Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Liseleri

İsimli konu WH 'Genel' kategorisinde, RocKmaNia üyesi tarafından 25 Nisan 2007 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Liseleri. Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Liseleri Milli Eğitim Bakanlığı Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürlüğü’ne bağlı okullardır.Ülke ekonomisi için... Anadolu İletişim Meslek Liseleri Anadolu Meslek Liseleri ...

1. Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Liseleri

Milli Eğitim Bakanlığı Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürlüğü’ne bağlı okullardır.Ülke ekonomisi için en gerekli kaynaklardan biri olan turizm ve bunun temel alt yapısını oluşturan konaklama sektörünün ihtiyaç duyduğu yabancı dil bilir nitelikli eleman yetiştiren kurumlardır. Öğrencileri hem mesleğe hem de yüksek öğrenime hazırlayan bir yılı hazırlık sınıfı olmak üzere ilköğretim okulu üzerine dört yıl eğitim süreli meslek liseleridir. Hazırlık sınıfından sonra, diğer sınıflarda da bazı dersler yabancı dille okutulmaktadır. 9.sınıfta tüm öğrenciler ortak mesleğe geçiş ve mesleğe yönlendirme dersleri görmektedirler. 10.sınıfta ihtisaslaşma eğitimine geçilmektedir ve öğrenciler aşağıdaki bölümlerden birini seçmektedirler:

Resepsiyon

Servis

Mutfak

Kat Hizmetleri

Seyahat Acenteciliği

Bu okullarda eğitim faaliyetleri turizm mevsimi ile paralel olarak sürdürülmektedir. Bu okullarda öğrenim gören öğrenciler her yıl Ekim-Mart ayları arasında teorik ve uygulamalı eğitimlerini okulda, Nisan-Eylül ayları arasında beceri eğitimlerini bu alanda faaliyet gösteren otellerde veya turistik tesislerde yapmaktadırlar. Uygulamalı eğitim süresince öğrencilere işyerlerince asgari ücretin en az %60’ı oranında ücret ödenmesinin yanı sıra, sigortaları Bakanlık tarafından yapılmaktadır.

Mezunlar alanlarında bir meslek yüksek okuluna sınavsız geçebilmektedirler. Yüksek okuldaki başarıları doğrultusunda lisans eğitimine dikey geçişle kabul edilmektedirler
    25 Nisan 2007
  2. Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Liseleri Cevapları

3. Paylaşım için sağol kardeş.
    28 Nisan 2007
  4. çok saol dostum paylaştığın için bende böle bir sey arıyordum anadolu meslğe gidiyorum ama turzim meslk lisesi istiorum
    31 Ağustos 2008
  5. Rica Ederim
    31 Ağustos 2008
  6. sa0L işh bnde qtcem turizme :D:D
    3 Mayıs 2009
  7. paylaşım için saol.........
    11 Mayıs 2009
  8. ty bide spor liselerini bulabilirmisiniz arkadaşlar
    15 Temmuz 2009
  9. kardeş çok saolda acaba yaz aylarında gdicek olduğmuz stajlarda kaç para alıcamız hakkında bilgi verirsen sevinirim yınde paylaşım için saol...!!!!
    19 Eylül 2009
  10. Ben Düz Lisede Kaldım 2.Sene Turizm Otelciliğe Geççemde Bilgi Alayım Dedim Orda Dersler Daha Mı Kolay Ne Blym Düz Liseye Göre SınavlarDA Falan Ayrıntıya Giriyorlarmı
    31 Mayıs 2010
  11. abi otel müdürlüğü bölümüde var öyle değilmi ben onu istiyorum ama dilimde biraz kekemelik var ama otel müdürü olabilirmiyimm dilimdem dolayı fazla zorlanmıyom 1000 bir kere kekeliyorummm
    16 Haziran 2010
  12. ben aşçı olmak istiyorum bölümü var mı ve staj yapacağıızda okul mu yerleştiriyor
    19 Temmuz 2010
  13. Arkadaşım, düz liseden Anadolu otelciğe geçiş yok .
    1 Nisan 2011
  14. ben truzim ve otelcilik lisesini kazandım ve gidicem ama burayı okuduktan sonra mengende aşçılık okulunu okumak istiyorum.ama bu liseyi okuduktan sonra başka üniversite okuyamıyomuşuz heralde.beni acil bilgilendirrmisiniz çok acil lütfen
    18 Temmuz 2011
soru sor

Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Liseleri

Alakalı Aramalar:

1. turizm liseleri ne zaman açılıyor