Allahü teala, dua eden kulunu boş çevirmez

İsimli konu WH 'Güzel Sözler & Hazır SMS' kategorisinde, bad-suvar üyesi tarafından 4 Haziran 2008 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Allahü teala, dua eden kulunu boş çevirmez. Allahü teala, dua eden kulunu boş çevirmez Adamın birisi,her gece kalkıp namaz kılıyor,Allah’ı anıyor,Ona dua ediyor, yalvarıp yakarıyordu.Şeytan ona bir... Bizi Boş Çevirmez Bizi Boş Çevirmez ...

1. Allahü teala, dua eden kulunu boş çevirmez
    Adamın birisi,her gece kalkıp namaz kılıyor,Allah’ı anıyor,Ona dua ediyor,
    yalvarıp yakarıyordu.Şeytan ona bir gün vesvese verir: “Ey ahmak kişi, her gece,
    Allah demenin,Onu zikretmenin ne anlamı var ki? Sabaha kadar uykusuz kalıp
    yalvarıyorsun,bütün kapılar yüzüne kapalıdır.Sana,”Ne istiyorsun” diyen var mı?
    Şimdiye kadar bir kapı açıldı mı? Buyur eden oldu mu? İstenmeyen yere gidilir mi?
    Allah senin bu yalvarıp yakarmana önem verseydi dileklerini kabul ederdi,bir cevap
    verirdi.Boşuna kürek çekip durma.”

Adam,kendine gelen bu düşünceyi doğru bulup gönlü kırıldı, başını yere koyup
    zikretmeden hüzün içinde uyudu.Rüyasında ona, ”Neden Allah’ı zikretmeden uyudun bugün?” dendi.Adam, “Yalvarıp çağırmalarıma bir cevap gelmiyor ki... Kapıdan kovulduğumu anladığım için artık o kapıyı çalmıyorum” dedi.Adama şöyle dendi[​IMG]Senin Allah demen, Onun kabul etmesi,Buyur demesi sayesindedir.Senin yalvarışın,Allah'ın senin ruhuna duyurmasındandır. Senin gayretlerin,Allah'ın seni kendine yaklaştırmasındandır. Senin korkun, sevgin, ümidin, Allah’ın lütfu iledir.Senin her “Ya Rabbi” demenin altında,Allah’ın “Buyur kulum” demesi vardır. Gafilin,cahilin gönlü bu duadan uzaktır.Gafiller dua edemez. Çünkü, “Ya Rabbi“ demeye güç yetiremez.Onun ağzında da, dilinde de kilit vardır.Dert içinde iken de ağlayıp sızlayamaz. Allah ona dert, ağrı, sızı, gam, keder vermez.Verse de o doktor der, Allah diyemez.Artık anla ki, Allah’a dua etmeni,Onu çağırmanı sağlayan dert, dünya saltanatından daha iyidir.Dertsiz dua soğuktur.Dertliyken yapılan dua ise gönülden kopup gelir, makbuldür.)

Adam rüyadan uyanınca,sevinir ve yeniden dua etmeye başlar ve muradına kavuşur. Günahkâr müslümanın duası,kabule şayan değilse de,cenab-ı Hak, dua edenin elini boş çevirmez.Dua sebebiyle ya günahlar affolur,ya gelecek bir bela önlenir, ya mevcut bir bela kalkar,yahut ahirette büyük sevaba kavuşulur.

Senin affın elbet çoktur

Affet beni yüce Rabbim
    Yalvarmaya yüzüm yoktur
    Affet beni yüce Rabbim

İsyan ettim pek çok zaman
    Perişanım halim yaman
    Diliyorum senden aman
    Affet beni yüce Rabbim

Hesap soran Kahhâr sensin
    Ayıp örten Settâr sensin
    Çok affeden Gaffâr sensin
    Affet beni yüce Rabbim

Hak borcum çok, ödemedim
    Gerçek kulluk edemedim
    Emrin üzre gidemedim
    Affet beni yüce Rabbim

Parçalandı yandı sine
    Ağlasam da yüz bin sene
    Ümit kesmem senden yine
    Affet beni yüce Rabbim
    4 Haziran 2008
  2. Allahü teala, dua eden kulunu boş çevirmez Cevapları

3. güzelmiş...saol...
    8 Haziran 2008
  4. gerçekten kalpten söylenenler her zaman daha makbuldur eline sağlık
    15 Haziran 2008
  5. çok tsk edıyorum paylasımın ıcın ..
    15 Haziran 2008
  6. Paylaşım için sağol...
    9 Temmuz 2008
  7. paylaşımiçin tşkerr
    9 Temmuz 2008
  8. [ı][sıze=4]allah herkesin dualarını kabul etsin . . .[/sıze][/ı]
    24 Temmuz 2008
  9. paylasıma tesekkurler
    24 Temmuz 2008
  10. elıbne saglık
    4 Ağustos 2008
  11. Paylaşım için çok teşekür...Sagolasın
    ALLAH bütün hayır dualarımızı kabul etsin.
    +++rep
    4 Ağustos 2008
  12. elıne saglık paylasım ıcın tsk
    16 Ağustos 2008
  13. paylaşım için teşekkürler..
    17 Ağustos 2008
  14. emegine saglik tesekkurler:)
    23 Ağustos 2008
  15. sağolasın ne güzel yazmışısın arkadaş;)
    23 Ağustos 2008
  16. Güzelmiş. Mesneviden mi alıntı yoksa başka yerden mi. Paylaşımın için Allah razı olsun. Daha öncede okumuştum ama manası üzerine pek düsünemistim umarım bu sefer cabuk unutmam:)
    24 Ağustos 2008
  17. teşekkürler plşm için...:ok:
    24 Ağustos 2008
  18. allah razı olsun...
    +rep ;)
    24 Ağustos 2008
  19. TeşekkürLer..
    24 Ekim 2008
  20. teşekkürlerrr hiç geri cevirirmiiiiiiiiiiii
    24 Ekim 2008
soru sor

Allahü teala, dua eden kulunu boş çevirmez