3 boyutlu resim bakalım kimler görebilecek ;)

İsimli konu WH 'Genel Sohbet' kategorisinde, Azade_ üyesi tarafından 13 Temmuz 2007 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: 3 boyutlu resim bakalım kimler görebilecek ;). 3 Boyutlu Resim Nedir? Özel bilgisayar teknikleri ile elde edilen bu resimler sayesinde, iki boyutlu ve karışık bir görüntü üzerinde, üç boyutlu... 3 boyutlu bir resim dikatli bakarsınız sürekli degişik resim kareleri göreceksiniz 3 Boyutlu Doğa ... ...

1. 3 Boyutlu Resim Nedir?

Özel bilgisayar teknikleri ile elde edilen bu resimler sayesinde, iki boyutlu ve karışık bir görüntü üzerinde, üç boyutlu ve anlamlı şekilleri görmek mümkün oluyor.

Kısaca “gözler bakar ama beyin görür” şeklinde tarif edilen ve geçmişi oldukça yeni olan 3 boyutlu resimler, bütün dünyada büyük ilgi uyandırdı. Avrupa’da sadece bu tür resimleri ihtiva eden kitaplar ve dergiler yayınlanıyor.

Nasıl göreceksiniz?

Sessiz ve sakin bir ortam görmenizi kolaylaştıracaktır. Resmi hareket etmeyecek şekilde sabit bir düzleme yerleştirmeli ya da elinizle tutacaksanız kımıldatmamaya çalışmalısınız. Hiçbir zaman resmin görünen şekli olan karışık çizgi ve renklere takılmamalısınız. Bakışlarınızı resme değil de adeta resmin arkasına, derinliğe yönlendirmelisiniz.

Eğer ilk kez böyle bir resme bakıyorsanız biraz sabırlı olmalısınız. Hemen göreceğinizi sanmak yanlış nolur. İki dakika baktıktan sonra görüntüyü yakalayamazsanız, kendinizi zorlamayın. Biraz ara verip, sakin kafayla tekrar deneyin. Bir kere görmeye başladıktan sonra büyük zevk alacağınızı kesinlikle söyleyebiliriz. Bu teknikler gözinizin sağlığı için iyidir, ancak gözleri fazla yormamaya dikkat etmek gerekir.

Görme metodları

Keşiştirme metodu: Bakış göz ile obje arasında bir nokta üzerinde odaklanır. Bu metodda iki gözün de kaydırılmadan aynı nokta üzerinde odaklanması gerekir. Resmi burnunuza değecek kadar yakından tutun. Gözlerinizi rahatlatın. Görüntüyü izliyor gibi düşünün. Sakinleştikten sonra yavaş yavaş resmi yüzünüzden uzaklaştırın. 2-3 saniyede 2 santim. Resmin tümüne bakmaya devam edin. Okuma uzaklığında resmi uzaklaştırmayı durdurun ve bakmaya devam edin. Önce görüntü bulanacak, ardından üçüncü boyuta geçeceksiniz.

Yansıma metodu: Resmin üzerine düşen bir yansımayı kendinize seçin. Örneğin görebiliyorsanız gözünüzü ya da burnunuzu. Israrla bu yansımaya bakmaya devam edin. Birkaç saniye sonra derinliği farkedecek, daha sonra 3 boyutlu görüntüyle başbaşa kalacaksınız.

Ekrana gelen resme tam orta noktadan ve gözlerinizi kırpmadan bakınız. Bir süre sonra üç boyutlu olarak ekrandaki resmin içerinde asıl saklı resmi görmeye başlayacaksınız.

Sabırla yukarıda anlatılanları uygulayınız ve ekrandaki saklı resimleri görünüz.

“Gözünüzle bakın, beyninizle görün.”

Asıl Resim

Ekrandaki saklı resim

bakalım bunları gorebılecek olanlar varmı . ben gorebılıyorum bu arada :P :P

Şimdiden kolay gelsin (:-)
    13 Temmuz 2007
  2. 3 boyutlu resim bakalım kimler görebilecek ;) Cevapları

3. Birsey goremedim,
    ama gördügümü sandıgım sey elinde mızrak olan bir kızılderili resmi gibime geliyor :)

Birinci resimde kolkola girmiş insanlar var 2 sıra
    yada halay ceken insanlar veya oyun oynayan dogrumu?

1.kare seklınde kutu resmi
    2.tavsan resmi
    3. kartal resmi
    4.sampanya bardagı
    5.resimdeki tunel,
    6 bunuda gördum am atarif edemiyom
    7.kelebek
    13 Temmuz 2007
  4. NAMAN Allahım göremiyorum
    22 Temmuz 2007
  5. hepsini gördüm ama çözemedim ne olduklarını tavşan kelebek falan çözdüm
    22 Temmuz 2007
  6. F16

F16

bende göremedim ya...:(
    23 Temmuz 2007
  7. Resimin merkezine bimüddet odaklanmanız lazım o zaman daha kolay görürsünüz
    23 Temmuz 2007

8. Aqa ben bi türlü göremiom 3

boyutunu yaw nasıl görüosunuz

taktik werirmisiniz
    28 Aralık 2007
  9. Artık 3 boyutlu resmi manyak görüom aga çok süper :hehehe:
    28 Aralık 2007
  10. değil gözüm beynimle neremle bakarsam bakim göremedim imkansız senin değil şey bence farklı resimlerde denemelisin kendini bildiğin resimlerde değil
    28 Aralık 2007
  11. görebilen arkadaşlar bence yalan diyo :D kimseye geri zekalı muamelesi yapılmaz gerçek bu hiç bişey fark edilmiyor
    28 Aralık 2007
  12. bu nedir böyleeeee....:D:D
    28 Aralık 2007
  13. Nayır nollamaz Göremiyorum :)
    29 Aralık 2007
  14. hiçbişey göremedim gözlerimide arıttı paylaşım içinteşekkür
    29 Aralık 2007
  15. ;) nasıl görülüyor diyeyim şaşı bakacaksınız sora ortata boşluk göreceksiniz orda resim böle cam gibi gözüküo
    29 Aralık 2007
  16. paylaşım için saol
    29 Aralık 2007
  17. püüüü içine edim böle resmin gözüm bozuldu yaw :S
    29 Aralık 2007
  18. SÜPER BUNLAR NERDEN BULDUN
    :appl:

GÖzlerİnİ Rahat Birak Dalar Gİbİ
    29 Aralık 2007
  19. eline sağlık azade kardeşim coook sevindim devamını beklerim inşaallah benim arayıp da bulamadığım şeyler çok teşşekkür ederim güzeldi:appl:
    30 Aralık 2007
  20. paylaşım için sağol...
    30 Aralık 2007
  21. bulamıyorummmmmyaaaa körr olacam yardımmmmmmmm
    31 Aralık 2007
soru sor

3 boyutlu resim bakalım kimler görebilecek ;)

Alakalı Aramalar:

1. resimde odaklanarak Tavşan bulma

,
  2. 3 boyutlu resımler ve cevapları