcut dönemin Başkomutanı Abdullah Gül ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'dur.
    Türkiye Cumhuriyeti Anayasası 117. Maddesi gereğince Genelkurmay Başkanı Türk Silahlı Kuvvetleri'nin komutanı olarak Cumhurbaşkanı tarafından atanır. Görevlerinden dolayı Başbakan’a karşı sorumludur. Ayrıca anayasanın 163. ve 114. maddelerinde bellirtilen iç güvenlik maddesi ile rejimi koruma ve kollama görevini yerine getirir.
    Savaşta Başkomutanlık görevini Cumhurbaşkanı adına yerine getirir. Kuvvetlere komuta etmek, savaşa hazırlanmasında personel, istihbarat, harekat, teşkilat, eğitim-öğretim ve lojistik hizmet ilkeleri ve programları Genelkurmay Başkanlığının sorumluluklarıdır.
    26 Şubat 2010
    • Bu tip flood ve gereksiz mesajlardan uzak durmanızı tavsiye ediyorum. Aksi halde yönetim tarafından ceza alırsınız.
    26 Şubat 2010
  5. askeriye işine girince brz karışır durum hele hele rütbelere hiç girme ama askere gidincede korkmana gerek yok hele hele hatay, burdur, muğla bunun gibi yerlerde aşırının aşırı rahat olursun sen er olursun karşındakinin rütbesini ezberlemene gerek yok çünki taş çatlasın rütbenin sonu uzman çavuş jandarmadır ama ısparta, kırkağaç, foça, diyarbakır merkez se durum brz vahim ztn acemilikte oluyo ne oluyosa usta birliğinde doğu giibi bi yerde deilsen ölümüne Yatışş verirsin ;)
    26 Şubat 2010

6. Ne lakası var dostum flood la, tek bi mesaj yazmışım ,zoruna giden ne anlamadım.Espri yapalım dedik...
    26 Şubat 2010
  7. birşey sormak istiyordum bu konuda tam emin olamadım ama bir askerşn yurt dışına çıkma durumu olabilir mi?
    çıkarsa rütbesi hangi durumlarda olabilir?
    cevaplarsanız memnun olurum.
    şimdiden tşkler..
    8 Mart 2011
  8. Herkese teşekkür ederim ama şahısen ben istediğim bilgileri alamadım...
    14 Nisan 2011
  9. Bnde aynen katiliorm cok tesekkurler ama bnde istedgm bilgiye ulasamadm
    9 Mart 2012
  10. 9 Mart 2012
  11. yurdumuzu korumak
    7 Mayıs 2012
  12. çok kötü ben böyle istemedim görev varmı içinde KURAİ
    13 Mayıs 2013
soru sor

Askerin Görevleri Nelerdir?

Alakalı Aramalar:

1. askerde çavuş ve onbaşının görevleri nelerdir